son iyi oylanan 20 entry


... tümü ...
 • Geçirilen her vaktin kıymeti bilinmesi gereken şey. Hayat kısa, çabuk geçiyor ve asla yaşanılan hiçbir an geri gelmiyor.

  3
 • Oynanan Maçlardan çok taraftarların ve olayların ön plana çıktıgı turnuva. Dün bir haber gördüm ingiliz taraftarlar fransada bir cafe'yi yakmış. Bugünki duydugum olay daha da fenaydı. Rus taraftarlarıyla ingiliz taraftarlar Marsilyada birbirine girmiş. Rus taraftarın biri ingiliz taraftarına sandalye ile vuruyor ve adam hayatını kaybediyor. Ulan gerizekalılar bırakın takımlarınız konuşsun ne diye olay çıkarıyosunuz?

  https://twitter.com/sporonlinecom/status/741676816658796544?s=08

  işte bu olaylar türkiyede gerçekleşse turnuva iptal edilir türkleri terörist ilan ederlerdi. Ama söz konusu avrupada bir ülke olunca kimsenin sesi solugu çıkmıyor.

  http://galeri.omusozluk.com/k/3666/ + euro 2016

  Ha pardon, uefa olayları kınamış. Sagolasın kınamasa napardık.

  Maçlarla ilgili yorum yapmak gerekirse, bence bu seneye ingiltere damga vurur diye düşünüyordum ama bugünki izledigim maçtan sonra kısmen fikirlerim degişti. Muhteşem kadrosuna ragmen istedigi oyunu ortaya koyamıyor. Fransa da keza öyle. Arnavutluk isviçre maçında arnavutluk milli takımının kaçıdıgı gollerin haddi hesabı yoktu. Şu anlık oynanan maçlarda vasat bir görüntü var.

  Bugünki türkiye hırvatistan maçına gelirsek, bir çok teknik direktör ve spor yorumcusuna göre hırvatistan kagıt üzerinde favori takım olarak gösteriliyor. Şu ana kadar tarihlerindeki en saglam kadrolarının oldugu söyleniyor ama onlarda da oturmuş bir takım gözükmemekle beraber fikrimce türkiyeyle eş deger bir takım olarak gözükmekteler. En azından hazırlık maçlarından öyle anlıyoruz ama kadrolarından dolayı bizden bir tık ileri olabilirler. Maçta da ne olacagı belli olmaz, ben yeniliriz diye düşünüyordum ama kalbim kazanmaktan yana umarım maçı alırız biz bitti demeden bitmez ve bunu hırvatlar iyi bilir. Haydi türkiye!

  3
 • Morenica: ayşe.

  Edit:

  Oas: kendisi melek gibi biri oldugundan isminin de melek oldugunu düşünüyorum veya ona yakın bir şey olabilir

  4
 • bizim sınıftan birisi oldugunu sanıyordum ama üst sınıfmış galiba. imlâyı pek sallamıyor.
  iyi yazıyor yazdıkları hoşuma gidiyor.
  Kendisine kpss'de başarılar.

  3
 • Degişse ne degişmese ne. Bu kadar kafa takılacak bir ayrıntı degil aslında. Bilenler bilir güzel sanatlar tramvay duragının adı da önceden egitim fakültesiydi fakülte taşınınca ismi degişti ama hâlâ daha alışkanlık olmuş söylerken egitim fakültesi dedigim olur. bu kadar dert edilecek bir şey degil dostlar.

  3
 • Beni yürekten vuran hadisedir. Hatta az önce ailecek üzüldük bu sinemanın kapanması olayına. çocuklugumdan beri az mı gittik babamla o filmler hatıralar asla unutulmaz. Simbat, shrek, narnia, kurtlar vadisi.. daha nicesi, kuzenleri de alır giderdik hatta 2 sene önce gittigimiz cehennem melekleri 2'nin bileti durur cüzdanımın cebinde. karşıdaki simit center zamanında çok küçük bir işletmeydi eger bugün bu kadar büyüdüyse bu sinemanın payı da büyüktür. Bakalım samsun'un daha hangi degerleri gidecek.

  7
 • Çok önceden bu arkadaşın (bazı entrylerini görünce) nickaltına girip "tam bir yaşar nuri öztürk yansıması" yazacaktım ama vazgeçmiştim. (bkz: #104232) nolu entryi görünce fark ettim harbiden de ondan esinlenmiş.

  3
 • (bkz: kaypak) mert bir insan degil.
  Ehli sünnetle uzaktan yakından alakası olmayan, itikadı bozuk meymenetsiz herifin biri. Söyledikleri kâle alınacak şeyler degildir. ilmine söylecek bir şeyim yok, okumuş ama ne âlâ. (bkz: kitap yüklü merkep)

 • havaşların kaldırılmasından sonra yerine gelen, havataş misali çakma görünümlü havaalanı servisi. Çakma olması kötü mü? Kesinlikle hayır. Önceden havaş ile çarşamba havaalanından belediye evleri gibi bir mesafeyi 9tl'ye gittigimi hatırlıyorum. Zaten 10 tl'ye (fiyatlar degişmediyse) sabiha gökçen taksim arası gidiliyor ve o mesafe bunun yanında hiç. Bunda ise Fakülte eczanesinin ta ordan havaalanına 5tl alıyor ve oldukça uygun. 3 ay önce bi görevliyle görüştügümde o başlangıç fiyatı biraz zaman geçtikten sonra degişir demişti ama degişmemiş. Umarım da degişmez.

  Edit: 8 tl oldu :/

  4
 • Tek masumun acı çektigi yerde bütün geçerligini yitirir. (Kelime defteri, nazan bekiroglu)
  Benim için Artık duymaktan ve dinlemekten bıktıgım şeylerden birisi. (bkz: iki ucu boklu degnek)

  2
 • Samsun'un sayılı mekanlarından körfez sahilinde ışıklı kafenin yanında bulunan, yemeklerinin aşçıların profesyonelliginden mütevellit oldulça leziz ve çalışanları da oldukça sıcakkanlı olan cafe/restoran.

  --- spoiler ---

  Birazdan işbaşı yapacagım mekan.

  --- spoiler ---

  2
 • Biraz faşistler ama olsun. Pkk ve komunist döllerinin dillerinden iyi anlarlar. Dinsizin hakkından imansız gelirmiş o hesap.

 • Kızlardan çok çekmiş anlaşılan. Rap kültürüne güvendigim sevdigim bir yazar.

  2
 • Eskiden lolcü kıza sinirlenmezdim %20 lik bir tespiti vardı %80 i islamı ve türbanlıları alaya alan saçma sapan trollükten ibaretti. Ortaokul bitirdikten sonra imam hatibe sınavsız geçiş diye bir şey yok her türlü sınava giriyosun hee puanları düşüktür o ayrı. imam hatip ortaokuluna sınavsız geçersin ya da imam hatip lisesi mezunu olduktan sonra 2 yıllık ilahiyata sınavsız geçersin o da bi zahmet olsun o kadar meslek dersi ve ezber görüyosun. ilahiyata geçsen bile orda bitmiyor imam olmak için yeterlilik, mbts vs kaç tane daha sınava giriyosun ve bunları artık diyanet degil ösym hazırlıyor yani baya zorlaştı eskiye nazaran.
  Senin çevrendeki imam hatip lisesi iyi egitim vermiyor ve o liseliler kaşar, sevgilisi var vb diye bütün hepsini aynı kefeye koyamazsın git samsun ihl'ye söke söke ezberlettiriyorlar sıkıyosa ezberlemeden geç. Hele o meslek dersi hocaları yaşı ilerlemiş kimselerse iş daha da zor oluyor. 4 seneyi herkes boş geçirmiyor anlayacagın. O dört sene içinde kur'an ve arapça dışında fıkıh, hadis, kelam, siyer, islam tarihi, karşılaşmalı dinler tarihi, akaid, hitabet ve daha nice dersler var. Bunlar islam egitimi olmuyor da ne oluyor?
  Evet diyanet denilen (sözde) dini temsil eden (!) Kurumda torpil denilen olay cirit attıgı için ilahiyat mezunlarını alakasız alakasız yerde görebiliyoruz. istanbul'un bir ilçe müftüsü bu sela ve ölü yıkamalardan alınan paralar için pazarlık yapılıyor fazla fazla isteyin demişti. Şaşırttı mı? Hayır. Bu olaya sırf para için bakıyorsan o paranın bir faydasını göremezsin zaten, şayet benim çevremdekiler öyle. imamlık mesleginin düştügü haller gözler önünde. Tabi bu görevi hakkıyla yapanlar istisna.
  O aile danışmanı denilen olay gerçekten varsa haksızlık ulan o kadar çalışıp pdr, psikoloji okuyalım ilahiyat okuyanla aynı yerde çalışalım. Bakanlıkların saçma uygulamaları bitmek bilmiyor bu da şaşırtmaz eger olursa.

  8
 • Birkaç saat öncesinde kalabalık bir grup üsküdarda kutlamalara başladı bile. Bize de tebrik etmek düşer.

  1
 • Bugün toplanıp takımının şampiyonlugunu kutlayan taraftardır.http://galeri.omusozluk.com/k/3586/ + beşiktaş taraftarı

  2
 • Atatürk'ün askeri okullarda okutulmasını tavsiye ettigi kitap.

  3
 • Yazdıklarını (bkz: samimi) buldugum yazar. insan ilişkilerinden anlıyor gibi.

  2

... tümü ...

bizi takip edin