favorilere eklediği son 20 entry


... tümü ...
 • bilişim versus karayolları

  internet trafiği kara trafiğine benzer mi?

  k-tunnel ile bolu tüneli arasında büyük fark yok mudur?

  sözlük için ideal meselek grupları nelerdir?

  ... gibi soruları akla getiren bir problem.

  ekleme: mehmet topal'ın stoper olması ile hemen hemen aynı hadisedir. olmuyor efendim, lütfen oldurmayalım.

  1
 • istiklal marşı senin benim değildir sadece.istiklal marşı bu topraklarda yaşayan herkesindir.türkü,kürdü,lazı çerkezi kim varsa.

  marş ve bayrak bir ülkeyi,bir toplumu ayakta tutacak,birlik ve beraberliğini daim kılacak yegane şeydir.bunu sorgulamak,buna tepki göstermek,kabul etmemek demek kendini bu toplumdan soyutlamak,bu ülkenin ferdi olarak kabul etmemek demektir.yüzyıllardır beraber yaşadığımız halde ben sorun etmiyorken sen neden sorun ediyorsun.

  benim de atalarım safi türk değil ve türklüğün diğer ırklar gibi övünülecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.fakat bu ülkede yaşayacaksak,bakın beraber yaşayacaksak seni beni yok bu işin ortak paydalar değerler bulmak ve bunlara bağlanmak zorundayız,istiklal marşı da en önemli unsurlardan biri bu yolda.

  dolayısıyla 12 mart çok çok önemli bir gün.aklımızdan çıkarmamamız gereken bir gün.

  5
 • Valla sözlükte böyle tartışılabilir ve içi dolu başlıklar görünce mutlu oluyorum doğrusu.baya iyi işlenmiş konu özellikle thebeyefendi almış sazı eline veryansın etmiş takdirimi topladı.

  Şunu sormak istiyorum bunu eleştirmek gayet doğru ama acaba biz ne kadar uyuyoruz buna? Yaşınızı bilmiyorum ama bu durumu eleştirenler acaba seçimlerde kaç kere gidip küçük bir partiye oy attınız hayatınız boyunca? MHP CHP o da olmadı akp, son dönemin popüleri hdp bu 4 parti var evet ama ayrıca 20 tane daha parti var onlara da sizin de katkılarınızla toplam % 2-3 oy çıkıyor.e hani nerede kaldı sizin herkes eşit olsun goygoyunuz.gorundugu gibi siz de güçlüden yanasınız hep.

  Bu şehrin takımı kutsaldır ve yıllar boyu türk futboluna yön vermiştir,bu durumda olmasına yazar arkadaş kadar ben de isyan ediyorum.ama 3 takım üzerine kurulu olsa bile kalan onlarca takım arasından durumuna bakacaksın.sonuc yine hayal kırıklığı.demek ki basiretsiz yöneticilerinde sorun var.en başta problemi kendimizde arayalım sonra bu meseleyi de tartışırız.

  4
 • Adamlığın ölçütünün doğduğun şehrin takımını desteklemekle ölçüldüğü ülkede varsın 3 takım görünürde olsun. Bursaspor klubü şampiyon oldu mu? Oldu.
  bir insan nairobide, pekinde, bostonda, manisada ya da newcastleda doğmuş olabilir. Bu o insanın seçimi değildir. Ama o insanın kendi iradesi ile yaptığı seçime saygı göstermemek pekte doğru bir yaklaşım sayılmaz. Bırakın kişi barcelona yı tutsun, desteklesin. Diğeri vansporu desteklesin. Bu iş neden bu kadar ırgalar şu anadolu klübü taraftarlarını. Velhasıl kelam, başarısızlığın faturası yıllardır götünü kaşımaktan başka bir icraatı olmayan klüp yönetimlerine fatura edileceğine neden böyle bayağı yollara yönelir taraftarlar?

  3
 • şöyle bir üçlemedir. arada açar dinlerim çok sarıyor yeminle. aynı anda açacaksınız.
  bir yağmur
  bir şarkı
  ve bir şömine

  3
 • Bende seni tanımıyorum etmiyorum yazar kişisi. Yazılarının çoğunu okuduğum bir yazar ayrıca nickiyle özdeşleşen biridir diye düşünüyorum. Saygılar reyiz.

  1
 • tarihimizin vahim olaylarındandır.

  annemle birlikte dedemlerdeyiz. sağlık sıkıntıları yeni yeni atlatılmış, bir nevi huzuru yakalamış bizimkiler. yaş pasta alınmış, doğum günü kutlaması yapılacak. babam şehir dışında. ben de evin içinde koşturuyorum. yapma oğlumlar etme oğlumlar havada uçuşuyor. derken ev telefonu çaldı. anneannem telefonu açtıktan bir kaç saniye sonra koltuğa yığıldı ve ağlamaya başladı. ben anlamıyorum tabi durumun önemini, çocuk aklı işte. sonra annem de başladı ağlamaya. televizyonun etrafına toplandık hepimiz. dedem haber kanallarını tarayıp canlı yayın yapan birini buluyor. o saate kadar da ev halkının haberi olmamış depremden. bölgedeki insanlarla yapılan röportajları izliyoruz. kimileri tanıdık geliyor. görüntülerde ev yok, yığınlar var. insanlar ağlıyor, bağırıyor. evde de telefon trafiği devam ediyor. çoğu tanıdıktan haber alamıyor bizimkiler. haber alınamayanların büyük bir kısmı da hakkın rahmetine kavuşmuş, sonradan öğreniyoruz.

  babam anlatır hep. uçağı havaalanına indiğinde pistin kenarlarında belki onlarca kefen görmüş. anlamamış neler olup bittiğini, henüz haberi yok. indikten sonra sağdan soldan öğrenmiş. dedemle birlikte deprem bölgesine gidene kadar da görüntünün etkisinden çıkamamış. bölgeye tanıdıklara bakmak için gittiklerinde depremden sonraki 3. veya 4. günmüş. yıkıntıların içinden inlemeler geldiğini, ağır bir ceset kokusunun olduğunu, yardım ekiplerinin ulaşabileceğinden fazla zararın oluştuğunu görmüşler. kimi şanslı insanlar, kime göre neye göre şanslı tartışılır, yıkılan binaların başında çaresizce ağlıyorlarmış. en acısı da bu sanırım.

  depremin büyüklüğü tartışılmaz elbette. bu vahim olayla birlikte inşaat alanındaki eksiklik de ortaya çıktı. ilgili alanda para uğruna başkalarının hayatlarıyla oynayan insan müsveddelerinden haberimiz oldu. günümüzde toplu konut/yaşam alanı adı altında doğal hapishanelere yerleştirildiğimizi de göz önüne alırsak, eksikliklerin giderilmemiş olması halinde yaşanacakları öngörmek hiç de zor değil.

  oldukça acı bir tecrübe yaşandı. umarım bir daha benzeri yaşanmaz.

  3
 • son zamanlarda keşfettiğim ilgi çekici alet. insanın izlerken inanası gelmiyor. insan nasıl ezberler ve ya müzik kulağıyla çalar arkadaş bunu. adamlar nasıl cover yapıyor lan öyle.

  [ https://www.youtube.com/watch?v=nWs5f7VJ9GM]

  6
 • başlığı nasıl açacağımı bilemediğim için burada saygı değer on dokuz mayıs üniversitesinde okuyan kardeşlerim ile paylaşmak konusunda karar kıldığım güzel site.

  aramızda kalsın gençler sonra sıkıntı yaşarız elimizde patlar.

  http://e-kitap-arsivi-eksi.blogspot.com.tr/

  teşekkürleri ekşi sözlükten edgenabby'a yapabilirsiniz.

  9
 • böyle genişlik bir tek konya ovasına var :D

... tümü ...

bizi takip edin