soba

 • Yavaş yavaş kullanılmamaya başlayan ileride görünce belki üzüleceğimiz belki sevineceğimiz anıları hatırlatacak olan sıcak şey.

  1
 • evimde hala kullandığım ısınma aracı

  1
 • Evimizde hala kullanılan, üzerinde sabah kahvaltısında ekmek kızartabileceğiniz, akşam ise kestane pişirebileceğiniz, çocukların mandalina vs. gibi meyvelerin kabuklarını kızarttığı, aslen ısınmak için kullanılan bir alettir.

  Evlerin bir zamanlar demirbaşlarındandı.

  3
 • Modern zaman koşullarına yenik düşmeye başlayan bir ısıtgaç, ısıtgaç evet. odun-kömür ve elektirikli olarak çeşitleri vardır. Odun- kömür sobasında içinde yakılan yakıtın dumanı borular ve baca sayesinde dışarı atılır. Zehirlenmelere neden olabildiği için dikkatli kullanmak gerek.

  Bence işlevi gibi sıcak ve samimidir. Tek odada olduğu için Aileyi bir araya toplar. Herkes sobanın başında oturur, bir arada zaman geçirmek durumunda kalır ister istemez.

  Sabahları ekmek kızartılır, akşamları mandalina kabukları kurutulur, mis gibi olur odanın içi; kestane, fındık kavrulur..

  Yanında uyumak ayrı bir keyiftir.

  O çıtır çıtır sesi, üstten görünen alevi bile güzeldir.

  Soba kurasım geldi odaya şu an.

  1
 • doğalgaz faturam 400 küsür geldikten sonra "acaba ?" dedirten icat. gerçekten 60 derecedede yaksan doğalgazı o "pof pof" sesi, o vuran sıcaklık olmuyor ki, kestaneye, güzüneyi, imbiki hiç katmıyorum.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -