şehrinin takımı varken istanbul takımı tutmak

 • bu mantıkla yola çıkacak olursak fenerbahçe galatasaray ve beşiktaş gibi istanbul takımlarımızın ortalama 3'er milyon falan taraftarı olur ve bu kadar taraftar sayısıyla hiçbir takımımıza büyük takım diyemeyiz.
  ki şehrinin takımını tutmamak yavşaklıksa bunu diyen daha büyük yavşaktır bence . insan hangi takımı isterse onun taraftarı olur sanane arkadaşım

 • şehrinin takımı tutmanın verdiği zevki bilmeyendir..o şehri tribünden sevmektir. anadolu takımı tutanlar istanbul takımı tutanlar gibi ezik değildir, başarıya aşık değil, şehrin rengine aşıktır..

 • Bu durumda ardahanlılar spordan hiç zevk almayacaktır.

  4
 • Ne bileyim ne desem, herkesin semtini tanıma şansı pek olmuyor onun için belli yaşa kadar maruz görülebilir ama 20 yaşına gelip de Samsunda yaşayıp istanbulun semtinin takımının şampiyonluğuna sevinmek çok da akıl işi değil. Sorsan bir de cefa çektik cart curt derler gelin karşılaştıralım mı cefaları, siz son 15 yılda üç kez şampiyon oldunuz zaten en az üç beş şampiyonluğu var son 15 sezonda istanbul klüplerinin, ben son 10 yıldır sadece bir sezon ligde oynadığımızı biliyorum ve yaklaşık 45-50 civarı deplasmanım var sadece benim.
  Merhum abimiz Teoman Taşın sözüyle bu yazımı bitireyim;
  "Kırmızı beyaz renklere olan sevdamızdı şampiyonluklardan da üstün olan" :)

  2
 • hem şehrimin hem doğduğum şehri hemde fenerbahçeyi tutuyorum. maçlarınada giderim yürektende desteklerim. üçünü birden tutmam benim kişisel tercihim ve bunun yavşaklıkla ne alakası olabilir?

 • Maalesef Futbolun bir endüstriye dönüşmesiyle oluşmuş görüş. Futbol şu an Spor için yapılıyor olsaydı, istediğiniz takımı tutun özgürsünüz isterseniz amed sporu tutun derdim. Ancak maalesef görüyoruz ki şehir ekonomisine katkı sağlamak için spor kulüpleri oluşturulmaya başladı. ist. B.bld spor, gantep bld spor, ankbbld spor gibi... fanatik kişiler de bu yüzden, kendi şehrine katkı sağlamak için bu şehirde yaşıyorsan bu şehrin takımını tutacaksın diye bir dayatma yapmaktadırlar.

  1
 • yavşaklık falan değildir. tercih meselesidir.

  "senin şehrinin takımına duyduğun bağlılıkla benim beşiktaş'a duyduğum bağlılığı niye karşılaştırıyoruz? neye göre yavşaklık diyorsun? niye sidik yarıştırmak istiyorsun ki?" gibi sorularla karşısına çıkacağım zırvadır da ayrıca.

 • onu da tutucaz ama tutulacak bi yeri kalmadı ki amatöre düştü takım, yine de desteklemeye çalışıyoruz

  (bkz: kapadokya nevşehirspor)

  2
 • Sonuna kadar samsunsporluyum
  Edit: Samsunsporlu olmam birisini rahatsız etmiş
  Edit2: Samsunsporluyum deyince neden eksi yiyorum anlamadım hala.

 • bilinçsizliktir, ayıp değildir ama bu işlerden vazgeçip kendi özüne sarılmalıdır.

 • Milliyetçiliği mikro hale indirgeyip, bunu tuttuğun takıma yansıtmak olayıdır. Saçmalıktır yani.

 • bir trabzonlu eleştirisidir.

 • Bursa'lı, Trabzon'lu, Kayseri'li, Samsun'lu, izmir'li, Ankara'lı ve Adana'lı değilsen yapacağın en doğru iştir. Ne yapsın adam Gs, Fb vs. dururken Çorum Belediye sporu mu desteklesin? Bayburtspor varsa hangi ligtedir? Yozgatspor BAL liginde neler karıştırmaktadır?

  1
 • tamamen o şehirdeki kulüplerin başarı ve yönetim ilişkisine dayanan bir durum. şöyle izah edeyim:
  e malum hepimizin de bildiği gibi futbol dünyada olduğu gibi bizde de en popüler spor. e durum öyle olunca da izleyeni de, takip edeni de çok oluyor. bugün türkiye'de aktif halde ve futbol branşı olan kulüplerin kuruluş tarihine bakarsak 1900'lü yılları görürüz. fb, gs, bjk gibi... ama anadolu'daki kurulan kulüplerin kuruluş tarihlerine bakarsanız en erken 1950-60'ları görürsünüz. bir dipnot: bu cümleyi yazarken karşıyaka, altay, göztepe, ankaragücü, gençlerbirliği gibi takımları hariç tutuyorum.
  neyse şimdi konuyu bu cümlelerle bağlamaya...
  demem o ki, şimdi bu başlık altında herkes x memleketin takımını tutmak varken fb, bjk, gs gibi istanbul takımlarını niye tutuyorsunuz diye sallıyor. şimdi bakıyorsun bu takımlara 1900'lerden 1960'lara 1970'lere kadar bu takımlar ön planda değil miydi? e kolay değil aq 60-70 sene iki-üç neslin taraftarlığını almak demektir bu aynı zamanda...
  1970'lerde trabzonspor devreye giriyor ama nasıl, yıllarca üst üste şampiyonluklarla, zirve mücadelesiyle yani lafın kısası uzun süreli başarıyla...

  hadi bunu anlamadınız şöyle diyelim. ingiltere'deki futbol kulüplerinin kuruluş tarihleri hemen hemen birbirine yakındır 1870-1890'lı yıllar gibi. ve bu kulüplerin hepsi de tarihinde kupa kaldıran yani başarıyı yakalamış ve bu kulüplerin ciddi derecede taraftar kitlesi var.

  sözün özü şu: herkesin kendi kentinin takımını tutması için o takımın da sürekli başarılı olması ve uzun bir zamana ihtiyacı var. olay aslında bu kadar basit.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -