en beğenilen 20 entry


... tümü ...
 • Korunun. Özellikle kızın abilerinden babasından falan. Bunlar önemli şeyler.

 • akşam akşam denk geldiğim yarım saat güldüğüm ironik bir durumdur. amca olayı çözmüş yalnız.

  ilgili video: Neyi Affetmezsin Sorusuna Manidar Cevap Veren Dayı

  edit: link olarak editlendi.

 • kaç tane var bilmiyorum ama kendimden bildiğim kadarıyla şöyle anlatayım;
  8. sınıfta iken bir ocak ayının pazartesi sabahı biriyle karşılaştım. Bakışmalarla geçen uzun bir süre zarfından sonra ki o kadar dikkatli bakıyorduk ki öğretmenlerden uyarı almış ikimizde başarılı olduğumuz için olmaz yakışmaz çocuksunuz gibi ifade ve öğütlerle karşı karşıya kaldık. ulan tek kelime edemedik bakışmayla okul bitti. yaz tatiline girdik. aklımda hep o var içim bir türlü rahat etmiyor. çıktım okula geçtim yalvarıyorum Allah'a nolur buralarda olsun diye nitekim olmadı. tam dönüyorum o ara biri seslendi baktım arkdası elime bir kağıt tutturdu gitti. baktım tel numarası. lan ne yapacağımı bilemedim. bir açıdan çok seviniyorum içim içime sığmıyor bir yandan da ulan benim telefonum yokki..

  O zamanlar annemin 3310u var bilen bilir tabi efsane ben bunu bir al mesaj at iki al mesaj at telefonu sahiplendim. tabi biz bu süre zarfında çocuksa da olsa bir aşk mı neyse artık filizlendi. ama 90lı olnlar iyi bilir 2 çağrı 5 çağrı falan olm kontör dünya para hemen de bitiyor. çok uzatmak istemiyorum ama 12 yıldan bahsediyorum. liseye başladık ama ara ara ayrılık yaşıyoruz çünkü ilişki yaşama konusnda sıkıntı okulumuza derslerimize yansır diye ama dayanamayıp devam ediyoruz. ben de o olmasa okumazdım herhal.(okuduk da ne oldu) neyse lisede bitti ulan cam gibi uşağım ama teklif eden edene ama gözüm görmüyor. liseden sonra üniversiteye o benden önce gitti nasıl bir buhrana düştüm arkadas ya kafayı yedim bir sene. sonra hırs yaptım bende kazandım. ona yakın bi üniversite yazdım. çok güzel geçti 4 yıl her yeri gezmeye çalıştık tamam çok görüşmüyorduk ama ayda bir olan bir günü de dolu dolu yaşadık. o 4 yıl boyunca neredeyse hiç tartışma bile yaşamadık.

  o mezun oldu sonra ben ikimizde birbirimizin mezuniyetine katılamadık. ailevi nedenler onun. şimdi o atandı ben atanamadım bi buhrana daha düştüm az daha 12 yıllık ilişki mi bitiriyordum ama olmadı yapamadık. insan o kadar alışıyor ki her şeyini biliyorsun o da senin. yeni sorulara tanımalara gerek yok her halinle seni kabul etmiş kabul edilmiş biri. lan çok rahat o kadar olgunlaşıyorsun sorunlar kalmıyor küçük şeyler büyümüyor. ayrılık kelimesi hiç geçmedi mesela aramızda. şimdi hala devam ediyoruz mutluyuz. ne diyelim hayırlısı..

 • Kendilerinin isteği üzerine kısa bir araştırma yapmış bulunmaktayım;

  Kendileri asdfsaddskskas dkskaahaanajs ssjakmaaaba.
  Ayrıca, asdasdad faksskdödlsmamaamsmdjdj sdfffsa.
  Ve ayrıca;
  (bkz: dil bilgisi hocası ile kanlı bıçaklıdır)

 • özgürlüğümü.
  7 yaşındaydım ve okula kaydetmişlerdi.

 • milliyetçilikten taviz vermez. çok kıskanç olur. çabuk sinirlenir tez sakinleşir. yerine göre komik yerine göre ciddidir. gözü karadır. vatani göreve namus edasıyla bakar. korumacıdır. dengesiz olduğu durumlar, sinirli olduğu zamanlardır.
  tavsiyedir: sinirliyken değil gülerken tartışınız.
  ayrıca gurur verici bir şey.

 • Korkuyorum evet.
  Milyonlarca insan açken, tıka basa yediğim yemeklerin hesabını verememekten,
  Dünyanın bir ucunda su bulabilmek adına, çölde 6 ay yürüyen insanlar varken, duşta iki dakika daha fazla keyif yaptığım için,
  Korkuyorum evet kalp kırdığım için, özür dilemek yerine gurur yapıp çekip gittiğim için ve evet her şeyin farkındayken hiç bir şey yapmadığım için korkuyorum..

 • o kadar çok derdimiz var ki;
  sınav mı kötü geçmez, kız arkadaşla mı kavga edilmez, sigara mı bitmez bunlar hep dert evet dert. çevirip çevirip dinliyorum 10 dakikadır kızgınlığım kendime. böyle gariban insan görüp de şükredenleri hiç sevmedim hayatım boyunca. şükretmek için kendimizden daha düşük birileri görmemize gerek yok aslında.

  bu herif çocuksa eğer biz daha doğmamışız..
  edit: fetonun kanalından çıkmasının ne önemi var kardeşler, çocuk rol yapıyor olamaz sanırım bu kadar içten, ve medyaya duyurulmadan alacağı yardımın on katı gider inşallah.
  [ https://www.youtube.com/watch?v=8ZonGPJ8nMY]

 • istek üzerine;

  ilişki denilen durum, açlıkları gidermek için başlatılmaz. seversiniz, dişiliğini ve erkekliğini değil varlığını seversiniz.
  eğer sadece bakmak, kalbinizin hızlı atmasına neden olmuyorsa bu aşk değildir, mümkünse işi ciddiye almayınız.

  evet.
  çıkmaya başladınız her şey çok güzel ilerliyor ilk muhabbetler falan dolu dolu geçiyor. uzun zaman oldu baktınız artık muhabbet tıkanmaya başlıyor bırakınız tıkansın, durduk yere saçma sapan konular açmayın. kendinize onun dışında zaman ayırın ve onun kendine ayırdığı zamana dokunmayın. sıkmayınız. ortamlarda sevgilinizden bahsetmeyin, dillendirmeyin varlığı bilinsin yeter.

  evet ilişki yıllık oldu artık. rayında ilerliyor. temeli güvenle sağlamıştık o yüzden gereksiz kıskançlıklarla sıkboğaz etmeyin karşı tarafı. sorun tabi haberini alın.

  ilişkiyi istek ve arzu üzerine kurmamak beklentilerin karşılanmadığı durumlarda sizi zorda bırakmaz. beklentilerinizin dozunu iyi bilin. şüpheci olmayın sürekli. ilişkiyi güven üzerine kuracaksınız. öyle olmaz ise zaten çatırdamaya başlar, boğulursunuz. kısıtlama yapmayacaksınız zira kısıtlamanızı gerektiren birisi ise zaten size göre değildir mümkünse ayrılınız. kimse kimsenin mülk sahibi değil. belirli yaşlar vardır yapılabilecekler listesinde, bırakın en azından bir dönemi doya doya yaşasın. bunlar iki taraf içinde geçerli olanlar.

  erkekler için;
  kızlar bizim kölemiz değil. bizim kadar ilişkide söz sahibi olabilmeli bile demek istemiyorum. ancak yalandan yere hayatınızdan ödün vermeyin. ota boka kızmayın yalandan. ilişki monoton hâle gelince insan neye saracağını şaşırıyor. sorgulamaya gelince sorgulamayın çok. ne kadar irdelerseniz o kadar boğulursunuz. gerek yok.

  gerektiği zaman gezmelerine izin verin sıkmayın ama sorun. erkek sormalı sahip çıkmalı kız beni bu kadar sıkma falan dese de gamsız birinden asla haz etmezler. korumacı olun ve bunu her daim belli edin. gerektiği zaman da yanında olun mutlaka mazeretlere sığınmayın.

  bazen sizi arayacak ve aslında hiç o kadar konuşulacak bir tarafı olmayan-bize göre- bir konu hakkında dünya kadar konuşacak, sabırla dinleyin zira kızları anlamak zor evet. dinleyeceksiniz ama dinlemiş gibi yapmayacaksınız gerekirse yorum yapacaksınız ara ara. baskıcı olmayın neden ailene söylemedin neden ona buna bahsetmiyorsun ilişkimizden gibi. kızları kendinizle karıştırmayın, onlar bizim kadar serbest olamıyor.

  sağa sola cıvık cıvık resimler atmayın. ağır yaşayın ilişkiyi. dillere düşürmeyin mesela herkesin bilmesine kıskanmasına gerek yok.

  sonunca ve en önemlisi;
  bu iki taraf için de çok önemli, karşı taraf hakkında bir şey duymuş ve buna çok sinirlenmişseniz mutlaka ama mutlaka öncelikle sakinleşinceye kadar asla konuşmayın. sonrasında insan gibi arayın olayı sorun. tatmin olmadınız diyelim açıklar var oraları tekrar sorun olayda üçüncü kişiler varsa onları da çağırın. unutmayın uzun ve rayında ilişkileri sarsmak isteyen kıskanana çok insan olacaktır önemli olan sizin bu konuda ne kadar güvenilir olduğunuz.
  her zaman savunduğum gibi karşılıklı beklentileriniz haddini aşmasın.

  velhasıl kelam sevin, sevdiğinizi kırmayın, yanında olmayı bilin gerektiği zaman yalnız bırakmasını da bilin. he bir de dediğim gibi değişmesini ve değişmeyi aklınızdan bile geçirmeyin zira uymuyorsa zorlamanın bir manâsı yok.

  kalp çarpmıyorsa varlığında, yaşanıla bilmeli yokluğunda..

  sevgiler..

 • sosyal bilgiler dersi:
  -evet çocuklar neydi tarihte Rusların amacı?
  - bir, sıcak denizlere inmek, iki, panslavizm.
  -aferin çocuklar ders bitmiştir iyi günler.

  kimse Rusların yaptığı deneylerden bahsetmedi. uzaya fırlatılan mekikler söz konusu olmadı. her bitkiden meyveden tohumlar halinde kapsüller gömmüş Rusya kime ne, boğazdan geçen savaş-ticaret gemilerini duymamışlar hiç. haberleşme ağı kurmuş Rusya ikinci dünya savaşında çözmek için Almanlar seferber olmuş bize ne. sahi bir yuri gagarin vardı ne olmuştu ona.
  neyse neyse neydi Rusların amacı panslavizm 'di sıcak denizlerdi evet.

  -iyi günler arkadaşlar.
  -saoool.

 • Bilgisayar ile ilk olarak okulda karşılaşmıştım. Derste öğretmen klasör açma kapatma göstereceği zaman "klasöre çift tıklıyoruz" demiş ve ben de farenin iki tuşuna birden basmıştım ta ki sağ tık açılıp da "aç" seçeneğini Görene kadar. Evet yine sol çift tıklamayı bulamamıştım. Hocanın gülmesi hala kulağımda.
  inat edip bilgisayar okudum ben de evet.

 • çünkü araya kaynıyor nitelikli başlılar ve entryler. o başlığı açan yazar da sürekli tek başına yazıyormuş hissine kapılıp bırakıyor yazmayı.
  başlığa islam'dan ya da cinsel konulardan bir ibare koymak gerekiyor sanırım yoksa tutmuyor.

 • eğer seni gördüğünde havlayarak sana doğru geliyorsa korkma sıradan sokak köpeğidir oşştt de gitsin.
  eğer seni gördüğünde sadece havlıyorsa kapı köpeğidir karışmadan geç.
  eğer seni gördüğünde sessizce sana bakıyorsa, Allah ne verdiyse kaç g*tü kurtar.

 • katıldığım sözdür. şimdi bir anımdan bahsetmek istiyorum;

  geçen sene mezuniyette araba kiraladım. 3. günün sonunda teslim etmeden önce yıkmaya götürdüm.arkadaş da var. sıraya aldılar bende oturdum yaşlı sakallı bir amca 30'lu yaşlarda bir abi laflıyor. selam verdim oturdum amca diyoki;

  -bak evlat dünya malı geçicidir. dikkat etmek lazım her şeyin fazlası zarar zira çok laf yalansız çok para haramsız olmaz.
  -aynen hocam çok doğru dediniz katılıyorum dünyanın yarısı açlıkla kırılıyor.
  falan filan ben pür dikkat dinliyorum ki ilgimi de çekti helal olsun valla diyorum. sonra bi çocuk yanaştı
  - hocam sizin araba hazır dedi.
  hoca kalktı hadi Allah'a emanet dedi az uzaklaştı 2015 skoda suberbe bindi gitti.
  az bi zaman sonra diğer adam da iyi günler kardeşim dedi kalktı.
  o da mercedes gla 45'e bindi gitti.

  nolu lan dedim adamlar kendilerinden biliyormuş ya işi dedim. güldüm, güldük, ironiye..

  (bkz: kişi kendinden bilir işi)

 • tam olarak ne için orada olduğunu ve ya neyi savunduğunu bilmeyen devlet ve kamu malına zarar veren ve bunu çok önemli bir bokmuş gibi afişe ederek ülkeyi geren tiplerdir. özgürlüğü polise direnmek taş atmak olarak bilen koyun sürüsüdür. asıl yeşili korumak isteyen meselesi gerçekten ağaç olan arkadaşları saf dışı tutuyorum tabiki.

 • valla ben ip olsam o boyna dolanmam, kurşun olsam o tene değmem, zehir olsam mideye inmem, öyle bir kansız.
  ondandır belki.

... tümü ...

bizi takip edin