samsun'da lahmacunu iyi olan mekânlar rehberi

 • aslında başlık samsun'da lahmacunu süper olan mekanlar rehberi oalcaktı, ama biraz daha genele hitap etmek için başlığı böyle açtım.

  evet efendim, ben lahmacunu seven bir insanım, bazı über insanlar lahmacun yemenin köylülük alameti olması diye düşünseler de ben severim. lahmacun güzeldir, lahmacunu sevmeyen insanla ahbaplık edemem.

  şimdi samsun'a bakacak olursak

  - (bkz: diyarbakır ocakbaşı) hayır efendim öz diyarbakır ocakbaşı değil orijinal diyarbakır ocakbaşı çalışanları falan tüm diyarbakırlı. efsane lahmacunuyla tanınır fakat diğer kebapları da efsanedir. bence, lezzet itibariyle samsun'un en iyi yeridir. çiftlik caddesinin sonuna doğru alt arada bir yerde kalıyor, kime sorsanız gösterir.

  - bursa iskender turkiş sapağının o yukarı köşesinde kalan bir yerdir. bu mekan isim itibariyle iskenderci gibi dursa da iskender yemenizi önermem. fiyat-performans olarak epey kalitesiz bir lezzet. lahmacunu hoş, lahmacun güzel.

  - çalıkuşu her yerde var bu mekandan eskiden güzel lahmacunlar yapmasına rağmen şu ara bir sipariş bir siparişi tutmuyor.

  --- daha güzel yapan yerler kesin vardır ama benim listem şimdilik bu kadar. zaten liste biraz öğrenci işi oldu. evet.

  2
 • adını bilmiyorum daha doğrusu hatırlamıyorum türkiş te balıkçının, kız yurdunun olduğu aradan dönün düz gidin şokun karşısında kırtasiyede var orda takı shop falan var onun ilerisinde. tarif etme yeteneğim çok zayıf çok

  adını öğrendim 'cihangir'

  1
 • ilkadım gençlik parkında Canikli restaurant. 2 buçuk TL'ye satıyorlar. 3 tanesiyle rahat doyuyorsun ve bence samsun'da lahmacun açısından ilk 3e girebilecek mekandır. Ayrıca Diyarbakır ocakbaşını da tavsiye ederim.

  1

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -