snoopy

 • adı snüüpi diye okunan, charles monroe schulz tarafından yaratılan (bkz: peanuts) adlı çizgi dizi ve çizgi roman serisinin ana kahramanlarından biridir.

  snoopy, charlie brown'ın şirin, siyah benekli beyaz köpeğidir. kişileştirilmiş bir evcil hayvan karakteridir. çizgi dizide zaman zaman yaptığı aşırı hızlandırılmış anlaşılmaz konuşmaları dışında fazla konuşmaz, genellikle jest ve mimiklerle kendisini ifade eder.

  snoopy'nin en yakın dostu uçmayı beceremeyen sarı bir kuş olan woodstock'dır. işin içine charlie brown'ı da kattığımızda, çevresindeki en yakın kişilerin yaptıkları işlerde sürekli başarısızlığa uğrayan beceriksiz insanlar oldukları görülür. snoopy bazen pratik aklı ve çok bilmişliği ile işin içinden çıkamadıklarında onlara destek çıkmaya ve yol göstermeye çalışır.

  snoopy'nin kendisi ise tam bir hayalperesttir. adetâ hayatı ve hayatın anlamını çözmenin rahatlığı yüzüne yansımışçasına boşvermiş ve ağırbaşlıdır. gerek pratik, gerekse derinlemesine düşünebilen, çok bilen, kendine güvenen, hep kendi aklıyla hareket eden, çevresindeki kişilere ve olaylara karşı kâh ilgili kâh ilgisiz kalabilen, genelde duygularını kontrollü tutan, bazense neşesini abartılı bir biçimde gösteren, kısacası hayatı istediği gibi yaşayan bir karakterdir.

  snoopy, kendisini kulübesinin içinde dar bir alana hapsetmek istemez, daima kulübesinin çatısında uyur. aynı şekilde, hayâl dünyası da geniştir. kulübesinin çatısında gökyüzüne bakarak sürekli düşüncelere, hayâllere dalar. bu bağlamda, snoopy'nin yaşam tarzı ile düşünce dünyasının birbirlerine paralellik gösterdiği söylenebilir.

  --- spoiler ---

  istese büyük işler başarabilecek, hatta icatlar yapacak, dünyayı değiştirecek potansiyellere sahip iken, kendini üşengeçliğin ve boşvermişliğin kollarına bırakıp ilgisini ve enerjisini tamamen soyut dünyayla sınırlı tutan tam bir yay burcu'dur snüüpi.

  there's no sense in doing a lot of barkling if you don't really have anything to say.

  my life has no purpose, no direction, no aim, no meaning, yet i am happy. i don't figure it out. what i am doing right?

  --- spoiler ---

  4
 • genellikle kalitesiz ürünler piyasaya süren ucuz elektronik eşya markası.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -