son kötü oylanan 20 entry


... tümü ...
 • Nasıl? Emin misin?
  Bu tarafa doğru bir uğrayın, öyle olmadığını göreceksiniz.

 • tüm yurtta sıkıyönetim ilan edildi.
  sokağa çıkma yasağı getirildi. ikinci bir emre kadar sokağa çıkmak yasaklandı.
  az sonra cumhurbaşkanı tarafından yapılacak olan açıklamayı bekliyoruz.

  gerçekten darbe olduğuna inananlar var. bunun başkanlık sistemi için yapılan bir tiyatro olduğuna inananlar da var.
  kesin bir şey söylemek çok zor. bekleyip göreceğiz.

 • ben. hiç izlemedim. pişman değilim. izlemeyi de düşünmüyorum.

 • Daha önceki birçok patlamada olduğu gibi bu sefer de failinin işid olduğu düşüncesindeyim. Üstlendilermi bilmiyorum. Haberleri artık takip etmiyorum çünkü sinir hastası oldum çıktım.
  Ancak şöyle birkaç durum var:
  Üç tane canlı bomba oraya nasıl geldi? Hem de keleşlerle...
  Sizin mit tırlarıyla gönderdiğiniz silahlar, patlayıcılar sonradan bize böyle dönüyor. Canınız cehenneme!
  Ülkede bilmem kaç tane terör örgütü düzenli aralıklarla insan katlediyor. Hükümete bakıyorsunuz, bunlarla aynı masada oturmaktan başka bir şey yapmamış. Sürekli bombalar patlıyor, insanlar ölüyor! Bir tane namuslu adam çıkıp da; özür dileriz, önleyemedik koruyamadık, bizim suçumuz deyip istifa etmiyor. Kınıyor geçiyor. Böyle şeyler dünyanın her yerinde olur, diyerek halk ile taşak geçiyor. Başka bir pezevenk evladı, bunun sebebi anayasadır, başkanlık sisteminin olmamasıdır diyor... Oradan başka biri çıkıp, ölenlere 'şehit' diyerek insanların kaderlerine razı gelmelerini sağlamaya çalışıyor. Şehit kelimesinin ne demek olduğunu bilenler bunu çok iyi anlayacaklardır. Başbakan failin işid olduğunu söylemekten çekiniyor, zar zor deaş diyor. Yandaş haber kaynakları daeş diyor. Böylece halkta isim karmaşıklığı ortaya çıkıyor.

  Son patlamalara dikkatli bakarsanız, farklı ülkelerin daha önceden uyarıda bulunduğunu göreceksiniz. Ancak ne sikim bir istihbarattır ki bu hiçbirini umursamamış. Ya da bile isteye göz yummuş. Birinci seçenek, bu hükümet ve istihbarat tam bir gerizekalı, hiçbirinin beyni yok.
  ikinci seçenek ise daha vahim; vatan hainliğine girer. Kendi halkının ölmesine kapı aralamaktır. Bilerek hiçbir önlem almamak cinayete ortaklıktır.

  Ben tek sorumlu devleti bilirim. Devlet neden kuruldu? insanlık tarihi, devleti; halkını korusun ve adaleti sağlasın diye kurdu. Devlet halkı korumak zorunda! Koruyamıyorsan, beceriksizsin demektir. Ama bakıyoruz, son bir yılda yapılan katliamlarda önlem namına hiçbir şey yok! Daha hangi yüzle hangi onurla orada oturuyorsunuz! Allah yapanların da bin belasını versin, göz yumanların da bin belasını versin! Bıktık sizden. Yetmedi mi yitip gidenler! Yarın öbür gün sevdiğimiz birini böyle bir katliamda kaybetme olasılığını kim göze alabilir? Bizim başımıza da gelmeyeceği ne malum? Olmaması için tepki göstermemiz gerekiyor. Artık insanlarda alışmışlık duygusu var. Her patlamada bu duygu daha da sıradanlaşıyor. Bunu önlemeliyiz. Farkındalık yaratmalıyız. Aksi halde hepimiz ya öleceğiz ya da sevdiğimiz birinin acısıyla kahrolacağız.

 • Doğum günü olan bu gün vefat etmiştir. Allah rahmetlerini bol bol ihsan eylesin. Mekanı nur cennet olsun.
  Hayatı boyunca zulme, gericiliğe, hurafelere, uydurma hadislere, arapçılığa karşı direndi.
  islam dininin temel ibadeti okumaktır dedi.
  Yalnızca allah'a tapın, yalnızca ona olan imanınızı eksiltmeyin dedi. Türbelere, kıla tüye itibar etmeyin dedi.
  Akılcılığı savundu. ilimi irfanı savundu.
  Kanımca en önemlisi, bana tekrar islamı sevdirdi.
  islam dünyasının içinde bulunduğu pislik kuyusunun sebeplerini bir bir döktü ortaya.

  Kim ne derse desin, biz senden razıyız hocam. Allah şefaatini esirgemesin senden. Mekanın cennet olsun. Ve biliyorum ki insanlar ölür, fikirleri yaşar!
  Üzüldüm, çok üzüldüm.

 • Hayvan kendisidir. Herkes onun gibi inanmak zorunda mı! Bakın bakalım dünyaya; en büyük hayvanlığı namaz kılmayanlar mı yapıyor yoksa kılanlar mı? Ortadoğuya bakın bakalım. Kimin eli kimin gırtlağında, kimin z.ki kimin ırzında! Her gün tecavüz, her gün cinayet... insanlık özürlü! Bunu prof yapanda kabahat...

 • Birçok insanı imanından etti denmiş üstte bir entryde. Sanmıyorum. Beni etmedi. Üstelik güçlendirdiğini bile söyleyebilirim.
  Adam yıllarca islamın temel ibadetinin okumak olduğunu insanlara duyurmaya çalıştı. Bugün din diye yaşadığınız birçok şeyin islamla ilgisi olmadığını duyurmaya çabaladı. Her duyduğunuz hadis'e inanmayın, güvenmeyin dedi. Kıla, tüye, hırkaya, ayak izine, türbeye tapmayın dedi. Okuyun dedi okuyun. Alıp duvara asıp, bön bön bakmayın, okuyun... Emevi denen arap faşisti zalim devletin iktidar ideolojilerini din kılıfına sokarak insanlara dayatmalarını kabul etmedi.
  Her allah, peygamber diyeni bağrınıza basmayın; yılan gibi sokar dedi. Allah'a imanınızı eksik etmeyin, okuyun ve anlayın dedi.

  Deisttir veya ateisttir beni ilgilendirmez. isterse panteist olsun ya da budist olsun...

  Programlara çıkıp show yapmasını eleştirebilirsiniz. Siyasetini eleştirebilirsiniz. Ne bileyim kılık kıyafetini eleştirebilirsiniz, tipini bile eleştirebilirsiniz. Ama islamla ve kuran'la ilgili objektif yaklaşımlarının eleştirilecek yanı yoktur. Aksini iddia edenlerin daha iyi bir üslupla beni aydınlatmasını beklerim.

  Bu adamın kendisine ait kuran meali var. iniş sırasına göre kuran meali var. Kuran'ın hikmetleriyle ilgili daha neler bildiğini tahmin edemiyorum. Tek işi kuran'ı okumak ve onun üzerinden ilim yapmak olan birini, hayatında bir kez açıp okumayan insanların eleştirmesi pek ironik. Gerçi biz millet olarak komple ironik bir yapıya sahibiz. Az önce alman mallarını boykot edelim gibi bir yazı bile okudum. işin vahameti bu derece. Eyyorlamam bu gadar.

 • (bkz: burak) (bkz: pegasus) enteresan ilişkiler bunlar.

  1
 • türkiye'de sağ ideoloji de iktidarda değildir. cahillik iktidardadır. zira, ne yazık ki halkımız cahildir. her allah peygamber diyeni iktidar yapmıştır ve ardından yapılan pislikleri görmezden gelmiştir. bunun sebebi bariz cahilliktir. cahilliğimizi üzerimizden atarsak, göreceksiniz; ne sağ ne de sol iktidar olabilecek... cahilliğimizi üzerimizden atarsak, sıkı sıkı kenetleneceğiz, sağ sol gibi ayrıştırmaları görmezden geleceğiz ve ideal devlet tipini biz oluşturacağız.
  şimdilik ütopik gibi duruyor biliyorum. ama bizimki de umut işte...
  (bkz: lambalıya verdim oyumu ak partiye vermedim)

 • Sema ramazanoğlu, ensarda 45 çocuğa tecavüzün ardından; bir kere yaşanmış bir olay için kurumu karalayamayız demişti. Bu sözlerinin ardından hiç kimse, hayatı boyunca o kadar küfür yememiştir.

  Şimdi başlığı açan yazar arkadaşa soruyorum.
  Aile bakanı müsveddesi, bu sözlerini sıralarken sen ne düşündün?
  Ben açık konuşacağım. Bakan hakkında söylenenlerin yanında, kılıçdroğlunun söyledikleri o kadar masum kalıyor ki inanamazsın.

 • Lanet olsun bu istihbarata, lanet olsun bu hükümete. Uçakla 11 saatte gittiğin ülkenin istihbaratı günler öncesinden uyarıyor, buna rağmen önlem adına alınan hiçbir şey yok.
  Bu nasıl istihbarat? Bu nasıl devlet?
  Vatandaşını halkını kim koruyacak? Ne zaman son bulacak bunlar? Ne zaman insanlar rahat nefes alabilecek? Daha kaç insan ölecek?
  Yetmedi mi artık, yetmedi mi öldüğümüz, akrabalarımızı arkadaşlarımızı kaybettiğimiz?

  Yine çıkacak suratını, cibiliyetini siktiklerim; ihmal yok diyecek. Faillerini yakaladık diyecek, dalga geçer gibi. Yine hiç kimse istifa etmeyecek. Bizim gücümüzü test etmeyin diyecek. Sonra? Sonrası aynı terane... Birkaç ay sonra yine böylesi bir olay olduğunda, her şey en başa saracak. Sosyal medyaya sansür gelecek.
  Beyinsiz bir takım güruh ise, survivor izleyecek dizi izleyecek, ekranda tayyibi görünce, çakma başbakanı görünce salavat getirecek.
  Lanet olsun! Lanet olsun!

 • kürt milliyetçisi değilim. türk milliyetçisi de değilim. milliyetçi değilim yani. sadece insanlıktan yanayım. milliyet, ırk, ideoloji falan geçin bunları. insan olduğunuz sürece insansınız. hayvanlaşmaya gerek yok. yani faşistliğe gerek yok.

 • vardı böyle ayak fetişisti bi arkadaş...

 • çorabı kaçınca oje ile yama yapabilme kabiliyetine de sahipmiş kendileri. erkek dediğin atmaz öyle şeyler

  1
 • aslında bütün küfürler hoştur. hoş derken yani değişiktir. ilk kim bulmuş acaba çok merak ediyorum. çok enteresan kelimelerdir. (bkz: götveren afedersin)

... tümü ...

bizi takip edin