türkiye'de vatan haini olmanın çok kolay olması

 • öncelikle bireysel fikirleri içermekle beraber olabildiğince tarafsız yazıyorum nacizane gözlemlerimi içermektedir bu entari.

  son zamanlarda terör ve siyaset konularında değişik fikirleri dolayısıyla birçok insan vatan haini oldu bu ülkede sırf fikirlerinden dolayı herhangi bir eylemde bulunmamalarına rağmen. bakacak olursak akp'yi destekleyip vatan haini oldular,chp'yi destekleyip vatan haini oldular ,hdp'yi destekleyip vatan haini oldular. çocuklar ölmesin dediler vatan haini oldular, anlaşarak konuşarak çözelim dediler vatan haini oldular. yasal olmadığını düşündükleri bazı eylemleri sızdırdılar vatan haini oldular. hükümet kanadının yolsuzluklarını ortaya döktüler vatan haini oldular. gezi parkında ağaç kesilmesin dediler vatan haini oldular( gerçekten davasında samimi olanlardan bahsediyorum) . ses kayıtları ortaya döküldü yine vatan haini oldular.

  çoğunluğu muhalif olmakla beraber herkes vatan haini oldu bu ülkede fikirleri ve yaptığı yapmadığı bazı şeylerle. vatan haini kelimesi ağızlarda sakız oldu adeta, artık herkes bu gibi konularda sırf karşıt görüşlü diye insanları vatan hainliğiyle suçluyor. kimse düşünmüyor ki gerçek vatan hainlerinin o mecliste koltukları işgal ettiklerini. varsa yoksa birbirimizi yiyoruz.

 • Hay ağzını öpeyim dediğim başlık. Şöyle ki, ben dün de bugün de yarın da barış diye haykıracağım ve bu durum sizin nazarınızda hainlik olarak algılanacak. Ben devlet çok büyüdü, artık daha fazla kamu personeli alınmasın, mevcutlarının da neredeyse yarısı kamudan atılmalıdır desem, yine nazarınızda hain olacağım. Devlet okulları kalksın,mecburi eğitimi yok edelim desem, yine hain olacağım. Etatizmden vazgeçelim, tüm dünyaya açalım piyasamızı desem, yine hain olacağım. Yani anlatmak istediğim şey şu; sadece sen düşünmüyorsun (aslında düşünemiyorsunuz ya neyse) sadece senin fikrin yok. Kendinden olmayana hain nazarıyla bakmaktan vazgeçmelisin artık.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -