tekkeköy

 • Samsunumuzun merkezi 3 ilçesi haricinde merkeze en yakın olan ilçesi. Yaklaşık 10-12 km mesafe uzaklıkta ve Samsun-Çarşamba arasında kalmaktadır. Konum itibariyle 'Dünya için Türkiye' ile benzer özellikleri taşır çünkü yol üstüdür, Sanayi bölgesidir ve yatırıma en müsait ilçedir. En kötü yanı ise hava kirliliğidir Sanayiden ve azottan dolayı. Samsunsporumuzun yeni stadyumunun bulunduğu ilçede bir de hali hazırda Tüyap'ın kongre Merkezi, Yaşar Doğu Spor Salonu gibi kültürel etkinlik alanları bulunmaktadır. Nüfüsu fazla kalabalık olmamakla birlikte 1 kasım seçimlerinde 2 vekil çıkarmıştır ve 3 partiden 3 aday vardı seçimde diğer abimiz seçilemedi. Samsuna yakın olması negatif etki yarattığı için sonundaki tabirle cidden köy gibi kalmıştır, son dönemde yatırımlar artmıştır ve Samsunumuzun gelecek 5-10 yol içerisinde belkide Türkiye çapındaki nadir ilçelerinden biri konumuna gelecektir.

  1
 • tabiki iyidir hojdır ama nadide bir ilçe olacağı falan da yoktur. mağaraları ünlü diye bakmaya gitmiştim yıllardır bizi kekliyorlarmış bildiğin duvarlardaki küçük oyuklara meşhur mağara demişler milleti çekmeye çalışıyorlar. bu ilçede bulunan candal balık tesisleri 10 numara 5 yıldızdır herkesin gidip görmesi lazım bence. canlı balıklarıyla , küçük gölleri ve doğal yeşillikleriyle , atları ve bilimum kuşlarıyla gerçekten muazzam bir doğa sunuyor size bu tesisler.

  seçimlerde 20 yıllık dominasyonunu koruyamayan chp , koltuğu akp'ye kaptırmış maalesef burda da. son kale olarak görülen bu yer de düştükten sonra samsun'a dair umut kalmadı maalesef şehirce akp'ye teslim olmuş olduk.tabi akp'nin bu ilçe için özel çalışmalar yaptığı ve bazı kirli oyunlara başvurduğu konuşuluyordu seçim zamanı.

  en önemlisi de samsunspor'un stad meselesi.yeni stadımızı yapım aşamasında gidip görmüştüm gerçekten şartları,büyüklüğü ve kapasitesi çok çok iyi.ulaşım konusu sıkıntılı olsa da yeni geçecek olan raylı sistemle tekkeköy de bir nevi samsun'a bağlanmış olacak bu da güzel haber fakat neden stadı taa ebesinin şeyine tekkeköy'e yaparsınız ki arkadaş eleştirim budur. millet atakum'dan oraya nerdeyse 2 saat yol yapacak sanırsın istanbul trafiği. utanmasalar trabzon'a yapacaklar yeni stadı.

  1

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -