ünye

 • Ordu'nun en batıdaki sınır ilçesi. Samsun'dan o tarafa gittiğinizde Terme'den sonra sizi karşılayan ilçedir Ünye... ordu merkezden 63 km, çarşambaya 53, samsun'a ise 88 km uzaklıkta bulunan Ünye ordu'dan daha çok bizim tarafa yakındır. Hatta oranın ahalisi gezmeye, alışveriş yapmaya vb faaliyet için ordu'dan çok bu tarafa yani samsun'a gelir.
  Şehir merkezi sahil kenarında kurulu olan Ünye'de eğer vaktiniz varsa sahilde biraz vakit geçirmenizi bu yazar kardeşiniz size tavsiye eder. En büyük sıkıntı dağlık arazi yapısı yüzünden, şehrin yerleşimi tepelere kurulu ve o yüzden düz yer bulmanız zor. Bir de sahil kenarından devam eden şehir içi geçiş yolunun da gidiş geliş olduğunu ve ona göre dikkatli olmanız gerektiğini de belirtelim.
  Oranın içme suyu için sık sık boş damacanalarımızı alıp çarşamba'dan oralara geldiğimizi iyi bilirim.

  Bu bölgenin bence en güzel sahil kentlerinden biridir Ünye... ister deniz kenarındaki Çamlık'ta, isterseniz de Çakırtepe'ye çıkıp nevalenizi alıp etinizi mangalınızı doya doya yapabilir ve güzel bir gün geçirebilirsiniz.

  2
 • memleket gibi memlekettir ünye. taşına toprağına kurban olayım. ünye sahilinde yürümemiş adam, bana atakum sahilinden bahsetmesin !

  (sanırım ünye'ye gitme vakti gelmiş)

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -