asosyalizm

birinci nesil yazar

Zekiyim. Hem de çook.son 20 entry

 • ilkadım gençlik parkında Canikli restaurant. 2 buçuk TL'ye satıyorlar. 3 tanesiyle rahat doyuyorsun ve bence samsun'da lahmacun açısından ilk 3e girebilecek mekandır. Ayrıca Diyarbakır ocakbaşını da tavsiye ederim.

  1
 • Kılıçdaroğlu hakaret etmemiştir. Ama büyük trollerinin gösterdiği hedef üzerine küçük trollcuklar yatmak kelimesini görünce hülooooooğ tepkisini vermiştir. Kılıçdaroğlu önüne yatmak tabirini kullanmıştır ki biz bu deyimi 17-25 aralık süreçlerinde muammer güler(dönemin bakanlarından biri) beyefendiden defalarca duyduk. Ama beyinlerini kullanma ihtiyacı hissetmeyen, herşeyi talimat üzerine yapan troller bu deyimi topluma, medyaya altına yatmak deyiminin anlamı gibi lanse etmeye çalıştılar ve çalışmaya da devam ediyorlar. Bu arada troll deyince aklınıza sadece sosyal medyadakiler gelmesin. Bunların bakanlarında milletvekillerinde de bir hayli troll var.

 • içinde ülke liderlerinin, bakanların, milyarderlerin, bankaların olduğu tarihin en büyük yolsuzluklarının ortaya saçıldığı belgeler. Yaklaşık 11.5 milyon belgeden bahsediliyor. Hilary Clinton, Vladimir Putin, Messi gibi onlarca dünyaca tanınmış kişiler bu listede. Bizim uzun adam şu ana dek gözükmedi, ama mısırımı patlattım hazırda bekliyorum.

  1
 • Çok kaliteli itemdir kendileri. Bu itemi kasınca rakip %30 miss atıyor size. Ama tabiki de en pahalı itemlerden biridir. Sanırım 5875 gold. (bkz: dota2)

  1
 • -Sözde Türkçe olan bu sayıklama kitapları, Kürt hamalların fikir seviyesinde yazıldığı için, kimse birşey anlamaz. Anlamadığı için de, onda gizli hikmetler, yüksek gerçekler olduğu kuruntusuna kapılır.-
  Atsız denen adamın şu lafına bakarmısınız, bir milleti nasıl bu kadar kolay bir şekilde eziyor. Bu lafı diyen adamın hiç bir dediğini önemsemem ben. Neymiş kürt hamallarının fikir seviyesiymiş. Atsız ın hitap ettiği Türkçü geçinen kesimin fikir seviyesi nasıl acaba haberi yoktur. Ben de Türkçüyüm. Türk olduğum için. Ama diğer ırkları küçümseyecek kadar faşist değilim. Orda burda diğer ırkları ezmeye çalışarak ırkını yüceltmeye çalışacağınıza okuyun. Tabi tutup da Atsız okumayın, hiç bir faydası yoktur, boştur. Anca kendinizi tatmin edersiniz. Dış dünya hakkında hiç bir fikriniz olmaz. Said nursiye gelecek olursak yukarda ifade edildiği gibi kürt milliyetçisi falan değildir. Amacı sadece islam'a hizmettir ve yazdığı eserleri Kur'an'ı Kerim'in tefsiri olarak ifade etmiştir. Kendisi hakkında da ilber ortaylı 'said nursi asla kürtçü veya kürt milliyetçisi değildir' demiştir.

 • HDP'nin de siyasi kolu olmuş gibi hiç bir mantığa dayanmayan, içi tamamen boş ifadeleri kullanabilen sığırları ortaya çıkarmıştır.

 • Kendileri benimdir yaklaşık 1 buçuk senedir facebook kullanmıyorum ve bir ay evvel de twitterı kapadım. Ve artık zamanımı çok daha iyi değerlendirebiliriyor, bol bol kitap okuyorum. hepinize tavsiye ederim siz de kapatın. Çünkü kafanızdaki büyük bir yükü kaldırmış olursunuz. Kim nerde ne yemiş içmiş nereye gitmiş şu konuda ne demiş gibi gereksiz durumlarla kafanızı meşgul etmemiş olursunuz.

  1
 • orospu çocuklarının ankara saldırısı sonrası oyları hala yükseliyormu? Yine 100 civarında ölüden bahsediliyor. Allah sonumuza hayretsin. PKK'sı da AKP'si de IŞiD'i de hepsi siktir olup gitmeden bu ülkeye huzur yok. Allah kahretsin bu işlerin arkasında olanları.
  Ayrıca ABD'nin 2 gün önce kendi vatandaşlarını olası bir ankara saldırısına karşı uyardığı bildirisi var. Bunlar bunu bilirken bizim MiT dediğimiz kurum ne bok yiyor. Allah hepinizi kahretsin.
  http://turkey.usembassy.gov/sm-031116.html

 • Sözlükteki yazar kalitesini bu başlığın altına bakarak görebiliriz. Doğru bulan şahıslar olmuş bu atamayı. ister cemaatci ol, ister CHP'li ister AKP'li. Aklı başında, kültürlü azıcık dünyanın farkında olan herhangi bir insan bunu doğru bulamaz. Bu kayyum atanan gazete açık ara ülkenin en çok satan gazetesi ve dünyanın bize, ülkemize bakışını düşünün. Bence kuzey kore olma yolunda en önde giden ülke biziz ve RTE gibi kitleleri eyyyyyyyyyy diyerek rahatça etkileyebilen liderimiz de onlara kıyasla büyük bir artımız. Ayrıca bu gazete ülkeyi felakete sürükleyen hükümete karşı gelebilen 3-5 medya organından bir tanesi belkide en büyüğü. Yani bu kararla hükümet önündeki en büyük engellerden bir tanesini bertaraf etmeye çalışıyor. Siz de alkış tutuyorsunuz. Bu zamana kadar ülkeyi bölen, sömüren, ayrıştıran bu hükümet gitsin diyordum, artık vazgeçtim. Akp'ye oy vermeyenler olarak biz bunlardan illallah ettik ama kalsınlar bi 5-10 sene daha kalsınlarki biraz da aklı 3-5 makarnaya, kömüre, duble yollara bağlı olan bu sözlükte de çokça örneğini gördüğümüz sizin gibi seçmenlerini süründürsünler. Hatta işleri hızlandırmak adına yarın da cumhuriyete, doğan medyasına kayyum atasınlar. Bence hava hoş, biz zaten bunların ne mal olduğunu biliyoruz ve sosyal medyadan işin aslını, doğrusunu takip edebiliriz. Bunlar da sizin ne mal olduğunuzu biliyor, sizin duymak istediğiniz haberleri kanallarında, gazetelerinde yazarlar. Siz de vay be ne ülkeyiz diye ortamlarda konuşursunuz. (bkz: Kuzey Kore'nin Macaristan'ı 98-0 yenmesi)

 • Seçkiler 1 albümüyle eski türküleri kendi tarzıyla enfes bir şekilde yorumlamıştır. Yakın zamanda seçkiler 2yi çıkarmıştır. ilki kadar mükemmel olmasa da fena değildir.

 • Acun'u hiç sevmem. Yaptığı işleri de izlemem ama bir üstteki yazarın da ifade ettiği üzere arz talep meselesi. TV8i adam haber izlemek için açmıyor zaten haber programı dahi yok. eğlence sanat spor üzerine programlar yapıyorlar. Halkımız da maalesef ki maalesef reytinglerde haftanın bi kaç günü Acun'u en tepeye çıkariyor. Sadede gelecek olusak aslında tv8 in dünyadan haberi var fakat asıl sıkıntı tv8 izleyen insanın dünyadan haberinin olmaması.
  (bkz: Tv8 izleyen insanın dünyadan haberinin olmaması)

  3
 • Irkçı pislik. Kibirinizde boğulacaksınız inşallah sen ve senin gibiler. PKK'lılar desen anlayışla karşılarım ancak bu kabul edilemez. Ülkenin bu hale düşmesindeki en büyük pay sen ve senin gibilere ait. Ayrıca mevcut hükümet de insanları ayrıştırmayı oy devşirmek adına o kadar iyi kullanıyor ki siz bilerek! veya bilmeyerek sosyal medyada sokakta televizyonda her yerde buna alet oluyorsunuz. Bu ayrıştırma politikası sayesinde pkknın terörizmini kürtlere mal ediyorsunuz. Şunu anlayın artık kürt eşittir pkk diye bir şey yok. Onlar bu ülkede yaşayan onlarca ırktan sadece birisi. Lütfen sizden rica ediyorum sözlükten başlayarak şu kürt kelimesini pkk ile eş anlamlı olarak kullanmayı bırakın.

 • ilkokul ve lise hayatımı istanbulda yaşamış biri olarak her sabah 1 saat süren okul yolculuğu (bkz: istanbul trafiği) haricinde her şeyinin mükemmel olduğunu söyleyebilirim.

 • Hakan çalhanoğlu ayıp etmiştir derken?
  O zaman sen de yaz hakan çalhanoğluna de ki ben şu ünlü kişiyim seninle tanışmak istiyorum diye. Büyük ihtimalle sana da aynı cevabı verecektir ve sana da ayıp etmiş olur senin mantığına göre.
  Lütfen saçma sapan konuşmayın. Adam nerden bilsin ipsiz sapsız birinin onu işletmediğini. Kaldı ki Hakan'ın cevaplarında herhangi bir hakaret, küçük düşürecek bir ifade de yer almamaktadır.


... tümü ...

bizi takip edin