sözlükçülerin euro 2016 tahminleri

 • Malumunuz yaklaşık iki üç hafta sonra başlayacak olan ve Türkiye'nin de bulunduğu turnuva için neler olur diye yazarların görüşlerini sorduğum başlık.

  4
 • türkiye çeyrek final oynar
  şampiyon ispanya olur ..

  1
 • Finali kimler oynar bilmem ama yarı final tahminim: yarı finalistler birbirleriyle karşılaşmamaları halinde ispanya, italya, portekiz, almanya olacaktır.

 • centaur55 arkadas futbola baya hakimsin galiba . hollanda'nın hangi grupta olduğunu söyler misin bi zahmet (!)

  1
 • eh başlığı açtık madem biz de bir kaç cümle yazalım o zaman.
  bu turnuvanın favorileri; almanya (her turnuvanın doğal favorisi), fransa (ev sahibi olması ve griezmann-pogba faktörü) ,
  belçika (bana göre potansiyeli en yüksek kadroya sahip) ve ispanya (her ne kadar bir jenerasyon değişimi içinde olurlarsa olsunlar,oturmuş bir oyun tarzı ve sistemi var). kanaatim bu dört takımın da şampiyonluk şansının eşit olduğu yönünde. yani bu dörtlüden kim şampiyon olursa şaşırmam. turnuvanın "baş belası" ekipleri de hırvatistan ve türkiye (ne yaparsa yapsın hiç şaşırmam) olursa nasıl oldu lan bu demeyin. çünkü iki ülkenin bu turnuvaya giden kadroları bunu yapmaya çok çok müsait bir yapıda. portekiz, isveç, ingiltere ve italya ise yine belli bir yere kadar gelip kalırlar diyorum çünkü bu dört ülkenin takım yapıları böyle. onun haricinde galler, polonya, avusturya ve izlanda da bu turnuvada kendilerinden söz ettirir diyorum.

  3
 • milli takımımızın hazırlık maçlarını izledikten ve gruptaki rakiplerimizin kadrolarını inceledikten sonra türkiye hakkındaki tahminim 4 puanla en iyi grup üçüncüsü olarak gruptan çıkacağı yönünde.
  emin olduğum tek şey çek cumhuriyeti'ni yeneceğimiz.
  hırvatistan'a kaybederiz.
  ispanya'dan 1 puan koparırız.
  gerisi allah kerim.

  şampiyon ise almanya ya da fransa olur.

  2
 • Turkiye haric herkes olabilir. Almanlar olmasin ispanya iyidir.

 • Fransa diye düşünmekteyim.

 • ingiltere almanya final oynar almanya kupayı kaldırır gelenek bozulmaz diye düşünüyorum. Türkiye mi? Çekten bir zarar gelmez Hırvatistan'a yeniliriz muhtemelen, ispanyadan bir puan koparabilirsek iyi yerlere gelebiliriz.

  2
 • hazırlık maçları sonrasında milli takım için 0 çekip sonuncu olursa da, 9 puan yapıp lider çıksa da şaşırmayacağım. sonrası ise tam bir muamma...
  bu turnuva için yarı finaldeki dört takımdan üçü almanya, belçika ve ispanya olur diyorum ama sürpriz bir dördüncü de göreceğiz gibi bir his var içimde... bu takım kim olur derseniz kesinlikle italya olmayacak diyorum bence...

  edit: fransa'nın ev sahibi olduğunu unutmuşum. hele ki ev sahipliği yaptığı 84 ve 98 turnuvaları akla gelince acaba demiyor değilim.

 • kupayı izlanda bile alabilir ama bu türkiye gruptan çıkamaz. şayet bok gibi oynuyoruz. hırvatistanla ispanya bizi kevgire çevirir bu oyunla.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -