super mario bros

 • Çocukluğumuzun en çok kafa açan, en çok vakit çalan, atari kolu için kavga ettiren platform tarzı oyunudur. Bir prenses uğruna defalarca ölmüş dirilmiş, zavallı minik yaratıkların kafasını ezerek nihayete ulaşmışızdır bu oyun sayesinde. ilk küfürlerimizi finaldeki ejderha-kaplumbağa karışımı yaratığa etmişizdir. Müziğini duymak bile bize nostalji yaşatmak için yeterlidir. Son zamanlarda çeşitli alternatifleri çıkmış olup pcde oynama imkanı da sunulmuştur ancak hiçbiri klasik marioyu ataride oynama tadını vermez.

  3
 • birçok oyunun ve oyun serisinin üreticisi nintendo firması tarafından 1980'li senelerin ortalarında piyasaya sürülmüş bir video oyunudur. piyasaya sürüldükten sonra dünya çapında inanılmaz bir popülerlik kazanmıştır ve günümüze dek oyun sektörü birçok yönden büyük bir gelişim içerisinde olmasına rağmen super mario bros hâlen popülerliğini korumaktadır. çünkü, bu oyunun oynanabilirliği, müzikleri, dönemine göre nitelikli grafikleri, mantar diyarı (mushroom kingdom) adı verilen fantastik dünyasının kurgusu, bu fantastik dünya içerisinde yeraltında ve yerüstünde geniş bir sahada oynayış zenginliği sunuyor olması onu bir başyapıt hâline getirmiştir.

  1980'li yılların sonlarına soğru oyunun yeni versiyonları super mario bros 2 ve super mario bros 3; 1990'ların başlarında ise "super mario world" yahut diğer ismiyle super mario bros 4 piyasaya sürülmüştür. 1996'da serinin ilk 3 boyutlu versiyonu yapılmış ve çok büyük bir başarı yakalamıştır. super mario bros oyun serisi, takip eden senelerde genellikle yeni 3 boyutlu versiyonlarıyla devam etmiştir.

  eğer super mario bros, çok sevdiğiniz oyunlardan birisi ise super mario bros 3'ü ve super mario bros 4'ü de oynamanızı tavsiye edebilirim. ben, klasik ilk oyundan çok daha sonra çıkan bu iki yeni versiyonu oynamıştım.

  serinin tüm resmî oyunları nintendo firması öncülüğünde üretilmiş ve piyasaya sürülmüştür. firma, birkaç ay önce oyunun düzenleme ve tasarım araçları programını piyasaya sürmüştür. (bkz: super mario maker) isimli bu düzenleme ve tasarım aracıyla, oyunun popüler versiyonları olan birinci, üçüncü ve dördüncü versiyonları üzerinde çeşitli değişiklikler de yapabilir, super mario bros oyunlarını istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

  7
 • sırf bu oyun için en az 2-3 tane atari adaptörü yaktığımı bilirim. oynadıkça oynatan efsanevi oyun.

  3
 • annem ile hastası olduğumuz, çocukluğumun oyunu. Kardeşlerim bebekken oyun kumandalarının kablolarını koparması ile bu uğraşımız da son bulmuş idi. Cd'si hala evde durmakta diye hatırlıyorum.

  (bkz: aaahhh çocukluğum aaahhh)

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -