samsun'da başınıza gelen ilginç olaylar

 • Abi atesin var mi diyen cocuga cakmagi vermemden sonra abi sigara da verir misin demesi ¿

 • Atakum turkis minibusleri burdan geciyo mu dedigim teyzenin nereye gitcen Samsuna mi diye sormasi ??

 • karton toplayıcıların arabasından eşya taşımak için karton çaldım. Sağa sola seslenmeye başlayınca kaçtım. Canımı zor kurtardım :)

  2
 • Artık ilginç gelmiyor. Oturduğum mahallede her allah'ın günü "hadi daaa amk o zaman" nidalarıyla köpekli, sopalı yaklaşık 15 kişi birbirine giriyor.

  Hani atakum elitti?

 • ne olabilr ki sıradan bir gün de

  2
 • Batipark ti sanırım. Parkın sonuna doğru gittik gittik gittik oturulacak hoş bi bank vardı deniz manzarası falan yaklaştıkça atletli amca sayısı çoğaldı çoğaldı ve sonuna varamadan büyük bir telaşla geri döndük. Lakin manzara çok güzeldi bee

 • Geçen hafta Cuma namazının farzını kıldııktan sonra camiden hızla çıkan cemaatin arasında adamın biri kollarıma düştü bende biri omuz falan attı sandım adam kalp hastasıymış meğer tuttum yere yatırdım yavaşca, bir doktor çıktı allahtan bir şeyi yok 5 dk ye geçer dedi ve gitti adamın başında tek ben kaldım acil işimde var öyle bi anı yani

  2
 • otobüste kağıt parayı samkart gibi basmaya çalışan teyze gördüm.

  3
 • Madem format yolundan iyice çıktık forum olduk ben de anlatayım. Samsuna ilk geldiğim yıl yolun kenarında güzel bir çiçek gördüm eğildim çiçeği kökünden söküp evde saksıya dikmeyi düşünüyorum. Bahçe falanda değil bildiğin yolun kenarı. Çiçeğe elimi sürmemle yaşlı bir çiftin yolun karşısındaki bahçelerinden çıkıp "baban mı dikti onu o..pu.polis çağırıcam şimdi hırsız vaar" diye bağırması bir oldu. Birkaç "küçük" hakaret ettim ve polisi kendim arayıp telefonu amcanın eline tutuşturdum. Sonrasında önemsiz detaylar ve samsundan nefret etmeme sebep olan tek hadise budur.

 • yaşıyorum ya çok ilginç henüz bir snipera denk gelmedim lol

 • Başımıza gelen en ilginç olay tesadüfen bulunduğum ortamı narko bastı :)

 • Çok neden var ama kısa ve net samsunu sevmiyorum aşırı özenti aşırı mal
  bayramda çocuk benim bildiğim torpil patlatır kız kovalıyan çatapat falanla oynar 10 yaşındaki çocuğun silah sıkmayla ne işi olur tanıdığım tüm samsunluların mutlaka polisle bir münasebeti olmuş buda marifet sanki övülerek anlatılıyor

 • sabah gündoğarken, kaldığımız evin balkon kapısının kendi kendine açılması olayı:

  derslerin başlamasına iki-üç hafta falan vardı. muafiyet sınavına çalışmak için samsun'a erken gelmiştim. kayıt yaptırmaya gelen bir ahbabım bize gelmişti. o ara ya ramazandı, ya da sabah namazına kalkmıştık (tam hatırlamıyorum). tekrar yatağıma gideceğim esnada, bizim oturma odasının balkon kapısı birden açıldı. dostum "niye açıldı kapı?" diye sordu hâliyle. ben tabii bu duruma alışkın olduğum için "ara sıra yapıyor öyle" diye üstünkörü bir yanıt verip yatmaya gittim. bizim ahbap, bu olayı metafizik bir durum gibi düşünerek epey tedirgin olmuş. gözüne uyku girmemiş bir daha. hatta çıkıp dolaşmış biraz dışarıda.

  akşam birlikte otururken bana tekrar bu muhabbeti açtı. benim, bu durum karşısında nasıl soğukkanlı olabildiğimi sordu. kendisinin çok tedirgin hissettiğini söyledi.

  sonra durumu ona izah ettim:

  "iki-üç sefer gündoğarken bu kapı açılınca ben de merak ettim niye diye. tesadüf olamazdı elbette. sabah gündoğarken, ısınan havanın etkisiyle bir hava akımı, bir meltem oluyor. bu meltem, kapı eğer çok iyi kapatılmadıysa kapının aniden açılmasına sebebiyet veriyor. ama bu tarz hafif hava akımlarında olabiliyor; çok kuvvetli vurursa olmuyor, aksine sıkıştırıyor kapıyı (kapı dışarıya doğru açılıyor). gündoğarken balkondaydım bir sefer, o zaman hissettim ben o hava akımını."

  edit: imlâ

  1
 • iki tane gay'i vuruşurken yakaladım.

  ama çok yakışıklıydılar aq araya girmek istemedim değil.

  bu gay'ler hep mi taş olurlar ya.

  3
 • siktir lan 2 gayi vuruşurken yakalamışmış bizde yedik aq

 • Deniz Baykal'ı ayağından yaraladığını iddia eden bir dayı ile muhabbetim oldu. Adam göğsünü gere gere Baykal'ın ayağına 3 el sıktığını anlatıyordu. Adam Bafralıydı galiba. Ama iyi birine benziyordu.

 • unutulması güç olaylardır.

  sahilde yeşilyurt'u solumuza alıp biraz ilerledikten sonra ufak eski bir evle karşılaşıyoruz. amcanın biri burada nohut pilav satıyor. (önceden seyyar olarak satıyormuş, bilenler elbet vardır.) birkaç kafadar gidelim yiyelim dedik. (giriş ortadaki kapıdan değil, sol taraftaki karanlık koridordan, baştan uyarayım. hayır o amca da uyaracak çünkü.) içerde eski koltuklar, masalar, tabureler var. zemin dairesi öğrenci işi salaş bir mekan haline getirilmiş. bir de soba var ki cayır cayır yanan sormayın. içerde duvarlara yapıştırılmış dört bilemedin beş adet sfenks heykeli fotoğrafı var. hepsi aynı fotoğraf. fotoğraf dediysem siyah beyaz google çıktısı yahu. anlam veremedik tabi biz. ortamı sindiriyoruz, pilavı sindiriyoruz. orada pilav yiyen başka gruptan bir eleman famcanın ilginç hikayesi olduğunu söyledi. anlattırır mısın anlattırmaz mısın derken amca başladı. "ben anlatırken soru sormak yasak, telefonunuza dahi bakamazsınız, gülmek serbest" dedi. gerilmedik desem yalan olur. iddiasına göre yaklaşık bin yıl önce mısır'da hükümdarlık yapmış. halkına da çok iyi davranmış. tek tek isimler veriyor, tarihler veriyor da akılda kalmasına imkan yok. an geldi amca sinirlendi, an geldi içli içli ağladı. velhasıl yaklaşık bir saat boyunca mısır'dan kuranı kerime, diplomatik ilişkilerden reenkarnasyona, kpss'de sorulan ajanlık sorularından ölüm anına oldukça garip bir hikaye dinledik. hatta bir ara diğer ekipten bir eleman ayak ayak üstüne attı. amca ne dese: " kralın önünde böyle hareket yapılır mı?" saçma mı? saçma. garip mi? garip. ama ciddi mesajları da var. muhtemelen uzun yıllar, ne yılı, ömrümüz boyunca unutmayacağız. hikayeyi merak eden gitsin görsün dinlesin.

  ayrıca:
  (bkz: işini iyi yapmak) - pilav iyiydi lan. ilgi alaka da tavan. üzerine de sobadaki demlikten çay.

  çağrışım bakınızı:
  (bkz: kenan komutan)

  1
 • dolmuş şoförünün ömürevleri tramvay durağından dönerken yol hakkının tramvayda değil kendinde olduğunu anlatması.

  türkişte ki migrosa kadar ikna etmeye çalışmıştı bizi.

 • Arkadaslarla fotograf cekiniyoduk cakirlar korusunda kenardaki korkuluklara binmisim her nasilsa az kalsin timsahlarin icine dusuyodum:)

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -