uzun süreli bir ilişkiden sonra yaşanan bunalım

 • 3-5 ağlarsın sonra geçer bunalımıdır.


  ukdeci: mihrilugat
  ukdecinin notu: anlat, açılırsın.

  1
 • Bir aliskanligin sona ermesine bagli olarak icine dusulen durum. Kisirdongunun ilk halkasidir. Genellikle yeni bir iliskiyle bosluk doldurulmaya calisilir o iliski de biter sonra yeniden bunalima girilir ....

 • eğer başlıkta söylenmek istenen uzun bir ilişki bittikten sonra yaşanan bunalım şeklinde ise; söyleyeceğim şudur

  kızlar tarafından; tanımadığı sıradan birisine arkadaşına, bunalımda olduğu söyleniyorsa aslında sebebi unutamamasıdır. kendisine, hoşlandığını/sevdiğini/aşık olduğunu söyleyen kişiye bunalımda olduğunu söylüyorsa aslında eski sevgilimden yakışıklı, sempatik değilsin sen şöyle yedeklerde bir dur hele seni sonra oyuna alabilirim, bunalımda olan kız bunalımını hoşlandığı bir erkeğe söylüyorsa, senin olmaya hazırım demek istiyordur.
  oysa bir erkek ayrılığın acısını bunalımda olduğunu sadece içki içerken anlatır. içki sofrasında hiç tanımadığı birine söylüyorsa, beni tanımadan objektif olarak genelleme yaparak genellemelere katarak dinle hem ben içimi döküp rahatlamış olurum demek istiyordur.
  eğer bir erkek arkadaşına anlatıyorsa, arkadaşının sen haklısın o kaybeder demesini bekliyordur.
  yine bir erkek yeni bir kıza eski sevgilisini anlatamayacağı için(18 yaş altı anlatan ergen tayfayı dikkate almayınız) bunun yerine çareyi alkollüyken onu aramakta bulur ve biz neydik ne olduk diye konuşmayı bir tek eski sevgilide bulur.

 • "Sikerim böyle aşkın ızdırabını" daki ızdıraptır.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -