• 11.25

  halay başı

 • 5

  başlık

 • 20

  entry

 • 0

  bu ay

 • 0

  dün

 • 0

  bugün

hereke

ikinci nesil yazarson 20 entry

 • an itibarı ile görünmekte olup sadakatini bir kez daha göstermiştir.

 • at sözcüğünün eş anlamlısı olan.

  (bkz: at)

 • pek yazmama rağmen fena sayılmayan bir okuyucuyunun sözlük neferlerine sorduğu sorudur efenim.

 • Birbirini izleyen bir dizi görüntüyü, her poz verme işleminden sonra ilerletilen bir film şeridi üzerine kaydetmek üzere tasarlanmış çeşitli karmaşık fotoğraf makinelerine verilen ad.

  Bilim adamları 18. yüzyılda, bazı kimyasal maddelerin ışıktan etkilenerek değiştiğini fark ettiler. Bu tür kimyasal maddelerle kaplanan bazı malzemeler, üzerine düşürülen ışık desenlerini kaydedebiliyordu. Fotoğraf makinesinin bulunması, bu çalışmalar sonucunda gerçekleşti. 1894′te, Fransız Lumiére kardeşler, sinematograf adını verdikleri bir makine yaparak, hareketli görüntüleri bir ekran üzerine taşımayı başardılar. Büyük boyutlu ilk kameralar yerini, bugün kullandığımız, bir avuç içine sığabilecek büyüklükteki dijital kameralara bırakmıştır efenim.

  Bununla beraber ülkemizde en çok kullanılan kamera tipinin güvenlik kamerası olması da ne kadar trajik değil mi sözlük ?
  Övünürken düşünmemizi sağlayacak bir diğer konu da bu tür kamera sistemleri konusunda türkiye'de oldukça önemli telekomünikasyon ve güvenlik şirketleri yetişmiştir.

 • sol frame'de daha çok başlık barındırabilrise daha akışkan ve daha çok giriye sahip olabilecek sözlük.

  seri entari girmek istiyorum lakin başlık akışı yok sözlük.

  1
 • neden orta doğu bataklığına doğru sürükleniyoruz.

  neden gelecekten kaygı duymam gerekiyor.

 • yumurtalıklardan alınan yumurtaların laboratuvar ortamında spermler ile birlikte döllenip rahime yerleştirilme olayına verilen addır. dünyada ilk kez 1978 yılında ingiltere'de uygulanmışken türkiye'de resmi olarak 1989 yılında gerçekleştirilmiştir.

  çocuk sahibi olmak isteyip olamayanların başvurdukları hizmettir. biraz pahalı olmasına karşın neredeyse kesin sonuç sunduğundan dolayı birinci tercih sebebidir.
  bu yol ile çocuk sahibi olmak isteyenlerin genelde ikiz, üçüz çocuklarının olmasının sebebi ise işlem sırasında başarı oranını yukarılarda tutmak için rahime 1 yumurta yerine, 3 yumurta nakil edilmesidir.

  dışarıya ne kadar kolay, basit bir işlem gibi görünse de tüp bebek tedavisi oldukça yorucu, meşakkatli, stresli ve uzun bir süreçtir.

  çiftlere tavsiyem bu sürece başlamadan önce iyice okumaları, araştırmaları yönünde olacaktır. zira bu süreç sizi bir hayli yıpratabilir.

  internet üzerinde tedavi ve süreç ile alakalı bir çok bilgi, döküman bulunuyor. şu sitedeki gibi tüp bebek ile alakalı makaleler okuyup iyice bilgilenin, sürece donanımsız girmeyin

  1
 • omusozluk genelinin öğrenci olmasından dolayı yararlı bir kaynak olacağını düşünerek açtığım sanal yol ile gelir elde etmenin anlatılacağı başlıktır efenim.

  başlıca aklıma gelen ana sektörler şu şekilde :

  1- adsense
  2-youtube
  3-freelancer
  4-sosyal medya
  5-shutterstock

  Aklıma gelen ana 5 madde bu şekilde sözlük, bildikleriniz varsa iletebilirsiniz.
  bir web sitesi kurarak google'ın sunduğu adsense reklam yayımcılığını kullanarak uzun vadede düzenli gelir elde edebilirsiniz.
  Aynı zamanda son yıllarda ivmesi sürekli yukarılara çıkan ve ciddi paralar kazandıran youtube'a içerik üretmek ve geniş kitlelere hitap etmek de size bir hayli para kazandırabilir. Üstelik yüklediğiniz videolar sonsuza kadar kalacağı için sürekli olarak bir gelir elde etmek söz konusu.
  Freelancer konusu için ise web üzerinde yapılacak bir meslek sahibi olmak ana maddedir. Grafikerliği düşünebilirsiniz, photoshop ve benzeri programlar ile sipariş alarak evinizde çalışabilir yaptığınız işin kalitesine göre yüksek paralar kazanabilirsiniz.
  Sosyal Medyada geniş kitlelere hitap eden facebook,instagram,twitter vb ağlarda hesaplarınız var ise bu hesaplara dışarıdan reklam alıp yayımlayarak da para kazanmak mümkün.
  shutterstock sistemi ise sizin çektiğiniz özgün fotoğrafları müşterilere satarak size komisyon ödemekte. Bu şekilde iyi paralar kazanan çok sayıda profesyonel fotoğrafçı tanıdığım mevcut.

  Aklıma gelen ana maddeler bunlar sevgili öğrenci kardeşlerim. Bunun dışında herkesin yapabileceği çapta alt gelir işleri de bulunmakta tabi..

  bunlardan bazıları ;

  mail okumak,
  reklam izlemek
  anket doldurmak
  reklam tıklatmak
  komisyonlu ürün satmak
  link kısaltmak
  evde yapılacak ek iş siparişleri almak

  vs. şeklinde devam ediyor. ( unuttuğum varsa mesaj atın )

  konuya ilgi duyan öğrenci kardeşlerim bu tür işleri ve burada kaleme alamadığım daha onlarcası bulunan işleri internet üzerinden araştırabilirler, konu ile ilgili yığınla makale, döküman bulunmakta. örnek vermek gerekirse şu tarz sitelerden para kazanma yolları hakkında bilgi dağarcığınızı genişletebilirsiniz.

  hereke sizler için sundu,
  omu sözlüğüme katkım olduysa ne mutlu bana efenim.

  1
 • en çok istediğim ancak cesaret edemediğim..

  1
 • yakıldıktan 20 saniye sonra ringin gelmesi ile söndürülen sigaradır.

  1
 • üretimde olmamaları.

  bu hayata üretmek için değil de zaman geçirip öbür dünyaya gitmek için gelmeleri.

  2
 • sarımsaktır.

  çiftler artık kendilerini salar ve bekar zamanlarında kokarım dolayısı ile yiyemedikleri sarımsağı evlendikleri zaman yoğun olarak tüketmektedirler.

  1
 • zaman zaman martı eti barındırır ama olsundur, ucuzdur ve biz öğrenciyizdir.

  2
 • insanların iq sayısını ölçmek için başvurulan test.

  içerisinde zeka kat sayısını ölçmek için önceden planlı ve sistemli bir şekilde hazırlanmış bir takım sorular bulunur ve teste tabii tutulan kişinin belirli bir zaman dilimi içerisinde soruları cevaplaması istenir. verilen doğru/yanlış cevap sayısı ve tüketilen süreye göre bir puan hesaplanır ve kişinin hangi zeka düzeyinde olduğu tespit edilir. bununla da kalmayıp teste tabii tutulan kişinin yönelimlerini, verim alabileceği kolları da ortaya çıkarmaktadır.

  genelde fahiş fiyatlara yapılır ancak internet üzerinden de ücretsiz olarak yaptırabileceğiniz bir kaç kaynak da bulunur.
  ek bilgi olarak görsel hafızayı ve pratik zekayı geliştirmek için bir kaç zeka oyununu kullanabilirsiniz. Bu oyunlar zihninizi açtığı gibi üzerinizdeki stresi de azaltmaktadır. ilgilenen varsa link bırakayım, yüzlerce lira bayılmayın, beleşe takılın.
  zeka testi şeysi

  1
 • dahil olmadığım erkek grubu.

  evet kendimle gurur duydum sözlük, peh peh

  1
 • ilim irfan öğrenmek ile mutfakda yemek yapmanın paralel bir durum sergilememesinden dolayı gerçekleşen durum.

  1
 • an itibarı ile neferi olduğum sözlük.

  1

... tümü ...

bizi takip edin