wesley sneijder

 • hollanda a millî futbol takımı'nın ve galatasaray'ın vazgeçilmezlerinden biri olan teknik becerisi yüksek orta saha oyuncusu.

  sneijder, profesyonel futbol kariyerine dünyanın oyuncu altyapısı en kaliteli takımlarından ajax amsterdam'da başladı. ajax afc'da beş sezon geçirdikten sonra ispanyol devi real madrid'e transfer oldu. ismi galatasaray ile ilk kez 2009 yılında anıldı, ama sneijder o sene italya'nın fc internazionale milano takımını tercih etti.

  2010 yılında hem uefa, hem de fifa tarafından "en iyi orta saha oyuncusu" ödülüne lâyık görüldü. o sene internazionale'de sezonu üç kupa (serie a lig şampiyonluğu, italya kupası şampiyonluğu, uefa şampiyonlar ligi şampiyonluğu) ile tamamladı. 2010 fifa dünya kupası'nda finalde ispanya'ya kaybeden hollanda a millî futbol takımı'nın en başarılı oyuncusu oldu.

  2012-13 sezonunun devre arasında fc internazionale ile yollarını ayırıp galatasaray'a geldi. didier drogba ve selçuk şahin'le iyi bir uyum yakaladı ve galatasaray'ın başarılı bir sezon geçirmesine büyük katkı sağladı.

  duran toplardaki bitiriciliği nedeniyle kendisine "snaypır" lâkabı verilmiştir. seri pası ve tek pası çok iyi oynar, çevre ve top kontrolü iyidir, sahayı iyi görür, duran toplara iyi vurur, iyi şut atar, teknik kapasitesi yüksektir...

  galatasaray'da oynamasından memnun olduğum, ama bazen de takımdaki diğer isimlerin onun teknik kapasitesini ve saha içi performansını düşürdüğünü görerekten üzüldüğüm bir futbolcudur. günümüz şartlarında gs'nin daha iyisini bulamayacağı bir isimdir.

  3

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -