son kötü oylanan 20 entry


... tümü ...
 • Hollanda başbakanı "Bakan bey gelip müzemizi ziyaret edebilir, hatta bu mevsimde açmışsa eğer lalelerimizi görmeye de gelebilir biz sadece siyasi toplantı yapılmasını istemiyoruz" diyerek konuyu yalın ve nazik bir dille açıklamıştır. Hollanda halkının da genel olarak böyle mantıklı insanlar olacağını düşündüğümden orada ırkçılık falan olacağını sanmıyorum. Herkes bizim insanlarımız gibi çabuk provake olan ve düşünmeden hareket eden insanlar değiller. Bu tip salakça intikam duyguları geri kalmış, eğitimsiz ortadoğu toplumlarında olur malesef.

  Biraz kötülemiş gibi oldum ama gerçek bu, kötü durumdayız.

 • Bildiğiniz üzere ısınan hava genleşir. Bir ucunda pistonun olduğu kapalı bir bölüm düşünün, yakıt bu bölümün içine püskürtülür. Ee tabi oksijen olmadan ateşleme de olamayacağı için içerisine hava da püskürtülür ve yakıt ateşlenip patlatılır. Bu patlamanın oluşturduğu itme gücü pistonu döndürür ve otomobil gider. Gaza ne kadar basarsanız odacığın içine o kadar fazla yakıt püskürtülür ve piston daha hızlı döner dolayısıyla araba daha hızlı gider.

  Edit; bu pistonun değil de içten yanmalı motorun tanımı olduğundan eksileyen arkadaşları içtenlikle tebrik ediyorum. (Tebrik miydi o?)

  2
 • Gerçek hayatta yapamayacağı şeyleri bilgisayar oyununda yapabilmek hoşuna gidiyordur. Sizde porno izliyorsunuz biz birşey diyor muyuz?

 • Athena yorumu çok güzel olan orhan gencebay şarkısı.

 • Üniversite tarafından şehir merkezine doğru giderken limanın oralarda belirgin bir sağa dönüş yeri var. Oraya şimdi canlı hız göstergesi gibi bişey koydular. işte oradan sağınıza bakarsanız oradaki küçük tepede oyuklar, mağaralar olduğunu görürsünüz. işte önceden deniz o mağaraları altında bırakacak kadar yüksekteymiş zamanla çekile çekile gelmiş şu anki haline. Zaten çekilmiş bir denizi doldura doldura ilerleyip rant alanı yaratmayı ben çevre düzenlemesi olarak göremiyorum malesef. Birgün o sular mutlaka eski yerlerine gelmek isteyeceklerdir o zaman da ne olacağını hepimiz tahmin ediyoruzdur.

 • 20.000 tl'ye kadar temiz eski model bmw, volvo veya alfa romeo arıyorum. 100.000 km üzeri olmaması tercih sebebidir.

  Edit: samsun'da olursa çok çok iyi olur.

  1
 • Çocukken bizim eski evin balkonlu odasında annem balkona çamaşır asarken koltukta sırtım koltuğun sağ koluna dayanmış ayaklarım koltuğun sol kolundan sarkar bir şekilde oturuyordum. Bu benim aklımda kalmış nasıl kalmışsa yaklaşık 1 yıl sonra yine aynı koltukta yine aynı şekilde uzanıyordum ve annem yine çamaşır asıyordu. Yaklaşık 4-5 yaşlarındaydım ve bu benim geçmiş bir anıyı hatırladığım ilk deneyimimdi. Belki de ilk dejavu deneyimimdi. O gün dedim ki ben bu anı ömrüm boyunca unutmicam ve seneye de aynı şekilde aynı koltukta oturup bu anı tekrarlicam. Çocuk sabırsızlığı işte bir hafta geçmeden yine o koltukta oturdum ve bu anı da hatırlicam dedim kendi kendime. Sonra 1 ay sonra tekrar aynı koltuğa oturdum ve bunu da hatırlicam dedim. Sonunda artık bu anın bokunun çıktığını düşünüp gerek yok bunlara deyip ilk anı hatırlasam yeter diye düşündüm kendi kendime ve birdaha tekrarlamadım bu olayı.

  Sonuç olarak o anı hala unutmadım ve taa çocukken sadece benim için özel bir an yarattım kendi kendime. Çok güzel bir duygu. insanın sadece kendisi için sadece kendisinin bildiği bir şeyi hatırlaması çok güzel. Umarım sizin de vardır böyle anılarınız ama hiç sanmıyorum.

  Not: evet deliyim.

 • Gördüğüm kadarıyla kimsenin hakkında pek bilgisi olmadığı konu.

  Her hayvan vücudunda bakteri barındırır. Bu bakteriler yararlı ve zararlı olabilir. Bildiğiniz üzere şuan bizim vücudumuzda birçok yararlı ve zararlı bakteri var. Düşünün mesela insan vücüdündaki tüm bakterileri bir deniz anasına yerleştirdik, ne olur sizce? Yararlı da olabilir zararlı da olabilir. Bize yararlı olan ona zararlı da olabilir, bize zararlı olan ona yararlı da olabilir.

  Domuzun vücudunda da birçok patojen bakteri vardır. Bu bakteriler diğer hayvanlardan (koyun-inek) daha fazla olabilir. Bunu yediğimizde bize zarar verebilir. Ama bunun domuzun pis hayvan olmasıyla, yok kendi pisliğini yediğiyle falan alakası yok. Öyle bişey de yok zaten. Sen domuzu küçücük bir alana sıkıştırırsan tabi sağı solu kurcalayarak yiyecek bişeyler arar. Seni de oraya sıkıştırsak sende bokunda boncuk ararsın. Ayrıca tavuk da yapar aynı şeyi.

  bazı hıristiyan kaynaklarda da domuzun kanında ve etinde parazitler olduğunu okumuştum. Ne kadar doğru olduğu tartışılır.

  Pişirme olayına gelirsek de evet bazı bakteriler ısıyla yokedilebilir. Ama hali hazırda arseniğin içinde bile yaşayabilen mikroorganizmalar bulunmuşken ısıyla domuz etinin tüm zararlı bakterilerden arındığına ben şahsen inanmam. inanmak isteyen inansın.

  Zaten bunu yiyen insanlar zevk ve lezzet için yediklerinden fazla pişirmeden yerler ve parazitle falan ilgilenmezler. Onlar da haklı sigaradan daha zararlı olamaz sonuçta.

 • Benimdir.
  Basmicaksam ne anladım ben o çimenden. Ayrıca yolu kısaltmak için de basılır yolu uzak yerden yapmayın sizde. Yada çimenlerin içine 40 cm genişliğinde taş örün onun içinden geçelim. Bakın ben 1 dk da 2 çözüm buldum belediyeler yıllardır çimlere basmayın çimlere basmayın diye diretmekten başka bişey bulamıyor. işte bunlar hep yasakçı zihniyetin işleri.

 • Kulaklık kablolarıyla uğraşamadığımdan pek yapmadığım eğlenceli eylem.

 • Replik yok ama metinler var. Benim hayatımda gördüğüm en iyi reklamdır, mutlaka izleyiniz.

  https://m.youtube.com/watch?v=xJzUOxKWOgc

 • Klasik bir demokrası örneğidir.

  Nasıl mı? Şöyle ki;

  Demokratik sistemlerde her duruma uygun kurallar vardır. Bir dava esnasında her eylemin adının karşısında o eylemi yapanın hakettiği ceza yazar. Hakimler her eylemin cezasını ezberleyip insanları kanuna göre yargılayıp uygun olan cezayı verir. Yani her şey siyah ve beyaz kadar kesindir. Hakimlerin insiyatif hakkı var diyebilirsiniz ama bunlar da sınırlıdır. Zaten çok komiktir ki kullandıkları insiyatifleri de genelde gördüğümüz kadarıyla yersizdir. kullanmasalar daha iyi.

  Toparlamak gerekirse özet olarak şunu demek istiyorum kanunlarda yazan eylemler teoride adil görülebilir fakat pratikte gelişen olaylar yasada yazan kurallar kadar keskin çizgili değildir. içinde çok farklı olaylar, nedenler, psikolojik etkenler vardır, daha grift ve karmaşıktır.

  Şimdi gelelim işin riyakar, ikiyüzlü, saçmalık tarafına.
  Siz bu suçların cezalarla uyuşmadığını bildiğiniz halde hala ikiyüzlü bir şekilde bu saçma sistemi değiştirmeden kabullenerek devam ettiriyorsunuz, sonrada adaletin diğer suçlular tarafından cezaevinde başka bir suç işlenerek yerine getirilmesini bekliyorsunuz hatta düpedüz göz yumuyorsunuz. Şimdi ben bu dünyanın bu halini gördükten, bu farkındalığa vardıktan sonra nasıl güvenebilirim. Nerede çocukken bize öğretilen hak, hukuk, adalet, eşitlik? Ben büyüyünce bunların sadece lafta kalmış değerler, kimsenin takmadığı hukuksal terimler olduklarını anladım.

  Şu durumda kim neden yasalara güvensin ki? Herkes kendi cezasını kendisi vermeye çalışıyor ki zaten her akşam haberlerde en az 10 cinayet görmemizin asıl nedeni de budur.

 • Adanın içindeki gölün içindeki adanın içindeki gölün içindeki adaya bi yapay gölet yapmak gelmemiş mi akıllarına?
  Melih gökçek olsa çoktan yapmıştı, buradan filipinler belediyesini kınıyorum.

  Olasılığı çok düşük olan jeolojik bir istisna.

... tümü ...

bizi takip edin