turkish citizenship database

 • 2009 yerel seçimlerde oy kullanan TC vatandaşlarının bilgilerinin çalındığı ve erişime sunulduğu database.

  Romanya kökenli bir host sitesinden sağlanmış dosyalar. Zaten halihazırda bu database çok daha eski tarihlerde, belli kurumlar tarafından birilerine para karşılığı satılmış. Yani aslında sızdırma yok, sadece birisi bu dosyayı satılan kişilerden alıp ''bakın hükumetiniz ne boklar yiyor görün'' minvalinde insanların erişime açmış.


  dosya 2009'da oy kullanan kişilerin listesinden oluşuyor. mart 1991'den sonra doğan kimse listede yok, çünkü bu arkadaşlar(ben dahil) 2009'daki seçimde henüz reşit değildiler, 17 yaşındaydılar. bunun haricinde bu tarihlerde herhangi bir yerde ikametgahı olmayan, ya da ikametgahı olsa da oy kullanmayan kişilerin de adı listede yok. mesela babam kendini bildiği bileli ikametgah almayan bir insan, haliyle de listede adı yok. fakat amcamın ve halamın var.

  verilen bilgiler ise, tc limlik numarası, anne adı ve baba adı, cinsiyet, doğum tarihi, doğum yeri ve nüfus kütüğünün olduğu adres. kötü ellere geçmemesini dilemek dışında yapılabilecek hiçbir şey yok. geçmiş olsun herkese. dosyayı da sadece arkadaş, aile bilgileri var mı diye merakımdan indirdim, işim bittiği için de siliyorum.

  2

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -