üç deniz topluluğu

 • sevinç ereren ve ferda ereren tarafından 1994 yılında kurulmuş çoksesli senfonik halk müziği ve kültür topluğudur. ferda ereren, topluluğun solistliğinin yanında albüm çalışmalarının bestelerini ve düzenlemelerini de yapmaktadır.

  anadolu türkülerini çokseslilik anlayışıyla yorumlayan toplulukta, halk çalgılarıyla batı müziği çalgıları bir arada bulunuyor.

  ferda ereren öncülüğündeği üç deniz topluluğu, bugüne kadar anadolu'nun çeşitli yerlerinde ulusal çapta dinleti çalışmaları yaptı. bunun yanında, farklı ülkelerden konuk topluluklarla birlikte uluslar arası çapta “türküleşme” başlıklı bir dizi konser faaliyeti yürüttü. istanbul'da birçok müzik ve kültür etkinliğinin öncüsü ve destekçisi oldu.

  web adresleri için bakınız: http://www.ucdeniz.org/

  ferda erener öncülüğündeki üç deniz topluluğu; yağmurlar dinmeden gel, kanadım değdi sevdaya, yine yeşerdi ve buluşma isimli albümler yayınlamıştır. bu çalışmalarından kanadım değdi sevdaya ve yağmurlar dinmeden gel albümlerini 2012'de yeniden yorumlamışlardır.

  üç deniz, kendine has yorumlarıyla bizlere ezginin günlüğü'nün ilk yıllarını hatırlatmış güzide bir topluluktur.

  üç deniz, ezgisi ve yorumuyla bizlere çocukluğumuzda trt radyosu'nda dinlediğimiz eski türkülerin özgünlüğünü yaşatır. topluluğun yapısı, modern ve evrensel bir çoksesli müzik anlayışındadır, fakat icraları 1960'ların ve 1970'lerin klasik özgünlüğünü de içersinde barındırır.

  üç deniz'in birçok parçası güzeldir, ama 2008'de yayımladıkları albümlerine ismini veren (bkz: yağmurlar dinmeden gel) için ayrı bir başlık açmak icap eder.

  3

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -