salat

 • bize araplardan değil farslardan geçtiği için namaz olarak bildiğimiz emirlerden biridir.
  Türkçe tam karşılığı "destekleme"dir.
  Allah'ı bol bol düşünüp övüp evrende ne kadar aciz olduğunu anlamaktır biraz da. peşine düşülen bu kadar gereksiz uğraşların geçiciliğini ve eşitliği barışı yaymayı düşünmek. bilinçli bir biçimde yapılması gerekir yoksa sarhoşluktur o. beyin örtülü iken namaza yaklaşmayın der Allah.

  Kuran'da hep kalıptır bu. 2 anlam çıkıyor ve her ikisi de doğrudur gözetilmelidir.
  Desteği ayakta tut ve zekatı ver, (insanlarla malını bölüş, toplumsal)
  desteği dosdoğru kıl ve zekatı tam ver. (namazı kıl(Allah ile senin arandaki namaz) arkasından para-mal topla ve ihtiyaç sahiplerine dağıt)
  onlar desteği gözetirler sürekli zekatlaşırlar. (toplumsal destekleşme)


  Evrensel düşünürsek, Allah'ı düşünmek: Allah evrende yarattığı her kuluyla iletişimdedir. kimsenin yaptığı doğruyu veya yanlışı karşılıksız bırakmaz.
  Şirk olmadığı sürece eylemlere kısıtlama getirmez. "mescitlerde ve ibadetlerde tek anılmasını ister" tek anılmazsa zaten başkalarından yardım istemiş olursunuz Allah yetersiz kalır manasına gelir.

  Bu konuyla ilgili Allah şunları bildirir:
  iyi bil ki Allahındır ancak halîs din, onun berisinden bir takım veliylere tutunanlar da şöyle demektedirler: biz onlara ıbadet etmiyoruz, ancak bizi Allaha yakın yaklaştırsınlar diye, şübhe yok ki Allah onların aralarında ıhtilâf edip durdukları şeyde hukmünü verecek, her halde yalancı, nankör olan kimseyi Allah doğru yola çıkarmaz (zumer 3)

  sakin kalın ve bekleyin şimdi hükmü Allah bildirir. Siz sakın yorumda bulunmayın.

  ALLAH'ın dışında şefaatçılar mı edindiler? De ki, 'Onlar hiç bir şeye sahip değilseler ve düşünemiyorlarsa da mı?' (zumer 43)
  De ki, 'Tüm şefaat ALLAH'a aittir.' Göklerin ve yerin yönetimi O'na aittir. Sonra O'na döndürüleceksiniz. (zumer 44)
  ALLAH tek başına anıldığı an ahirete inanmıyanların kalpleri huzursuz olarak ürker. Fakat O'nun dışındakiler anıldığı zaman hemen yüzleri güler. (zumer 45)

  3
 • saygıdeğer arkadaşım yazılması gerekenleri yazmış işte. bunun üstüne ne yazsam da üzerine çıkamam. müslümanım deyip sapık sapık, hatta iğrenç fetvalar verenlere gelsin. ( kadınlar pantolon giyerse lanetlenir. eğer pantolon önden fermuarlı ise katmerli lanetlenir. anamızın dizinden tahrik oluyoz. baba, kızına şehvet duyabilir. insan ne kadar imanlı olursa olsun, namaz kılmıyorsa katledilmelidir. vs. vs.)

  2

  galeri (1)

  kimsem kimim
  2016-06-24 14:40:21

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -