son kötü oylanan 20 entry


... tümü ...
 • Dünyanın 1 numaralı problemidir.
  Tütün ve ürünleri yüzünden her sene sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde 350 bin kişi ölmekte, 22 milyar dolarlık sağlık harcaması yapılmakta, 43 milyar dolarlık işgücü kaybı yaşanmaktadır.
  Sigaradan ölenler aşağıdaki nedenlerden ölenlerin toplamından fazladır: AIDS, kokain, eroin, alkol, yangın, trafik kazası, cinayet ve intihar

  türkiyede her yıl yaklaşık 391 bin insan hayatını kaybederken bunlardan yaklaşık 80 bini tütün ve mamullerinden kaynaklanan hastalıklardan hayatını kaybediyor.

  link

 • Korkunç Ivan ve Oğlu ivan, ilya Repin'in en meşhur tablolarından biridir. Korkunç ivan Oğlunu Öldürüyor (Rusça: Ivan Groznыy ubivaet sort sыna) olarak da bilinir. Resim, ilk Rus Çarı IV. ivan'ın, bir öfke krizi sonucu oğlu ivan Ivanoviç'in şakağına asasıyla vurmasından sonra oğlunun babasının kucağında ölüşünü göstermektedir. Tabloda, babanın dehşeti, pişmanlığı ve azabı, ve hayatı sönmekte olan oğlunun sakin ifadesi görülmektedir. 1885'te tamamlanan tablo, Moskova'da Tretyakov Galerisi'nde sergilenmektedir.
  http://galeri.omusozluk.com/k/3823/ + ivan the terrible and his son http://galeri.omusozluk.com/k/3824/ + ivan the terrible and his son

  link

 • Türkiye cumhuriyeti'nin 1. cumhurbaşkanı mustafa kemal atatürk'ün ölüm tarihidir.

  2
 • Modların üzerine gidecek yazar mı kaldı şurada 3-5 kişi kaldık

 • italyada dans ederek özgürlüğe adım atmıştır!

  Binlerce filistinli ise ülkesi için kurşunlarla dans ederek özgürlüklerine adım atmaya çalışıyor.Takdir eden yok üstüne bir de teröristlik ve vandallık ile suçlanıyorlar bir kesim tarafından.Ve evet aynı kesim dansçı kızı göklere çıkardı.Pes doğrusu!

  Ahed tamimi ve onun gibi ülkesini özgürlüğe kavuşturmak için uğraşan binlercesine selam olsun...

  http://galeri.omusozluk.com/k/3688/ + sokakta dans eden filistinli kız

 • Son edit:ırmağın suyundan içip rahat etmek varken neden bu kadar zorladım anlamıyorum...
  Kabul ediyorum
  samsun dünyanın en güvenli şehridir.
  Ve artırıyorum
  Yozgat türkiyemin ve dünyanın cazibe merkezidir.


  Bir yusuf ziya yılmaz beyanı...


  link.

 • Eğer haddi aşmak rıza olmayan durumda oluyorsa karşılıklı rıza olan ensest ilişki,ensest evlilik haddi aşmak değil midir?
  Eğer değil ise neden nisa suresinde evlenilemeyecek kimselerden bahsedilir?Veya karşılıklı anlaşılmış olan evli 2 kişinin eşlerini aldatarak ilişkiye girmeleri haddi aşmak değil midir?
  Sen yanlış anlıyorsun tamam yanlış anladığını kabul de etmiyorsun uzun süredir bakıyoruz görüyoruz ancak gördüğümüz şey hakikaten kendisini çok yukarda gören,her şeyi bildiğini sanıp aslında hiçbirşeyi doğru bilmeyen bir kimsesin.Kendince bir üslup bulup saçmalamaya başlıyorsun.
  Kur'an ı anlamak için önce arapça ve temel islami bilimleri bilmek gerekir.bilmeden bodoslama atlanırsa çıkan sonuç böyle oluyor.Türkçe meal okuyarak hüküm vermek , anladığını iddia etmek yalnızca karanlıkta filin hortumunu tutarak fil yılan gibi uzun ince bir hayvandır diyen kimsenin durumuna benzer.Önce aydınlanmalı ilme ulaşmalı,sonra hüküm vermeye yorumlamaya başlamalı.

  Cahil cesur olur ,cahile cahil olduğunu anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur.Bir enstrüman için dahi senelerce alıştırma gerekirken ,iki gün meal dahi okumayan kimseler gelmiş hüküm verir olmuş.Ney üflediğini sanıp daha ses çıkaramayan kimseler konser verir olmuş.Bekri mustafalar sultan ahmet'e imam olmuş,Allah sonumuzu hayr eylesin...

  Edit:arkadaş eşcinselliğe cevaz verdi.
  --- spoiler ---
  Adamlar evlerinde eşcinsel ilişki yaşayıp kimseye zararda bulunmuyorsa bu adamların ne gibi bir ahlaksızlığı olabilir ?
  Bu biraz da midye sevmeyip haram eden din adamlarının eylemlerine benziyor...

  --- spoiler ---

 • Ales sorularına bakarsak kolay olmayacağını söylemenin yanlış olmadığını düşündüğüm sınavdır.

 • Benim çevremde boğaziçi itü yıldız iü galatasaray gibi üniversitelerde okuyan imam hatipliler var bunlar hukuk,mühendislik tıp ilahiyat gibi bölümlerde okuyan temiz,imanlı mübarek insanlar hiçbiri de çok afedersiniz kaşar değil.Bu sizin etrafınızdaki insanların kalitesizliği.hangi kulvarda olduğunuz ile alakalı.imam hatip hizmet kalitesine gelecek olursak şu an verilmekte olan eğitimin proje imam hatip ünvanına sahip olmayanlarda yeteri kadar iyi olduğunu ben de söyleyemem zira türkiye de bu ihtiyacı karşılayabilecek miktarda yetişmiş nesil yok.Hükümetin son dönemdeki kontrolsüz imam hatip açmasını ben de doğru bulmuyorum çünkü kalite ciddi manada düşüyor.Çünkü daha önce de dediğim gibi meslek derslerini öğrenciye verebilecek yetişmiş eleman yok.Ayrıca öğrenci profili de düşüp yetersiz öğretmen ile birleştiğinde ortaya korkunç bir sonuç çıkacağını söylemek yanlış olmaz. her zamanki gibi eğitimi deneyerek ,belki kuruluşundan beri hatalarla boğuşarak öğrencileri deney faresi gibi kullanan sistemi aynen kullanmaya niyetliler anlaşılan inşallah sonu kötü bitmez bu seferki deneyin...

  Edit: başlığı hortlatan arkadaşın ön yargı başlığındaki entrysinin debe olması da ayrı bir tezat...

 • Sokakta görünce beni çocukluğuma sürükleyen koca yürekli abidir,adamın dibidir.

 • Mit tırları haberi doğrudur ancak söylenildiği gibi mit tırıdır bunlar devletin istihbarat servisinin yolladığı tırı çekmek ve bunu haber yapmak suçtur.Zira bu devletin güvenliği ile alakalı bir durumdur.
  Türkiyede habercilik yasak değildir vatan hainliği yasaktır,istihbaratın yaptığı bir operasyonu kaydetmek açığa çıkarmak suçtur zira bu adı üzerinde istihbarat.

  Bu tür habercilik ! tüm devletler tarafından aynı tepkiyle karşılanıyor zira bu devlete zarar veriyor.

 • insan Hak ve Hürriyetleri insani Yardım Vakfı, yüzün üzerinde ülkede faaliyet gösteren, bir uluslararası sivil toplum kuruluşudur. 1995 yılında Bosna Savaşının mağduru Müslüman Bosnalılara yardım etmek için kurulmuştur. Kurum Bosna savaşının ardından Çeçenistan, Filistin ve Kosova gibi savaş bölgelerine yardım götürerek faaliyetlerine devam etmiştir. Faaliyetleri sadece bu bölgelerle sınırlı kalmayıp Afrika'nın birçok ülkesine başta gıda olmak üzere eğitim ve sağlık alanlarında yardım faaliyetleri gerçekleştirmektedir. IHH insani Yardım Vakfı Sahara-altı Afrika'da on ülkeyi kapsayan Afrika Katarakt Projesi ile Afrika'daki körlükle mücadele faaliyetlerine destek vermektedir.

  Ulusal ve uluslararası bir yardım kuruluşu olarak birçok organizasyonlar ile yakın iş birliği içinde çalışan iHH; islam Dünyası STK’lar Birliği, Humanitarian Forum, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı'na üyedir. iHH, BM Ekonomik ve Sosyal Konsey'i Ecosoc tarafından danışmanlık statüsü tanınmış 3000 örgütten birisidir.

 • Omü'nün tanınmayan hocasıdır.
  Kim bu adam anlatsana biraz...

 • kılıçdaroğlu'nun yaptığı da ayıptır. Mandal yüreklinin yaptığı da ayıptır.

  Ancak burada göz önüne alınması gereken şey mandal yürekli gözü kara ,gençliğinin bağrında yalnızca kendisinden sorumlu olan bir genç delikanlıdır.
  Milyonlarca insani temsil eden bir kimsenin yalnızca kendisinden sorumlu bir kimse gibi kahvehane ağzı ile konuşması kabul edilemez bir durumdur.Kılıçdaroğlu bulunduğu konumdan bihaber bir zavallıdır. Farkında olarak veya olmayarak kendisini rezil etmekte ve itibarını zedelemektedir.

 • Bir de bu taraftan bakılması gereken kişilerdir...

  http://m.t24.com.tr/haber/uyusturucu-satmayi-kabul-etmeyen-suriyeli-adami-tasmayla-baglayip-gozu-onunde-karisina-tecavuz-ettiler,306642

  --- spoiler ---

  Polis operasyon sırasında Suriyeli Ali H.’yi sur duvarlarına köpek tasması ile bağlı halde buldu. Çetenin uyuşturucu satmayı kabul etmediği için işkence yaptığı Ali H.’nin eşi Hulud H.’nin de evde olduğu görüldü.
  Kocasının önünde tecavüz etmişler

  Kadına, kocanın gözleri önünde çete üyelerinin günlerce tecavüz ettiği ortaya çıktı. Çiftin günlerce aç susuz bırakıldığı, kocanın ayağını ise piknik tüpüyle yaktıkları tespit edildi. Ayağı kangren olmak üzere olan Ali H. hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.
  --- spoiler ---

 • ilk entryde belirtilmiş olan

  omü sözlük'ü ziyaretiniz ve omü sözlük içeriğini kullanımınız, aşağıda sıralanan ve omü sözlük içerisinde yapılmaması gereken kullanım koşullarına tabidir

  Denilerek sıralanmış maddeler ile ilgili bir problemin bulunmadığı ve bunu herkesin kabul edebileceğini düşündüğüm şeydir format.

  Ancak gel-gelelim bu ikinci kısımda geçen :

  entry girme ve mevcut fasiliteleri kullanma eylemini gerçekleştirirken, akılda olması gereken şirin hususlar:

  Şeklinde başlayan maddeler bütününde revizyona gidilebileceğini ve bir miktar yumuşatma,serbestlik tanınabileceğini düşünüyorum.Bu konuda yönetimin kendi arasında istişare etmesini ve yapılabilitesi olan konularda yazarlar ile mutabakata varılması gerektiğini düşünüyorum.

  Sözlük format için değil ,sözlük yazarlar içindir.Tıpkı sanatın toplum için olduğu gibi...

 • Sözlüğün ilk dönemlerinde canavar gibi yazan son günlerde biraz uzaklaşan yazardır.Son aldığı görevle birlikte tekrar canavar gibi yazmasını beklediğim yazardır.Modluğu hayırlı olsun.

... tümü ...

bizi takip edin