• 276

  bayır gülü

 • 10

  başlık

 • 775

  entry

 • 0

  bu ay

 • 0

  dün

 • 0

  bugün

benbunubiliyorum

birinci nesil yazar

Tanrı Türk'ü korusun!son 20 entry

 • Bursa'lı, Trabzon'lu, Kayseri'li, Samsun'lu, izmir'li, Ankara'lı ve Adana'lı değilsen yapacağın en doğru iştir. Ne yapsın adam Gs, Fb vs. dururken Çorum Belediye sporu mu desteklesin? Bayburtspor varsa hangi ligtedir? Yozgatspor BAL liginde neler karıştırmaktadır?

  1
 • Nikotin sorusu hoşuma giden sınav.

  1
 • Avrupa Birliği'ne uyum süreci çerçevesinde yenen naneler veya insan Hakları Emperyalizmi (o puşt da insan sonuç da, gerçi hayvan olsa bu kez de Hayvan Hakları devreye girerdi, bitki olsa Green'ci ablalarımız falan var, soyunma potansiyelli grupları saymıyorum bile, puşt hem eşeksever hem otçu hem insan, astırmazlar tabi) dediğimiz çakal Batı Hümanizminden korkmamız.

 • Tek ortak noktaları "Türkiye Cumhuriyeti Devleti Karşıtlığı" olanların ortaya çıkardığı milliyetçilik. Etnik, sosyolojik, kültürel, ekonomik vs boyutları salt olarak yoktur. Bu yüzden görüşün takipçileri arasında hem kürt zenginleri/fakirleri, hem süryani yahut hristiyan ermeniler, istanbul rumları, büyükşehirlerdeki bazı Türkler yahut Lgbt üyeleri veya din tüccarları da bulunabiliyor.

  Ortaya çıkışı darbe dönemine denk gelmiştir.

 • Seçim zamanlarında yıkılan yapıdır. Seçim yapıldıktan 1 hafta sonra ise kemikleştirilmeye çalışan bir yapıdır. Bu yapı dini değerler ve mezhepler üzerinden kurulabileceği gibi, ekonomik sınıflar üzerinden, etnisite üzerinden, çeşitli hassasiyetler üzerinden de kurulabilmektedir. Dolayısıyla partileri doğrudan "kimlikçi" yahut "kapsayıcı" diye nitelendirmek yanlıştır. incelemeyi yapabilmek için -özellikle Türkiye'de- partilerin seçim öncesi veya sonrası durumlarını baz almak gereklidir.

  Not: iktidarı ele geçiren parti sert kimlikçilik güdüsüne sahipken muhalefet kalan partiler daha ılımlı bir yapıdadır.
  Bu ülke "Deniz Gezmiş'in mektubunu ağlayarak okuyan AKP lideri" de gördü, "Kara çarşaflılara Atatürk rozeti takan CHP genel başkanı"nı da gördü, "Alevilere kol kanat geren MHP lideri" de gördü, "HDP mitinginde Türk bayrağı sallanması"nı da gördü.

  Tamamına yakını "Hepsini Yakala" partisi olan ülkemiz partileri seçim öncesi her kimliği sahiplenirken, seçim biter bitmez "Otoriter Parti" olup içindeki çoğunluğun kimliğine göre siyaset yapmaktadır.

 • Türklük ile uzaktan yakından ilgisi olmayan, herhangi bir biçimde oturmuş bir sisteme sahip olmayan, belli bir düzene kavuşmasına izin verilmeyen, her gelen iktidarın kendi görüşleri doğrultusunda "nesil yaratma" amacıyla arap saçına çevirdiği; yetkin bireyler yetiştirmesi gerekirken günü kurtarma taktiği pompalayan, başarı ölçütünün a4 kağıdına aktarılan teorilerden oluştuğu, dünü yahut yarını düşünmeksizin "an"ı kurtarmayı amaçlayan bir sistemdir.

  Eğitimin verildiği andan öteye geçilemeyen, verilen eğitimi topluma aktarılamayan kör bir sistemdir.

  Karadüzen kurulan ve yine karadüzen şekilde yönetilen kurumların oyuncağı olmuş bir sistemdir.

  "eğitim" diye adlandırılan sözde eylemlerin eğitime talip olan öğrencilerin psikolojik ve bedensel durumlarını katlettiği bir sistemdir.

  Türk Eğitim Sistemi, şuan içinde bulunduğumuz dengesiz toplum yapısının asli kurucusudur.

 • Belli bir süre yapmadığında doğrudan, yaptığında ise yavaş yavaş öldüren eylem.

  5
 • -Mahalle yanarken orospu saçını tararmış.
  -Eşeğin amına su kaçırmak
  -Sikilmedik bir kulağının arkası kalmak.
  -Her kuşu siktik bir leylek kaldı.
  -itin götüne sokmak.

 • 2. Şubesi Türkiş Lavaş Center'in alt sokağından girdiğinizde 60-70 metre ileride sağdadır.

 • Okuyanların yaptığı işi: Hıyarcı veya bilumum kaldırım işleri.

 • Türkiye'deki marjinal sol ve ayrılıkçı kürt terör örgütleriyle aynı "DNA" yapısına sahip müzik grubu.

  E.D: Terör örgütleri bu tür oluşumlara maddi yahut manevi destek olmaktadır ki, bu durum bahsi geçen oluşumların örgütlerin en önemli reklam payına sahip olmalarından kaynaklanmaktadır.

 • 1 kez arka koltuğuna oturma fırsatı bulduğum araç. Bildiğin sahilde banka oturdum sandım. Kuş serisi araçların bile koltukları daha rahat, oturunca insanın totosu rahat ediyor. Clio'da bildigin sedir yastığa oturuyorsun.

  Aracıyla çok km yapanlar için yakıt konusunda ideal olabilir. Lakin, çok km yapmayacaksanız, şehir içinde çok kullanmayacaksanız gereksiz olduğu gibi pek de akıllıca bir hareket olmayacaktır bu aracı almak.

  Serileri farketmeksizin plastikten ibaret bir araçtır. Örneğin çamurluğunu elinizle şöyle bir tutup salladığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız.

  Ağırlığının hafif olması nedeniyle hız yapma aracı değildir. Artısı ise küçük viteslerdeki torkudur. Şehir içinde manevra kolaylığı sağlar.

  Güvenlik konusunda oldukça sıçmış bir araçtır. Bu araca güvenli diyenler ya hiç clio kazası görmemiştir ya da aracı köyde eşek niyetine kullanıyordur.

 • Burun farkıyla Trabzonlu kızımızın kazanacağı karşılaşma.
  Hacim bakımından da benim favorim Trabzon. izmirli genişliğiyle ünlüyken Trabzonlu dikine takılmaktadır.

  1
 • Çeşitli türevleri olmakla birlikte milletten millete de farklılık göstermektedir. Özünde benliğini koruma içgüdüsü yatar.

  2
 • Batıl inançlardan biridir.
  Gizli madde olduğuna inananlar genelde Lozan'dan daha iyi bir anlaşma yapılabileceğine inanan insanlardır ki bu insanların dedesi nenesi o zamanlar harp meydanlarına mermi taşıyanlardan değil, kafasında takke "Kader, kısmet" deyip her şey olacağına varır zihniyetinde işgal altında cuma namazı kılan mübareklerdir.

  Geçerli maddeler bellidir. Meşru olmayan sözler verilmiş olsa dahi, anlaşmanın taraflarını temsil eden zatlar çoktan toprak olduğundan yok 2023'te şu olacak, yok 2071'de bu olacak diye sallamanın anlamı yok.

  Maden konusunda da az buçuk coğrafya bilen durumu mantıksal zemine zaten oturtur. Ülkede maden çok olabilir fakat hepsi aynı yerde tonlarca yahut metreküplerce paketlenmiş durmuyor. Maden çıkartma sevdalılarına da söylemek lazım, kodumun pezevenkleri (iş adamı manasında) rant sağlayacak diye doğayı sikmeye gerek yok. O kadar hevesliyseniz madeni kendi bacak aranızda arattırabilirsiniz ama, o bizi ilgilendirmez.

 • Adam gibi adamdı. Yiğit adamdı. Başı dik adamdı. Onurlu adamdı. Vatanperver adamdı. Yürekli adamdı.

  Edit: Aşağıdaki Takunyalı laf etmiş katil diye. Bugün savundukları dallamalar dün Sivas'ta Madımak'ı ateşe verdiğinde içeridekileri kurtaranlar Muhsin Başkan'ın Alperenler'iydi. Sığındıkları yer de Muhsin Başkan'ın Büyük Birlik Partisi'ydi. "Bizi Alperenler kurtardı" diyen de bizzat Arif Sağ'dı. Bahçelievler'de olan olayın faillerinin kim olduğunu da cümle alem bilmekte. Muhsin Yazıcıoğlu'nun adı da tek yerde geçmemekte. Bununla beraber Çatlı'nın da eline sağlık. Bugün gebertemedikleri üniversitelerde Apo posteri açıyor, komite odaları oluşturuyor, duvarlara pkk lehine sloganlar yazıyor, öğrencileri katlediyor, hocaları tehdit ediyor. Soktuğumun birkaç apocusuna üzülenin de bir parmak arası terlik sevdalısı Özalcı olduğunu görmek beni elbette şaşırtmadı. Barzanicilerin kürtçülere arka çıkması gayet normal. Orada öldürülenlere de "Ya onlar Tip'li ne kürtçüsü" filan diyenlerin alnını karışlarım. Perinçek'in de Aydınlıkçıların da ne bok olduğunu herkes biliyor. Bugün Vatan Partisinde Ulusalcı oldular ne hikmetse, Milliyetci Cephe oluşturmaya kalktılar, ama biz onların geçmişte de bugünde de ne bok olduklarını biliyoruz.

  Edit2: Yine aşağıda "ölünce kıymete bindi" gibi laflar eden bir cinsi kırık kardeşim için yeni bir düzenleme yapıyorum.
  1. Muhsin Yazıcıoğlu partiden kovulmamıştır, kendisi partinin "islamcı" çizgiden ayrıldığını söyleyerek ayrılmıştır.

  2. "Muhsin Yazıcıoğlu'na en çok sallayanlar ülkücülerdi" demeden önce hiç yoksa çevrendeki ülkücülere -varsa tabi- Muhsin Başkan hakkında ne düşündüklerini bir sorsaydın keşke. Ne MHP içinden ne de Ülkü Ocakları'ndan -ki bir dönem başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'dur- aklı yerinde hiç bir milliyetçi Muhsin Başkan'a laf etmeyeceği gibi, tam tersine MHP'yi suçlarlar keşke izin vermeselerdi gitmesine diye.

  3.Hastalıklı islamcılık tanımını bilmediğim için tahmin yürüterek gideceğim. Muhsin Başkan Selefi/Vahabi kökten gelmiyor. Hadi islam için kafa keselim dememiş mesela. Bilmem o cemaatle bilmem bu tarikatla işi olmamış. Alperenlerden Ocaklarda tecavüze kalkışan da olmamış yani!
  Din tüccarlığı da yapmamış. Oligarkların kurmadığı birkaç partiden birisidir BBP. Muhsin Başkan da öz Anadolu çocuğudur. Bu toprakla yoğrulmuş insandır. Hastalıklı islamcılıktan dem vuracağınız çok adam var bu memlekette, fakat Yesevi'nin yolundan giden, gençlerine Alperen diyen bir Muhsin Yazıcıoğlu o adamlardan değildir.

  O adam gibi adamdır.

 • Malum bölgedeki tüm vatansever aileleri, devlet memurlarını, askeri personeli bir gece yarısı oradan çıkarıp akabinde bölgeye en hızlı şekilde bombardıman yaparak taş üstünde taş omuz üstünde baş kalmayıncaya dek bu işleme devam etmek. Değil insan yaşaması, ot bile bitmesin o topraklarda.

  3

... tümü ...

bizi takip edin