en beğenilen 20 entry


... tümü ...
 • 8.sınıfa giden kardeşimi bugün sevgilisiyle elele sokakta yakaladım , bende bizim ömerle kağıt oynuyorum kahvede.

 • Bu ülkeyi gerçekten seven biriydi doğru konuşuyordu, kaseti yoktu, parayla satın alamadılar en sonunda böyle kaza süsü vererek aldılar onu bizden.

 • Berat Kandili; Ramazanın müjdecisi…Şaban ayının yarısı gecesi…

  Berat… borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan beraet etme, kurtulma… günahlardan arınma, temize çıkma, ilâhî af ve rahmete nâil olma…

  Berat gecesi de diğer gecelerimiz gibi her birimiz için birer, tefekkür, tezekkür ve yenilenme gecesidir.

  Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Yaradan’ın affına erebilmek için yaradılanı affetme günüdür.

  Berat; bizlere her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten beri olmayı, onlardan teberra ederek uzak kalmayı öğretir.

  Hz. Peygamber şöyle buyurur:

  “Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve 'Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim!.. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim" (ibn Mâce, Sünen, "ikâmetü's-salât", 191.)

  Mevlamız günah yüklerimizden berat etmiş olarak Ramazan-ı şerife girmeyi nasip eylesin..

  8
 • Ufak bir sitemim olacak moderatör arkadaşlara. Şu entrylerimiz işte yazarlara cevap niteliğinde olduğu için kaldırılıyor.

  Ve bu durum can sıkmaya başladı çünkü çok büyük bir ironi icindesiniz ve cok gülünç durum.

  Şu sozlukte sadece birini örnek olarak veriyorum lolcu kiza milyon kez laf sokulmus gömülmüştur ama nedense her sayfa yeniledigimizde karsimiza en çok like almış entry olarak başta çıkar karisimiza.
  Yani siz gecmisteki hatalara formatı uygulayın da sıra bize gelsin yoksa böyle cok gülünç görünüyosunuz umarim anlamissinizdir.

  Edit: assagida bir mod arkadaş görevini birakiyormus kimse kimseye birşey kaybettirmedi sana o kurallari yasalari verenler önceden nerdeylermis o kadar sey yazılmış şimdi mi adelet gelir olmuş Anlam veremedim. begeniler yada baska seyler hiç umrumda değil eger suç arayacaksan bizde arama sana o kurallari verenlerde ara ya önceki hataları temizlesinler yada simdi böyle darbe yapar gibi formatçılık taslamasınlar. Ayrica kimse kimseyi yerinden görevinden etmek istemez bundan mutluda olmaz.

  Edit 2: kimse kural uyguluyor diye hedef olmuyor hadi benimkini sildin eyvallah tamam kural ulan sayfayi bi yeniliyoruz adam birine gommus en cok begenilen entry olarak karsimiza cikiyor o zamanda insan bunlar bizle dalgami geçiyor demeye basliyor haliyle ha geçmiş boy boy önümüze çıkarken simdikini de silmek pek makul degil.ikisini de silersin o zaman kimse böyle seyler de yazmaz.

  Edit 3 : kimse yalandan birsey dillendirmiyor sen burasi sözlük diye ahkam kesiyonda beyfendi içerik format falan diye ama ortada bir sorun varsa bu en başından duzeltilir iyi bizimkiler silinsin ha silinip silinmemsi degil mesela benimkini sildin tamam ulan karşıma çıkan bu ne bu niye duruyor burada. Onun için sözlük format diye ahkam kesme ortada hersey.

 • isra13- Biz insanın kaderini kendi çabasına bağlı kıldık.

  6
 • Sen mi emekçisin puşt demek istedigim başlık.sözde emekçisiniz kürtçedeymiş birde gerizekali piyonlar sizi.emekçi siz misiniz emekçi fabrikalarda belediyelerde yolda güneşin altında çalışan insanlar.aptal mahluklar sizi. Bu ülkenin bu hale gelmesini saglayan salaklar sizi.

 • üstte entry giren arkadaşa bilgi olsun kuran haddi aşma veya gönülsüz iş yapma derken bunları kast etmıyor. haddi aşmak'a örnek olarak zina yapmak allaha şirk koşmak bunlar haddi aşmaktır. yoksa iki erkek birbirlerinin rızasıyla ilişkiye girmeleri normal bir durum degildir bu bir sapkınlıktır açıkcası.

  o zaman imam nikahıda olmasın git bir kadınla tanış sen ondan razı ol o senden razı olsun nikah olmadan ilişkiye girin ne ala memleket böyle bir durum asla olamaz.

  kuran bunların cevabını tabıkıde verir ve bu cevaplar net ve katı cevaplardır sen bunu kendi düşüncene göre yeniden şekillendiremessin.

  5
 • Bugün başıma gelen ve beni düşündüren bir olaydır.Hoşlandığım kızın, beni kardeşim olarak gördügüm başka bir kızla şakalaşırken samimi bir şekilde görmesi ve suratının düştügü o an.

 • ilk önce şu benim kalbim temiz falan safsatasına artık bi son versinler ;

  Şuara Suresi'nin 89. ayetinde cennete girecek olanların "Ancak Allah'a selim (temiz) bir kalp ile gelenler..."olduğu bildirilir.Ancak Kuran'da bildirilen kalp temizliği, günümüz toplumlarından bazılarının anladığı gibi bir temizlik değildir. "Kalp temizliği"nin öneminden yola çıkarak, "ben insanlara hiç kötülük yapmıyorum, fakirlere yardım ediyorum, demek ki Allah'ın istediği ahlaktayım" demek,kendi kendini aldatmaktan başka bir şey değildir.

  Çünkü Kuran'a göre kalbin temiz olması demek, Allah'a yönelmiş ve O'na itaat etmiş olmak demektir.

  Sonuç olarak basliga gelirsek hocanin söylediği çok yanlis ve anlamsiz bir laftir. Peygamber Efendimiz bile hic bir zaman boyle bir kelime kullanmamistir ve onlari güzel şekilde teşvik etmiştir namaza.

  Ama artik su kalbim temiz safsatasına da bir son verin.

  Son olarak peygamber efendimizin de kalbi çok temizdi ama oda ibadet ediyordu değil mi peygamberligi kendisine mujdelenmeden öncesinde de öyleydi sonrada.

  Edit; üstteki yazar arkadaşımın dediği dogrudur ona da hak veriyorum su konuda namazı gösteriş için kılanlar da var işte onlarda şunu unutuyorlar herkesin bir plani var ise Allahın da bir planı vardır.

  5
 • Sanki araba boyatıyor dedigim durum. boyle uzaktan mavi gibi dursun ama yakına gelince mor olsun

  5
 • Bazen insan çok sevsede bu sevgi zamanla birbirine zarar vermeye dönüşüyor. dedim ve o gün ondan vazgeçtim.

 • bunlar sadece kimlikte dini islam yazanlar, gerçekte degil. Bu yüzden imam hatibi veya müslümanlığı karalamayın

 • Hâlâda benim için geçerli.elini tutarken bile titrer insan ama sağolsun şuan ki nesil dudak dudağa geziyor.insan sevdigine kıyamaz iken bunlar ağzına sıçıyor.

  4
 • Suriyeli yada başka uyruklu her ne olursa olsun oda bir insan bir ananın bir babanın çocuğu yazık

  4
 • Kadınlar bize Allah'ın emaneti iken nasıl olurda el kaldırılır.

  4
 • Kendini bir halt sanan 1.nesillerden daha adamdırlar.

 • Midyat saldırısında şehit olan 2 polisimizin bayan polis olduğu orataya çıktı.

  Şehit olan kadın polislerden Şerife Özden Sütcü'nün 6 aylık hamile olduğu ve 8 yıldır polis memurluğu yaptığı ortaya çıktı.

  Şehit olan polis memurlarından biri de Nefize Özsoy'un ise 4 yaşında bir çocugu olduğu ögrenildi.


  not: bugün 4 yaşındaki bir çocuk annesiz kaldı digeri ise daha doğmadan annesin karnında cennette vardı. bu nasıl bir hayinlik kalleşlik kahpeliktir ulan şerefsizler hamile kadın lan hamile.bu saldırıyı yapanların size destek verenlerin hepsinin 7 ceddinin de amk.

  ve bu ülkede artık kürtlüğü solculuğu övenlerin idol edinenlerinde beynine sokam siktirin gidin bu vatandan aklına soktuklarımın satılık köpekleri..

 • Doğanın yeşile bürünmeye başlaması ılık ılık esen rüzgar ve kuş sesleri

  4
 • Boyu 1.65 den kısa bayanların yaşama sebebi ne o zaman 1.85 'liklerle çıkçaklarına inanmalarımı ?

  4
 • Nfs hani ekran ikiye bölünür 1 bilgisayarla iki kişi oynardı. ne günlerdi be keşke dönebilsem geri

  4
... tümü ...

bizi takip edin