samsun'u yaşanılası bir şehir yapan özellikleri

 • Bunu neden Samsun? Diye sormak daha doğru olur bence...

  Birçok sebep var. Aklıma gelen birkaç tanesini hemen yazayım:
  -diğer büyükşehirlere (istanbul, Ankara, Erzurum vb.) Göre hayat daha ucuz. Hatta karadeniz bölgesinin en ucuz şehridir desem yalan olmaz sanırım.Geçim sıkıntısı yaşamanız düşük olasılıktadır.
  -hemen hemen her şeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ulaşım yönünden alternatif boldur burada...
  -üniversite öğrencileri için ideal bir şehir (özellikle de atakum civarı)
  -Havası, suyu güzeldir. Arada günübirlik kaçamak yapmak için güzel yerler barındırır. (Ayvacık, Vezirköprü-kunduz yaylası, havza-Ladik Kaplıcaları, terme, atakum, engiz sahilleri vb.)

 • içerisinde sevdiğim insanları barındırması.

 • Denizin olması. Ufuk çizgisinin yokmuş gibi olması. Gök yüzünün kızılının denize yansıması albedo olması. Harika manzaların bulunduğu şehir olması. Amazon kadınlarının buradan çıkmış olması.

  1
 • statüsünün büyükşehir ama kendisinin küçük şehir, gelişmiş kasaba olarak kalması olabilir. diğer büyük şehirler gibi şehir merkezinde tarım arazileri yok olmamış durumda mesela ben kadıköy mahallesinde oturuyorum, evimizin arkası mısır tarlası, evimizin az ötesinde 2 tane vişne ağacı, 2 tane incir ağacı, 1 dut ağacı, 1 erik ağacı bile var. yani şehir merkezi ve atakum betonlaşmış ama yukarı kesimlerde hâla zirai ürünleri bulmak mümkün. ayrıca bkz 50 yıl öncesi 1-2 yıl öncesi aynı kesime bakan 2 fotoğrafın karşılaştırması http://galeri.omusozluk.com/k/3610/ + samsun'u yaşanılası bir şehir yapan özellikleri http://galeri.omusozluk.com/k/3611/ + samsun'u yaşanılası bir şehir yapan özellikleri

  1
 • şuanda samsunda yaşamam, daha iyi bir şey olabilir mi yaa

  galeri (2)

  centaur55
  2016-05-20 19:28:05
  centaur55
  2016-05-20 19:29:03

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -