tüp bebek

 • yumurtalıklardan alınan yumurtaların laboratuvar ortamında spermler ile birlikte döllenip rahime yerleştirilme olayına verilen addır. dünyada ilk kez 1978 yılında ingiltere'de uygulanmışken türkiye'de resmi olarak 1989 yılında gerçekleştirilmiştir.

  çocuk sahibi olmak isteyip olamayanların başvurdukları hizmettir. biraz pahalı olmasına karşın neredeyse kesin sonuç sunduğundan dolayı birinci tercih sebebidir.
  bu yol ile çocuk sahibi olmak isteyenlerin genelde ikiz, üçüz çocuklarının olmasının sebebi ise işlem sırasında başarı oranını yukarılarda tutmak için rahime 1 yumurta yerine, 3 yumurta nakil edilmesidir.

  dışarıya ne kadar kolay, basit bir işlem gibi görünse de tüp bebek tedavisi oldukça yorucu, meşakkatli, stresli ve uzun bir süreçtir.

  çiftlere tavsiyem bu sürece başlamadan önce iyice okumaları, araştırmaları yönünde olacaktır. zira bu süreç sizi bir hayli yıpratabilir.

  internet üzerinde tedavi ve süreç ile alakalı bir çok bilgi, döküman bulunuyor. şu sitedeki gibi tüp bebek ile alakalı makaleler okuyup iyice bilgilenin, sürece donanımsız girmeyin

  1

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -