kozmikmaymun

birinci nesil yazar

Westeros'ta Viking olarak geçimini sağlayan, Hogwarts İmam Hatip lisesi mezunu, 221 Baker sokağında içi dışından büyük bir evde oturan çok işlevli egomanyak Tim Burton karakterison 20 entry

 • https://www.youtube.com/watch?v=mtSvfTXrZWA gibi soundtrackleri olan çok güzel bir film. iyidir, iyi, iyi.

  2
 • (bkz: anime) ve (bkz: manga) ile dünyaya japon kültürünü empoze etmeye çalışıyorlar. ve bence başarıyorlar.

  2
 • insanlığı geliştirmiyor, tam tersine geriye götürüyor. bilim çağı adı altında insanlıktan çıkıyoruz.
  #40107 de detaylı açıklanmış gerçi.

 • Teröristler ve terör sempatizanları için bütün bir milleti terörist olarak adlandırmak saçmadır, bu şuna benzer
  (bkz: "Bütün müslüman'lar terörist değildir ancak bütün teröristler müslüman'dır")

 • Püskevit
  (bkz: petibör) ama parçalanıp çayın içi düşmemesi için ustaca reflekslere sahip olmanız gerek

 • Dinlerin yanlışlanamaz savlarının yanlışlanması görevinin kuşkuculara düştüğü görüşünü çürütmek amacıyla Bertrand Russell tarafından ileri sürülen bir örnektir. Russell 1952'de hiç yayımlamadığı halde Illustrated dergisinin için yazdığı bir makalede "Bir Tanrı var mı?" sorusuna yönelik şunları söyler

  Eğer ben Dünya ve Mars arasında eliptik bir yörüngede güneşin etrafında dönen Çin seramiği bir çaydanlık olduğunu öne sürseydim ve bu çaydanlığın en güçlü teleskoplarımızla bile tespit edilemeyecek kadar küçük olduğunu ekleyecek kadar da dikkatli olsaydım, kimse bu görüşümün tersini kanıtlayamazdı. Ama devam edip de bu savımın yanlışlanamaz nitelikte oluşundan dolayı insan aklının ondan kuşku duymasının kabul edilemez bir küstahlık olacağını söyleseydim, herkes haklı olarak saçmaladığımı düşünürdü. Ancak, eğer böyle bir çaydanlığın varlığı eski kitaplarca onaylansaydı, her Pazar günü kilisede kutsal gerçeklik olarak öğretilseydi ve okullarda çocukların beynine kazınsaydı, onun varlığından kuşku duymak bir gariplik belirtisi olarak görülür ve o kuşkuyu duyan kişiye yakınçağda bir ruh doktoruyla ya da daha önceki çağlarda bir Engizisyon yargıcıyla bir randevu alınırdı.

  1
 • Şovenizm, abartılı, saldırgan bir vatanseverlik ve ulusal üstünlük inancıdır
  (bkz: Alman Şovenizmi)

  1
 • 60'lı yılların popüler Rock, pop tarzı ile günümüz ingiltere'sinin kültürel mirası hali gelmiş gruptur. The Beatles 1962'de "Love Me Do" ile çıkış yapmış ve bu parça ile listelerde 17. sıraya yükselmiştir. " From Me To You" single'ı ise Beatles'ın ilk bir numara hiti olmuştur

  Grup Amerika'ya ilk geldiklerinde havaalanında 3000'e yakın dinleyici bekliyordu. Amerka'daki ilk canlı programa George Harrison hastalığı yüzünden çıkamamıştı. Beatles'ın ilk canlı programını Amerika'da yaklaşık 74 milyon kişi izledi. Beatles'ın ilk albümleri birkaç değişiklikle Introducing... The Beatles ve Meet The Beatles! olarak yayınlandı. 1964'te A Hard Day's Night adlı ilk Beatles filmi yayınlandı. Beatles üyelerinin oynadığı bu komedi filmi iki Oscar adaylığı kazandı ve film şarkıları aynı isimli albümde yayınlandı. Grup 1964'te ikinci Amerika turnesine çıktı. Her konsere 10-20 bin kişi katıldı ve Beatles bilet satışlarında bir milyon dolar kazandı.

  30 Ocak 1969 günü son konserini vermek için Apple binasının çatı katına çıkan grup üyeleri hiçbir izin almadan ve kimsenin haberi olmadan birden Get Back şarkısıyla başladığı ve yine Get Back ile bitirdiği konserdir.Bu konseri izin almadıklarından dolayı polis bitirir.Çatı Konserinden (Rooftop Concert)'den sonra da The Beatles bir daha konser vermemiştir.

  1974'te Lennon ve McCartney stüdyoda kendileri için kayıt yaptılar ancak bir daha hiç buluşmadılar, bu kayıtlar da resmi olarak hiçbir zaman yayınlanmadı.

  1980, 8 Aralık akşamı John Lennon New York Central Park karşısında yaşadığı apartmanın girişinde akıl hastası bir hayranı tarafından vurularak öldürüldü.Yaşayan diğer 3 Beatles elemanı All Those Years Ago adlı George Harrison şarkısında tekrar bir araya geldiler. Şarkı Lennon'ın anısına yazılmıştı.
  1988'de grup Rock N Roll Ünlüler Salonu'na girmeye hak kazandı. Starr, Harrison ve Yoko Ono orada bulunmasına karşın Paul McCartney yaşanan problemler yüzünden oraya gitmeyi reddetti.
  1995-1996 sırasında Beatles'ın gizli kalmış kayıtları Anthology 1,2,3 olarak yayınlandı. Ayrıca iki Lennon bestesi Free As A Bird ve Real Love, Beatles'ın üç elemanı tarafından kaydedildi.
  2001'de George Harrison gırtlak kanseri yüzünden hayatını kaybetti
  2006'da George Martin ve oğlu Giles Martin, Cirque de Soleil'in "Love" gösterisi için orijinal Beatles kayıtlarını yeniden düzenledi. 2007'de McCartney, Starr, Lennon'ın eşi Yoko Ono ve Harrison'un eşi Olivia Harrison televizyonda bir araya geldiler.

  5
 • +Toplumda seni bu kadar hayal kırıklığına uğratan şey ne
  -Oh Bilemiyorum, mesela hepimizin çocuklarımızın sırtından milyonlar kazandığını bildiğimiz halde Steve Jobs'ın harika biri olduğuna inanmamız olabilir, belki bütün kahramanlarımızın sahte olduğunu bilmemizdir, Dünya'nın kendisi bile büyük bir aldatmaca... Birbirimizi fikir gibi maskelediğimiz saçmalıklarla doldurmaktan, sosyal medyada samimiyet taklidi yapmaktan başka ne yapıyoruz. Yoksa buna oy verdiğimiz için mi? Hileli seçimler değil mal, mülk, paradan bahsediyoruz. Yeni bir şey söylemiyorum bunu neden yaptığımızı biliyoruz. Açlık oyunları romanını bizi mutlu ettiği için değil uyuşturulmak istediğimiz için okuyoruz, çünkü bu gerçek bir acı, kendimizi kandırmayalım, çünkü biz korkağız.

  Toplumu sikeyim

  (bkz: Mr Robot)

 • çoğu insan gerçeklik çölünde bir damla hayal gücü ararken, hayal gücü yağmurlarında yıkanmış douglas Adams abimiz bu başlığın ete kemiğe bürünmüş halidir

  (bkz: Otostopçunun Galaksi Rehberi)

  2
 • Tuttuğu takımın maçını rakip takımdan bir arkadaşıyla izlerken ve tam kendi takımı överken kendi takımın gol yemesi, ve arkadaşının suratındaki o iğrenç gülümseme

  bkz: http://galeri.omusozluk.com/k/1294/ + bir erkeğin içini en çok acıtan şey

  1
 • Yeşilçam sinema tarihinin efsane ayarıdır

  "bak beyim, sana iki çift lafım var. koskoca adamsın. paran var, pulun var, herseyin var. binlerce kişi calışıyor emrinde. yakışır mı sana ekmekle oynamak? yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu, karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak? ama nasıl yakışmasın! sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saadeti çok gören. anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor. ama ben boşuna konuşuyorum. sevgiyi tanımayan adama, sevgiyi öğretmeye çalışıyorum. hıh, sen, büyük patron, milyarder, fabrikalar sahibi saim bey! sen mi büyüksün? hayır, ben büyüğüm! ben, yaşar usta! sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç! gözümde pul kadar bile değerin yok. ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiçbir şey yapamayacaksın. yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi. çünkü biz birbirimizi parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız. bizler birbirimizi seviyoruz. biz bir aileyiz. biz güzel bir aileyiz. bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun? dokunma artık aileme! dokunma çocuklarıma! dokunma oğluma! dokunma gelinime! eğer onların kılına zarar gelirse, ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemiş olan ben, yaşar usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni! anlıyor musun, vururum ve dönüp arkama bakmam bile!"

  1
 • Yan apartmandaki inşaat sesi

  Hadi onu geçtim işçiler bide türkü söyleye söyleye çalışıyor, yani daha fazla anlatamayacağım...

  1
 • 9gag'in Türkiye versyonuna benzettiğim sınırsız mizahın havada uçuştuğu, türkiye'nin kendi alanındaki ilk oluşumudur

  1

... tümü ...

bizi takip edin