they don't care about us

 • birleşik amerikalı pop müzik devi michael jackson'ın 1995 senesinde piyasaya sürdüğü history isimli albüm çalışmasında yer alan, 1996 senesinde remix versiyonları ile birlikte single albüm çalışması olarak piyasaya sürülmüş bir parçadır.

  parçanın yer aldığı "history" (his story) isimli albüm çalışması, michael jackson'ın dokuzuncu stüdyo albüm çalışmasıdır.
  iki disk olarak piyasaya sürülmüştür; albümdeki ilk disk, sanatçının önceki on beş yılda yayımladığı şarkılardan oluşan bir derleme olup, ikinci disk ise yeni parçalarından oluşmaktadır.

  michael jackson eseri bu parçanın gerek sözleri, gerekse video klip çalışması, parçanın içerisinde yazılanları anlamayacak, idrak edemeyecek kitlede enteresan bir kafa yapmış, horgörü ile karşılanmıştır. enteresan bir biçimde parçanın anlatmak istediği şeylerin neler olduğu, temelde kimleri hedef aldığı, sübliminal mesajları tartışılmıştır. hâlbuki, parçada geçen;
  "all I wanna say is that they don't really care about us" yani; "tek söyleyeceğim şey aslında onların (hükümetleri kastediyor) umurlarında olmadığımızdır" sözü bile tek başına zaten parçanın neyi ve neleri anlatmak istediğini, kimleri hedef aldığını açıkça belirtiyor.

  ayrıca, parçanın yayınlanan ilk video klibi, şiddet sahneleri barındırdığı gerekçesiyle bir süre sonra yayından kaldırılmıştır. bunun üzerine, parça için ikinci bir video klip çalışması gerçekleştirilmiştir.

  bakınız: parçanın ilk video klip çalışması
  bakınız: parçanın ikinci video klip çalışması

  parça için ayrıca bakınız: albüm versiyonu * remix versiyonu * walking in the park remix

  5
 • olavana seydet deyon reli keribağt as

  çok hoş değil mi

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -