türkiye için avrupa'ya vizesiz giriş

 • türkiye ile ab konseyi arasındaki görüşmeler neticesinde mart ayı içerisinde gündeme gelmiş, mayıs ayında ise hükûmet kanadından konuya ilişkin umut vadeder açıklamalar yapılarak, haziran'da yapılacak görüşmeler neticesinde 2016'nın temmuz ayı itibariyle. schengen vizesi kapsamındaki avrupa'nın 26 ülkesine türkiye için üç aylık vizesiz seyehat imkânının sağlanmaya çalışılacağını vurgulanmıştı. fakat, ab konseyi, türkiye'nin terörle mücadele yasalarını bahane ederek süreci uzatma kararı almıştı.

  son olarak, milliyet'in internet sitesinden duyurduğu habere göre geçtiğimiz günlerde avrupa konseyi başkanı donald tusk, avrupa birliği'nin türkiye için vizesiz seyehat vermeye yaklaştığını belirtmiş. diğer yandan, görüşmelerin ekim ayına kadar süreceğinin kesin gözüktüğünü vurgulamış. haberle ilgili bağlantı için tıklayınız

  açıkçası, avrupa birliği konseyi'nden türkiye için vize muafiyeti kararı çıkacağına inanmıyorum. avrupa komisyonu, konuyu ya sürekli uzatacak ya da türkiye'ye mültecilere yönelik olarak bir miktar parasal yardım sağlayarak konuyu kapatacaktır.

  mayısta yapılan görüşmelerde, türkiye'nin avrupa'ya vize muafiyetine kesin gözüyle baktıklarını söyleyen cumurbaşkanı erdoğan, devam eden görüşmeler neticesinde durumu "türkiye'nin avrupa birliği'ne karşı onurlu duruşu" olarak lanse etmeye ve bu durumu bir nevi gövde gösterisine dönüştürdüğünü gözlemledim. cumhurbaşkanı, yapacağımızı söyledik, ama biz bu işi beceremedik diyemeyeceğinden, her zamanki gibi milli onur, milli benlik, ey avrupa, ey cenevre falan filan muhabbeti yapacaktır. zaten ne beklenir ki! hayırlısı...

  4
 • Hiç bir zaman çıkmayacak bana göre sadece birseyler için iste bakin biz böyle seyler yapıyoruz sizin yaninizdayiz demeye getiriyor ab ama maalesef vize falan olmayacak bazi şeyleri gündemden düşürmek için ortaya atılan oyalama durumu.

  1
 • Bende zaten okadar zenginimki akşam kahvesini içmek için parise gidicem yada durun keraneye redlight a gidelim pardon ya burda plajlar açılmadı bi cebelitarık mı yapsak buralara vize var gidemiyoruz ozaman havanaya gidelim puro içeriz hem vizede yok.

 • ingilterennin ab den çıkmasıyla mümkün olabilecektir.

 • bu yalanı utanmadan,sıkılmadan nasıl söyleyebiliyorlar?
  milyonlarca Suriyeli ülkemize girdikten sonra vatandaş olabildikten sonra avrupa kapıları tamamen kapanmıştır.bu herkesin rahatlıkla görüp bilebileceği gerçeğe rağmen kandırmaya devam ediyorlar.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -