türkiye'nin en büyük sorunu

 • ayrılıkçı köpek dölleri.

  amerika'da onlarca ayrı etnik köken olmasına ve tek bir devlet altında "amerikan" veya "amerikalı" olmalarına rağmen bizdeki orospu çocukları özerk olmaya mı çalışmıyor dersin, yoksa hendek kazıp devlet kurmaya mı.

  1
 • sadece konuşup bi bok yapmaması.

 • 1) eğitimsizlik.
  2) gerçekleri görememe.
  3) kendi fikrini üretemeyip başkasının fikirlerini yanlışlarıyla kabul etme.
  4) çok çabuk galeyana gelme.

 • kadınların okutulmaması ve cahil kalması.

 • okutulanların senin gibi olması

 • Okumuş ama hala cahil olanlar

 • eğitimde: alanında uzman insanlar yetiştirmek yerine; onu da bilsin şunu da bilmesi gerek mantığının olması.

  1
 • Herkesin her şeyi çok iyi bildiğini sanmasıdır.bilmediğimizi bilip, öğrenmeye çalışsaydık belki bir adım ileriye gidebilirdik.

  1
 • bana kalırsa alanında uzman ,araştırmaya ve işine aşık yetişmiş eleman yetersizliğidir.iş sahibi olanların da yaptıkları işin mükemmel olması için değil geçer not alması için çalışmasıdır.Bu ne yazık ki bizim karakterimiz olmuş.Okul hayatımızdan iş hayatımıza kadar bu yayılmış tam manasıyla bir kansere dönüşmüş.Kişiler olduğu hali beğenmiyor ancak daha iyi hale getirmek için gerekli çalışmayı yapmıyor.Örneğin herkes ülkedeki ar-ge çalışmalarındaki eksiklikleri dile getiriyor ancak kimse gerekli işleri yapmıyor.

  Öğretmenler kendilerinde eksik bulunduğunu kabul ediyor ancak eksiğini kapatmıyor.üniversitede integral işlemi gereken yerde integral almayı bilmediğini söyleyen hocanın yüzü kızarmıyor,senelerce bu işi yapmasına rağmen öğrenmemiş.Akademik kariyeri olan geleceğin mühendislerini yetiştiren bu kadrolarda durum bu ise alt kademedeki insanların halini düşünmek bile istemiyor insan.
  Biz de öğrenciler olarak üzerimize düşeni yapmıyoruz.Koskoca üniversitede düzenli ders çalışan öğrencilerin genele oranı %1-2 yi geçer mi merak ediyorum.

  yazdıklarımı göz önüne alırsak En büyük problem eğitimdir.Zira diğer tüm problemler eğitimden kaynaklanıyor.Eğitim her şeyin başında.Almanların,japonların işlerini mükemmel düzeyde yapmalarını sağlayan nedir?
  Eğitim sistemlerindeki disiplindir diye düşünüyorum.Eğer bütün kurumlarda,şirketlerde herkes işini doğru,disiplinli yaparsa sorun olur mu?
  Devletler büyük çaplı çok fazla organı olan bir şirket gibidir.Organların en temelinde beyin vazifesi gören eğitim vardır.Beyine gerekli bilgiler verildiği taktirde sorunların tümünün uzun vadede çözüleceğine inanıyorum.
  Tarihte devletleri incelediğimizde güçlü oldukları dönemde en iyi eğitime ve teknolojiye sahip olduklarını görebiliriz.Eğitim önemlidir,eğitim olmazsa olmazdır.Bu dönemde en eksik kaldığımız bölüm eğitimdir.Her sene ,her dönem değişen ,denenen bir sistem görmekteyiz ne yazık ki.Oy uğruna geri dönütü korkunç olan tablet dağıtımı da bunlara örnektir.Sistem nasıl,ne şekilde kurulur bu benim yapabileceğim,bilgi sahibi olduğum bir bölüm değil ancak eğitimci insan bilimci arkadaşların bu konuda şimdiden düşünmesi ,bir takım sistemler üretmeye çalışması gereklidir.ivedilikle üstüne gidilmesi gereken bu konu hayati önem taşıyor .Herkes üzerine düşeni yapsın.Öğrenci misin kardeşim üzerine düşen görevleri en iyi şekilde yapmaya bak.

  2
 • Duyarsızlık. Ya da bir şekli de tepkisini klavyeden belirtip hiçbir icraatta bulunmaması da denilebilir. Giderek tepkisizleşiyoruz.

 • Kesinlikle Eğitim ve Kişisel Gelişim

  1
 • karşıdakini dinlememe, anlamama..
  iletişim sorunu var.

  bunların kapsamında bencillik gibi bir sorunumuz var.

 • türkiye'nin en büyük sorunu yöntemsizlik, ölçümsüzlük ve denetsizlik, yani "sistemsizlik" tir. bu unsurlar olmayınca ne öngörülebilir, ne de düzenli süreçler yaşanabiliyor; sadece kaotik ve rastlantısal süreçler ortaya çıkıyor.

  2
 • bir insanın ne kadar milliyetçi ve muhafazakar olursa o kadar güvenilir olacağının sanılması...

 • Herkes kendi gorusunce cozum bulup "benceli careler uretmesi" ulkeceyi umursamadan ...

 • forvet sıkıntısı

  Türklük bilincinin kaybı

  din ve devlet işlerinin birbirine karıştırılarak bir devlet oluşturmaya çalışılması kısacası ben o Talas savaşının taaa
  en büyük sorun din her b*kumuza bulaştırılan din din yalnızca tanrı ile kulu arasında olmalı.

  1
 • Yönetim
  Eğitim
  Bencilce davranmak . Ulan bi insan kendi vatandaşını kazıklar mı ya

 • tabi ki de eğitim. ve bu suç vatandaşın değil. kesinlikle yöneticilerin.

  kpss'ye hazırlanan arkadaşlar bilirler bilginin nasıl işlendiğini.
  merak ve ilgiyi vermeden; psikoloji,felsefe, coğrafya, kimya,biyoloji,fizik gibi bilimlerin önsözü sayılmaz basit bilgileri öğrenemeyen kardeşlerimi suçlayamam.

  insanların öğrenmesini özellikle istemiyorlar. sorgulayan düşünen adam her zaman sorun çıkartır.

  oyalayıcı bir şeyler sunarlar ve bunu verirken hiçbir ederden kaçınmazlar. tvlerde evlenme programları, her yerleşkeye bir cami ve imam, evlenin diye baskılar, kadını öne sürerek polemikler, oyalayıcı sınavlar vs vs.

  ÖZet: Türkiyenin en büyük sorunu liyakattır. Liyakat sorunluysa başıboş freni patlak bir kamyon gibi gider. yolun düz olması sizi rahatlatmasın. Hiçbir yol sonsuza kadar düz değildir.

  FArabi'nin erdemliler ülkesi kitabındaki yöneticilerden-emekçilerden yok bizde.

  1
 • insanlarının her konuda her düşüncede bir yorumu ve her şeyde çok biliyor olması örn:⬆

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -