kudox

birinci nesil yazar

Bir garip yazar.son 20 entry

 • yazarı: (bkz: michael sikkofield)

  okumaktan sıkılmayacağınız, sürükleyici bir eser. bana göre eksik ve abartılı gördüğüm yanları da yok değil fakat bunları yazmayacağım.
  ben okumaktan gayet keyif aldım. umarım siz de seversiniz.

  1
 • karşılaştırılamaz bile. dota tanrıdır.

 • Denemeler Michel de Montaigne tarafından yazılan ve ilk olarak 1580 tarihinde kaleme alınmış bir
  deneme kitabıdır.
  ortaçağ dogmatizminin tepesine adeta bir balyoz gibi inmiştir Michel de Montaigne'-
  in dendemeleri. hümanist kültürün belki de en önemli kaynağı olan bu eser,
  tıpkı o da sokrates gibi insan üzerine eğilmiş düşünceleri hep bu yönde ilerlemiştir,
  hep olayları hümanist yaklaşımla incelemiştir ve denemelerinde yazdığı bütün
  öngörülerinin hemen hemen hepsi doğruya yakın kabul edilebilir, yazılışının üzerinden 430
  yıl geçmiş olmasına rağmen hala bütün kütüphanelerin olmazsa olmazıdır. böylesine büyük
  bir yazar o kasvetli orta çağ'da değil de günümüzde yaşamış olsaydı kim bilir daha ne
  eserler çıkarırdı ortaya.
  "Niçin başka güneş başka toprak ararsın, yurdundan kaçmakla kendinden kaçar mısın?"
  işte bu sözü beni biraz düşündürdü, yıllardan bu yana hep uzaklara kaçıp gitmenin hayaliyle
  yaşayan bir insan olarak.

 • Adıma başlık açılmış, ne kadar onurlandım anlatamam...

  2
 • Çok müthiş bir fikir, bende elimden geldiğince destek olabilirim bu işe.

  1
 • Son zamanlarda başımdan geçen olayları düşünüyorumda, sanırım sıradan bir insanın dayanma sınırını şimdiye çoktan aşmıştı olanlar. Ama ben kendimi sıkıyorum, kontrolü kaybetmemeliyim çünkü sorumluluklarım var en başta aileme karşı. Şuan ki halimin baş sorumlusu olan sen (ki burada bu yaptığını bilinçli bir şekilde yapmadığını biliyorum, çünkü karakterin böyle. Senin gibi insanları bilirim, içinizde öyle korkaksınızdır ki ve bu korkaklığından ölümüne nefret ediyorsun eminim, senin hatan korkak olman değil, hatan bundan kurtulmaya çalışma biçimin. Bunu yaparken bir şeylerin arkasına saklanıyor olman hata, o gece kadınlığının arkasına saklandın, öfkeden deliye dönmüştüm görüyordun, ama biliyordun ki bir kadına vuramazdım"wink ifade simgesi" ve vuramadımda...) belki merak etmişsindir, aynı anda beş mikrocerrahi uzmanın girdiği beş saat süren ve akabinde bir gün yoğun bakımda yattığım maratonu sağ salim bitirdim. Ama hâlâ düşünüyorum sen orda şov yapma gereği duymasaydın ve ben bu şovuna karşılık kolumu kapının camına geçirmemiş olsaydım acaba gece nasıl sonlanırdı; büyük ihtimal sabaha kadar herkes biraz gergin olurdu ama kahvaltı dan sonra herkes yine can ciğer olurdu... Sana kızgın değilim, kolum sakat kalabilir önemli değil ama lütfen bu küçük fırsatcılık oyunlarını bırak, her ne kadar psikopat görünmeye çabalasanda zeki hatunsun, kendini ateşe atmazsın ancak üzerinden prim yapmaya çalıştığın kişi öyle bir manyak çıkarki seninle öyle bir oyun oynarki, oyunun sonunda ne pişmanlık ne o küçük dünyandan eser kalmış olur, bam başka biri olur çıkarsın. Senden en azından şunu beklerdim, küçük bir geçmiş olsun mesajı o zaman daha farklı düşünmeye çalışabilirdim ama şuan eminimki sen düşüncesiz egoist ve korkaksın, umarım birgün bu karakterin başına iş açmaz, böyle birşey olursa sana değil annene üzülürüm.

  1
 • Alejandro González Iñárritu'nun yönetmen liğini yaptığı film gerek çekim açıları ve teknikleri, gerekse oyunculukları sahne dekoru ve kurgusuyla tam bir şaheserdir denilebilir. bu filmin eksik yönleri nelerdir dersek bu konu hakkında en tecrübeli sinema eleştirmenleri bile pek fazla bir şey çıkaramaz sanıyorum... filmin görsel kısmından çıkıp işitsel kısmına gelirsek, Antonio Sánchez bu filmde sanatını öyle bir konuşturmuştur ki müzik adeta seyirciyi filmin içine çekiyor ve seyirciye izlediği filmin yanı sırasınca mükemmel bir müzik ziyafeti sunuyor. filmde şüphesiz en etkileyici sahnelerin başında Micheal keaton'nun hayalinde çatıdan atlayıp şehirin üstinde uçup süzüldüğü sahne vardır ve bir çok sahnede olduğu gibi bununda bir mesajı var, hayallerinin peşinden uçmaya çabalarken yere çakılma ihtimalinin olması gibi... şüphesiz ki bu eser oyuncularını senarist ve yönetmeninin şimdiden sinema tarihine adını yaldızlı harflerle kazımıştır.

  1
 • Teoman Abinin çok güzel şarkısı<3

  2
 • Bu sabah arkadaşın zulasından patlatıp içtiğimiz, tam ollarak ne olduğunu bilmediğim şurubumsu alman içkisi.

  3
 • Nefesi küllük gibi kokmaz, sağlıklıdır ve sigara içmiyor olması çekiciliğinden birşey götürmez...

  4
 • * En değersiz gurur, milli gururdur. Bu, onunla gurur duyandaki bireysel özelliklerin yoksunluğunu ele verir. Çünkü insan neden milyonlarca insanlarla paylaştığı bir özelliğe tutunma gereği duyarbilirki başka türlü? Dikkate değer kişisel niteliklere sahip olan, sürekli göz önünde bulundurduğu ülkesinin hatalarını açıkça görebilecektir. Ama dünyada gurur duyabilecek hiç bir şeyi olmayan her zavallı aptal gurur duyabilmek için son çare olarak ait olduğu ülkesi ile gurur duyar.
  Orijinali:Die billigste Art des Stolzes ist hingegen der Nationalstolz. Denn er verrät in dem damit Behafteten, den Mangel an individuellen Eigenschaften, auf die er stolz sein könnte, indem er sonst nicht zu dem greifen würde, was er mit so vielen Millionen teilt. Wer bedeutende persönliche Vorzüge besitzt, wird vielmehr die Fehler seiner eigenen Nation, da er sie beständig vor Augen hat, am deutlichsten erkennen. Aber jeder erbärmliche Tropf, der nichts in der Welt hat, auf das er stolz sein könnte, ergreift das letzte Mittel, auf die Nation, der er gerade angehört, um stolz zu sein.* Arthur Schopenhauer

 • insanın kelime haznesini ve beynini geliştiren, can sıkıntısına son derece iyi gelen, bir çok farklı türü olan ve hemen hemen her gazetenin içerisinde en az bir sayfa bulunan akıl oyunu.

  3
 • Nemlendirici ve kayganlaştırıcı özelliğinin yanı sıra daha bir çok işte kullanılabilen, aç kalındığında ekmeğin arasına dahi sürüp yiyebileceğiniz çok faydalı petrol ürünü buluştur...

  3
 • Çok güçlü bir halisünojendir. çavdar mahmuzundan sentezlenen bu madde dıştan bakıldığında kokusuz ve renksiz bir sıvıdan ibarettir. Lsd dünyanın en güçlü halisünojenidir, bir damlası dahi yetişkin bir insanı 30'dk içinde hayaller alemine göndermek için yeterlidir...(not: lsd kişide ciddi psikolojik problemlerin baş göstermesine neden olabilir, kesinlikle uzak durulması gereken tehlikeli bir hededir.)

 • Şahsi kanaatimce bu insanların bu kadar kasıntı ve maço görünümlerinin altında saklamaya çalıştıkları bir şey vardır, bu insanlar yürüyüşleriyle, duruşlarıyla, o sürekli etrafa savurdukları tehtitkar bakışları ile bir mesaj vermeye çalışıyorlar, bu mesaj; aman bana bulaşma ben tehlikeliyim, psikopatım, benden uzak dur! Peki neden? Çünkü korkuyor. O kadar korkuyor ki bir türlü kendisi olamıyor ve olamaz da insanlar zayıf olduğunu fark etmemeli, o psikopat ağır abi maskesinin altındaki zavallıyı görmemeliler. O insanlardan korkuyor o hayattan korkuyor ve bunu kimsenin farketmemesinin tek yolu ağır abilik ama bununda bir bedeli var ve bu bedel hayatı boyunca asla özgür olamayacak olması...

 • Taekwondo; kore kökenli bir uzakdoğu savunma sanatı ve sporudur. Tarihi 600'lü yıllara dayanır, ülkemizde'de en popiler dövüş spor larınnın başında gelen bu sporun kelime anlamı "tae. Ayak, kwon. Yumruk, do. Taekwondo'nun yol ve prensibi el ve ayak ile yapılan tekniklerinphotographer ıslah edilmiş halidir."

  4

... tümü ...

bizi takip edin