the venus project

 • Dünyadaki tüm insanlığı bir olarak gören, insanlığın çeşitli şeylerle birbirini ayrıştırmasını çok yanlış bulan, birbirimizle çıkarsız bir şekilde tüm dünya insanları olarak yardımlaşarak çalıştığımızda daha hızlı ilerleyip bu dünyayı hem daha güzel daha yaşanılabilir biyer yaparak refaha daha çabuk ulaşacağımıza ve daha mutlu olacağımıza inanan düşünce biçimi.

  Düşünün şuana kadar dünyada hiç savaş olmasaydı, kimse kimsenin kütüphanesini, eserlerini yakıp yıkmasaydı, bilim insanlarını öldürmeselerdi daha hızlı gelişim sağlardık.

  Kimse burası benim toprağım benden izinsiz giremezsin demeyip sınırlar olmasaydı, herkes her yere özgürce gidebilseydi "her yer herkesin olsaydı" hem toprak savaşları çıkmazdı hemde daha kaliteli hayat yaşardık.

  Din savaşları olmasaydı, herkes kendi dinini kendi içinde yaşasaydı, kimse kimseyi kendisi gibi düşünmediği için öldürmeseydi daha huzurlu olmaz mıydık bu dünyada?

  Zaten gelmişiz gidiyoruz şurda ortalama 80 yıl yaşayacağız ya insanın gerizekalı olması lazım ki böyle saçma bir sebepten savaş çıkarabilsin.

  Para hırsı, kin, kibir olmasaydı, okullarda çocuklara hakkını korumayı değil de hak yememek gerektiği, bencil değil paylaşımcı olmak gerektiği aşılansaydı dünyada zaten kötü insanlar var olamazdı.

  Teknolojik gelişme sayesinde şuan makinelerin insanın işgücünün yerini alması sağlanabilir. Tam otomatik tarlalar, maden ocakları, temiz enerji tesisleri yapılabilir. Para kaybetmeden para kazanmak için hem doğayı hemde insanların hayat kalitesini katleden bencil insanlar yüzünden gerçekleşemeyen bu hayal aslında çok da erişilemez değil sadece çabalamak lazım.

  Not: aslında anlatacak çok şey var da yaz yaz sıkılıyor insan, ee yaz da geldi havalar sıcak falan kendiniz araştırın biraz.

  Not2: bunlar teorik bilgi değil benim yorumlamamdır. Orasını merak ederseniz kendiniz bulursunuz zaten.

  Hee unutmadan:

  you may say i am a dreamer
  but i am not the only one,
  i hope someday you will join us
  and the world will be as one
  ...

  3
 • zeitgeist efsane bir belgeseldi analayana çok şey anlatır ama ütopya bu proje keşke olsa fakat gerçekleşemez nedeni ise insanoğlunun yavşağın en önde gideni bir tür olmasıdır insanlar eşitlikten ziyade birbirini ezmekten ve güçten hoşlandıkları için bu tarz projeler hep ütopya olarak kalıcaklar

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -