cloudtsuchiya

birinci nesil yazar

Bazen Dali Bazen Van Goghson 20 entry

 • Uzun süre sonra (7-8 ay öncesi kadar) geri dönüp birkaç giri yazmak istediğim sözlük.

  Tabii eğer bahsettiğim, sözlüğün gelişimine katkı sağlayacağına inandığım bazı gelişmeler olsaydı daha içten bi' atılganlık gösterirdim. Ufaktan da olsa sözlüğün mevcut işleyişine dair bazı pratik çözümlemeler getirilseydi (bir ara bununla ilgili geri bildirimlerde de bulundum) tabii. Bu ve benzeri geliştirmeler olmayınca insanın adım atma isteği de kalmıyor. Yoksa giri yazmak mesele değil; hiç olmadı anket gönder. Yine de bakalım... Heves sararsa giri yazmaya başlarım da işte boşa emek harcıyormuşsun hissi yakanı bırakmıyor.

 • Oyuncu televizyonu. Kendimi aşma çabalarında keşfettiğim bir site. Oyunlardan ya da teknolojik zımbırtılardan pek anlamam ama yavaş yavaş gelişiyorum. O kadar çok oyun ve o kadar çok yayın var ki... En azından, oyun çılgını tanıdıklarımdan bir kaç tavsiye ile takip edebileceğim kanallar buldum. Ayrıca dün ceogaming yayını harikaydı. Street Fighter V oyununun turvunası vardı. Justin, karin ile ortalığı ağlattı.

 • Twitch üyeliğimden sonra keşfettiğim oyun. Bu tarz oyunlarla hatta oyunlarla alakam pek yoktur ama oynayanları seyretmek de iyi oluyor. Bu sayede kendimi aşıp, oyunları keşfedip oynama fırsatı yakalayabiliyorum. Ayrıca bazılarının tanıtımları da gerçekten iyi olabiliyor. Oyunu da kart oyunu diye es geçmemek gerek, gerçekten keyifli ve düşündüren.

 • şu an kapıyı pencereyi kırıp eve girmek için uğraşıyor. ne yapacaksa artık, sonum dorothy gibi olmasın da.

 • Toyota'nın yeni reklam filmi. ilk kez dün televizyonda görüp çok sevdiğim yeni reklam filmi. o kadar iyi olmuş ki toyota aşkım bir kez daha arttı. en sonunda toyota patronunun kızını isteyeceğim, aileden biri olacağım.

  link

 • hayatımda önem verdiğim, bende ayrı bir yeri olan kaç şey den biridir. tecrübe mantığına göre de her gördüğüm abur cubur türünü denerim. bi de manga, anime, yemek (özellikle et), yan gelip yatmak vesaire iyidir ama onlar ayrı bir giride yazılacak.

 • Hayatımın anlamını icraata dökmüşler. Mümkün mertebe en az eforla yaşamaya çalışan benim için mükemmel bir spor türü. Beklesinler, hafta sonu uçakla yanlarına gidiyorum. Hep beraber hiçbir şey yapmayalım.

  link

 • trt ev sineması kuşağında yayınlanan/yayınlanmış türk komedi filmi. şu an yayındadır. oyuncu listesini görünce izleme kararı aldım. sevilen sayılan oyuncular yer almaktadır. film müziği de yerli yerinde gibi. can sıkıntıma iyi gelirse kâfi.

 • Osmanlı döneminde geçtiği kurgulanan bir Türk filmidir. Filmde Kemal Sunal, Müjde Ar, Şener Şen, Adile Naşiti ve Ayşen Gruda gibi önemli isimler yer alır.

  "Aşk kalbimi yakan bir volkan gibidir en sevdiğim tatlı kazandibidir.
  Leyla sev beni sokma müşküle gel kaşık atalım iki tabak keşküle.."

  4
 • Türkiye kanallarında da yayınlanmıştır. Çocuklar gibi seyrettiğim günleri özledim. Gerçekten iyi bir programdı.

  3
 • Yatak.

  Kabul görürse eğer yatak ve şu an içindeyim. Pek de rahat, sıcacık. Sardı sarmaladı resmen. Ne hoş bir duygu. Hep içinde olmak istiyorum. Hiç ayrılmasak... Başka insanlara ihtiyacım yok, "bed-kun" bana yeter.

  http://galeri.omusozluk.com/k/3704/ + sözlükçülerin en son girdikleri yerler

  1
 • Bir kez şahit olunca; bilmezdim kelimelerin bu kadar kifayetsiz olduğunu... Gerçekten ama gerçekten muhteşem bir duygu. Şu an bile heyecanlandım. O kadar muhteşem ki herhalde babalık duygularım da kabarıyor. Bilmiyorum ama bir kez şahit oldum ve o anı hiç unutamıyorum. Fotoğraf çekimi vardı ve ameliyat öncesiydi, denk geldi bir şekilde şahit oldum. Ameliyat sonrası belli bir süre sonra fotoğraf çekimine devam edecektim ama öncesi ve sonrası kafamda bi canlandı ve benim şalterler indi. Hayat, bir kez daha anlam kazandı.

  2
 • Sözlüğün ihtiyacı olan enerji eksikliğidir. Eksi oy verenlerin arttığı bir dönemden zar zor kurtulmuşken bunu tersine çevirmek lazım. Malum seri artı oy alınca ya da bildirimlerde yanan o sevimli kırmızı ışığı görüp ardından gelen heyecanlı bekleyiş ve artı oyu görmemiz bizi ufak tefek şeylerden mutlu olduğumuzu anlamamıza yardımcı oluyor. Dolayısıyla, artı oy veren elleriniz dert görmesin. Eksi verenler illa olacaktır ama yazarları motive etmek bu kadar basitken bunu ötelemeyelim. Yazmak zor gelse fe artı oy vermekten çekinmeyelim. Mümkünse favorilereyim ve double shot* edelim.

  3
 • 1-2 gündür girmekte zorlandığım sözlük. Nedense siteye girişte sorun var yani açılıyor gibi açılmıyor. Sanırım benimle oyun oynamak istiyor. Kabul ama açılsa... Başka sayfalarda da aynı sorun var mı diye denedim ve saniye sürmez iken burada çok uzun sürebiliyor ya da açılmıyor. Bekle, bekle ve beyaz bir sayfa çıkıyor. Sonrası yok. Sebebi nedir bilen var mı?

 • Ağır roman'da geçen bir replik. Ayrıca, bir durum karşısında yaşanan hoşnutsuzluğu belli eder.

  Ukdeci: pars
  ukdecinin notu:sende bu döngünün içindeysen açıklayamazsın.

 • Yapılmaması gereken bir davranış biçimi. Belki bu şekilde silinir diye bu ukdeyi dolduruyorum ya da birileri gerçekten küfür bırakır ve o şekilde silinir her neyse sözlüğü düşürmeye yardımcı olacak bu ukdenin silinmesi için dolduruldu, diğer türlü silineceği yok. Ukdeci de haklı, ayıp. Yapmayın, ağzınıza biber sürerler.

  Ukdeci: Pars
  Ukdecinin notu: ayıp ayıp.

 • 2. bölüm güzel başladı hatta bir önceki bölümün tanıtımını da güzel değerlendirmiş, sevdim ve bölüm fena bitmedi. şimdilik çok ahım şahım gibi görünmese de izletiyor. ileride neler olacak merak ettiriyor ve benim gibi karınca sever biri olarak artı bir yanı da var.

 • Aynı isimli filmi de bulunan yeni hbo dizisi. Diziye daha çok varken, filmini bir şekilde bulup izleyebilirsiniz. Dizinin de fragmanını gördükten sonra; "inletmeye geliyoruz." der gibiydi.

  Unutmayalım; (bkz: yul brynner)

  2
 • Biraz jazz biraz rap/hip-hop alıp, harmanlarsan us3 olur. Kıpır kıpır bir grup ve bazı şarkıları gerçekten iyidir. Canlı izlemek/dinlemek mümkün olmadı ama bu taraflara yolu tekrar düştüklerinde gideceğim. Cantaloop en sevdiklerimden biri ve klibi de iyidir.

  cantaloop

 • Türk caz müzisyeni ve eğitimci. Eşiyle beraber Galata'da nardis jazz club'ı kurmuştur. Akbank Caz festivalinden tutun da zagreb'e kadar.

  1

... tümü ...

bizi takip edin