en çok favorilere eklenen entryleri


... tümü ...
 • Edilir, her türlü hakaret de edilir. Kimse kimseye saygı duymak zorunda değildir. Bu duruma bir çare arıyorsanız; birbirimizi boşvermek. Birisi 90 kere ilişki konusunu açtığında siz direkt küfrediyorsanız şayet; böylesi vasat altı bir konuda bile gerekli argümanları kullanamadan cevap veremeyen sizler hatalısınızdır. Biraz kendinizi geliştirin.

  ifade Özgürlüğü özeline yeniden gelecek olursak; hakaretin her türlüsü ifade özgürlüğüdür. Ben sana küfredersem, sen de aynı şekilde bana küfredersin ya da boşverirsin. Senin ya da benim sana küfretmem senden ya da benden bir şey götürmez. Sadece seviye farkını gösterir.

 • Yeşilçam'ın en yakışıklı jönlerinden. Bir dönemler anap'tan belediye başkanlığı yapmışlığı da vardır. "Yüksek mühendisim ben" repliği hafızalarda tazeliğini korumaktadır.

  https://m.youtube.com/watch?v=KcnmhbO4CRo

 • Tam olarak bir tanım yapamam ama biraz onceki deneyimlerimden yola çıkarsam; Yarım kilo hamsi üstüne, iki tabak aşure yemek, üzerine iki dilim baklava yemek, onun üstüne çay içmek, onun da üstüne yarım litre kola içmek gibi bir şey olabilir.

  1
 • Biraz önce başıma gelen vakıa-i normaliye. Zira uzun süredir yoktuk buralarda. Başlık açmak icin ekstra bir buton ararken, son anda baslik/yazar ara boşluğu gözüme çarptı ve o anda beynimde patlayan bir şimşek...

  1
 • Bir zamanlarin fenomeni; unutulmaz fatih erkoç şarkılarından birisi. Tabi o zamanlar internet falan ne arar? Radyo tv ne calarsa ona mahkumsun bi yerde. Iste öyle bir zamanda sağlam patlama yapmıştı bu şarkı. Ayrıca fatih erkoç'un ellerim bomboş klibinde oynayan hatun ise, günümüzün ünlü dansözlerinden tanyeli'dir. Bu da kayıtlara ilginç bir bilgi olarak geçebilir.

 • Saçma sapan şeyler oluyor ama anlamadım. Matrix mi lan burası boyle kodlar düşüyor aşağıdan yukarı?

 • Format neydi? Format emekti. Format ağır yürümekti. Format candı. Bir zamanlar tabi.

  1
 • Lolcü kız bu sözlüğün harcıydı, çimentosuydu. Onu gönderdikten sonra site bir daha kendine gelmedi. gelemedi.

  2
 • dizideki adanalı karakter olan serkan'ın, o müthiş sesi ile seslendirdiği kıyamıyorum sana şarkısı ile beni benden almıştır. 27 mayıs gelsin de şu filmi izleyeyim diye gün sayar oldum resmen!

  şarkı için; https://www.youtube.com/watch?v=OETD1-8OU84

  diziyi izlemeyenler, şarkıdan hiçbir şey anlamayacak ve gülemeyeceklerdir. bu diziyi muhakkak izlemelisin azizim. sonrasında zaten sinema filmini izlemek için, kendini sinema salonuna atacaksın

  1
 • genelinin düşüncesi tek bir adamın düşüncesi olduğu için, çok da şaapmıyorlar yani.

  dün akşam, çok yakın akrabam bir akpli'ye berat albayrak (damat) başbakan olacakmış dedim, "genç ve yakışıklı. olsun." cevabını aldım. davutoğlu neden bırakmış, niye bırakmış, nasıl bırakmış umurlarında değil yani.

  Edit: ne mhp, ne chp ne de hdp'ye oy verdim.

  CHP konusunda: malum kişinin, baykal kasetinden kimsenin haberi yokken izlediği ortaya çıktı. üstelik görüntüleri ile birlikte. ayrıca, baykal'ın kasetini piyasaya ilk süren de, akit gazetesinin facebook sayfası idi. baykal yaptığı son açıklamasında, kaset işini bilen iki kişi olduğunu söyledi; birisi rte diğeri kılıçdaroğlu.

  MHP konusunda: adamlara, kıytırık bir mahkemeden ötürü kongre yaptırmayan, mevcut iktidarın ta kendisidir. bahçeli'nin son açıklamalarına baktığınızda, bunu anlamamak için, en basit tarifi ile saf olmanız lazım.

  HDP konusunda: kendileri için benim de söyleyecek bir şeyim yok. türkiye partisi olmak yerine bölgesel bir parti olmayı seçtiler. işin en başında zaten kendilerinden bir umudum yoktu, hala yok.

  Ben hangi partiye mi oy verdim? bastım mührü yunusa! bundan sonra da kolay kolay bir partiye oy vermek istemiyorum. zira ldp gibi küçük bir partinin başkanı bile koltukçuluk oynayıp, egemen bağış'tan para istiyorsa, yerin dibine batsın siyasi partiler de, türkiye'de politika da.

 • Genelde ölüm korkusu ve stresten kaynaklanan hastalığımsı bir durum. Atakların nerede nasıl geleceği belli olmaz. Bir anda nabız 250'yi görür, nefes almakta güçlük çekersin, "aha bu sefer ölüyorum" duygusu ile çırpınıp durursun. Ölmeyeceğini normal bir zaman diliminde bilirsin ama atak halindeyken bu durumun geçici olduğu aklına bile gelmez. Hastalık hakkında biraz bilgi verdikten sonra, böyle insanlarla karşılaştığınızda neler yapmanız gerektiğinden bahsedeyim. Çevrenizde panik atak hastası insan varsa ve panik anında yanında iseniz soğuk kanlı olmanız gerekmektedir. Karşınızdaki insanın yaşadığı şey aslında sanal bir şeydir, ölmeyecektir. Elinizden geldiğince karşınızdaki insanla yumuşak diyaloglar kurmaya çalışın. Kesinlikle Ölmeyeceğini ve bu durumun 10 dakika sonra geçeceğini belirtin. Kesinlikle dalga geçmeyin ya da şiddetli bir tepki vermeyin. Elinizde bir poşet alın ve içerisinde bi 30 saniye kadar nefes almasını isteyin sonrasında poşeti çıkartın. Havadan aldığı oksijen karşınızdaki insanı rahatlatacaktır. Atak durumu geçtikten sonra ise, kesinlikle hasta ile dalga geçmeyin. Elinizden geldiğince bu konuyu konuşmamaya gayret edin. Panik atak hastaları, hastalık hastası değildirler ama durumları buna yakındırlar. Ben geçen hafta kanser oldum, beyin kanaması geçirdim, felç kaldım vs. Çevrenizde böyle insanlar varsa en güzel şekilde muamele de bulunun. Kendime gelince; selektra isimli bir ilaç kullanmaya başladım. Vize dönemi deli gibi uyku getiriyor ama kendimi daha iyi hissediyorum diyebilirim. Son olarak; çevrenizde panik hastası insanlar varsa, kesinlikle internetten bu hastalığa dair araştırma yaptırmayın. Bu durum, hasta için kafasında bilgi kirliliğine sebep olacağı için daha fazla Stres olacaktır.

  2
 • açılan her başlığa, bu başlıktaki gibi muamele edilmemeli gerek diye düşünüyorum. haksızsam favlayın lütfen.

  3
 • kemal kılıçdaroğlu, göte göt demiştir. siyasi emelleriniz uğruna, grup toplantısında sarf edilen bu sözü eleştireceğinize, gidin de 45 çocuğun tecavüz hadisesinin hesabını sorun. hayatımda ilk defa, kılıçdaroğlu'na sempati besledim bu sözünden dolayı. helal olsun!

 • mesele arap götü, avrupalı götü yalamak falan değil. biraz diplomatik ve uluslar arası ilişkiler bilginiz olsun da, ona göre fikir yürütün. ırkçılık üzerinden olayı ele alırsanız, fikriniz de, tezleriniz de kazığın üzerine oturmaya mahkumdur. gökdelen üzerine yansıtılan bayrak silüeti ile verilen mesaj; "ışid'i ve terörü besleyen biz değiliz. biz bu üzücü olaylar karşısında sizin yanınızdayız." mesajı vermektir. türkiye'de bombalar patlarken, neden ayyıldızlı silüet yansıtılmadı? çünkü bizlerin gözünde bombaları patlatan dubai ya da bae gibi ülkeler değil; direkt ışid ve pkk gibi terör örgütleridir. dubai, bu hareketi ile terörün (ya da bu eylemin) finansörü biz değiliz demek istemiştir.

  başka bir perspektiften olayı ele alırsak; dubai, sıcak para, finans sektörü ve turizmden gelir elde eden bir ülke. (dubai'nin hala yeraltı zenginlikleri ile çarkını döndürdüğünü sanan salaklar için yazıyorum bunu.) yani demem o ki; dubai, paraya ve kendi topraklarına seyahat edecek insanlara mahkum. bundan dolayı da, "biz güvenli ve terörü desteklemeyen bir ülkeyiz." mesajı da veriliyor.

  aaaah benim omü sözlükte yazan yazar kardeşim. siz karneli ekmek kuyruklarında milliyetçilik-ırkçılık oynarken, biz global düşünüp, "nereden nasıl para kazanabiliriz ve istihdam oluşturabiliriz?" bunu düşünüyorduk.

 • Benim tanıdığım bir Kürt vardı, aslında kürt değildi, Trinidad tobagoluydu. Gözlerimle gördüm olum valla bak!

... tümü ...

bizi takip edin