unutamamak

 • uzun süredir gerçekleştirdiğim durum.

 • Bazen unutturucak birinin olmamasından kaynaklanır

 • Unutmak isteyip de gerçekleşirse canını çok acıtır. Karşına her yerde çıkar. Bir de karşındaki unutmaya engel oluyorsa gerçekten çok acır için. Ama geçer. Bu da geçer

  2
 • unutursun unutursun. ilk baştan biraz canın yanar ama sonradan alışırsın çünkü hayat hergün karşımıza yeni sürprizlerle çıkıyor.onlarla başa çıkmaktan diger şeyler aklına bile gelmiyor.

  1
 • Ramiz dayınında dediği gibi;

  "Unutmuycaksın çocuk, ama geçecek. Hergün biraz daha azalacak. Bigün bi bakmışsın unutmamışsın ama geçmiş. "

  2
 • olması gereken haldir.
  insan unutamaz efendim. insan alışır. zamanla o olan şeye, unutmak istediği şeye alışır. hafızasının en dip köşesine iter ve unuttuğunu zanneder. asıl olan unutması değil, dibe atarak, ön plana başka şeylere koyması ve o duruma alışmasıdır.

 • o kadar basit şeyleri kafaya takıp büyütüyoruz ki unutmak ya da unutamamak eylemini bir bok sanıyoruz. unutmak istenilen olay aslında sadece bilincimizin ve egolarımızın bizi sürekli uyarması sonucu unutuluyor ya da unutulmuyor. aslında eylemi yapan tamamen kendiniz sadece o an içinde bulunduğunuz ortam sonucu girdiğiniz ruh hali egolarınızı ve bilinçaltınızı tetikliyor, bu da size istemediğiniz olayları hatırlıyor izlenimi veriyor fakat olay başından sonuna sizin kontrolünüzdedir.

  hayat gerçekten bu işlerle uğraşılmayacak kadar kısa ve gereksiz , zevk almaya ve karnını doyurmaya bakacaksın. o da olmuyorsa egolarını gözden geçireceksin. başınızı belaya sokan da , sizi göklere çıkaran da egodur bu hayatta. kaderden daha çok inanırım kendisine şahsen. sigmund freud'un psikoanalizinden detaylarına ulaşabilirsiniz

  1

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -