tuhaf alışkanlıklar

 • ististasız herkeste bir ya da birden fazla olan... ben de bir kaç tane var gibi, meselâ; el parmaklarımda yer alan yatay çizgileri sayarım. hani şu her parmakta yer alan 2-3 tane çizgiler var ya, işte onları. bazen de vücudumun her bölgesini belli parçalara ayırarak sayarım. her parçayı da bir şekilde asal bir sayıya denk getirmeye çalışırım. bunun dışında, bir yere girip çıkarken mutlaka belli bir rituelimi uygularım. diğer türlü içeride ya da dışarıda asla rahat edemem. ve benzeri ya da benzeri olmayan bir kaç farklı alışkanlıklarım daha var.

  1
 • tuvalete girmeden asla evden çıkmam. yatarken ve kalktığımda hep şükrederim. büyük çiçekli bitkilerin çiçeklerini hep sayarım ve genelde 9 tanedir. önce sağ elime oje sürerim her yalnız hissettiğimde aynı kitabı okurum kitaptaki adama aşık olduğumu düşünüyorum. gömleğimi aşağıdan yukarı doğru iliklerim bunu neden böyle yapıyorum bir fikrim yok

  1
 • Haber izlerken sunum dinlerken yazida anlatilanlardan ziyade harflere odaklanir kelimelerdeki harfleri sayar mesela uce tam bolunur mu kac parca olur diyelim bolundu dort, bes o baslik gidene kadar parcalara boler boler dururum.

  1
 • Müzik dinlerken arka fondaki seslere takılmaktan asla sözlerine odaklanamam. Sadece cam bardaktan su içerim. Tek sayılı şeylerden rahatsız olurum.

  1
 • erkek arkadaşımın atleti hep ters çevirip giymesi buna örnektir sanırım. düz giyerse nazar değiyormuş . (bkz: batıl inanç)

  1

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -