ride on miranda

 • barış mançonun 1976'da çıkardığı ingilizce albümündeki parçalardan birisi. parça ve albüm hakkında kısa bilginin kaynağını linkten aldığımızı belirterek ve alıntı yaparak aktaralım:
  --- spoiler ---

  Bu parça 1976'da Belçikda Dünyaca Ünlü Amerikan plak şirketi CBS daha sonra 2000 yılında Türkiye de cd ve kaset olarak Sony Music Columbia etiketiyle çıkan lp'ye aittir. Türk Rock Müziği adına 1976 gibi bir yıl da çıkmış bir şahaser + zirve albümdür. Gitarları Kurtalan Ekspresin en baba dönemlerinde yer alan Ohannes Kemer abimiz çalmıştır. Ayrıca bu albümde Kurtalan Eksprese; davulda Garcia Moralez, gitarda Francis Goya, bas gitar+org+piyano da ivan Ket eşlik etmiştir. Albümün bir diğer özelliği; şarkıların büyük bir bölümüne Georges Hayes Orkestrası eşlik etmiş ve yine şarkılara ingiltereli 3 zenci bayandan oluşan vokal grubu eşlik etmiştir. Albümün müzikleri belçikada vokallar Londra-ingiltere de kaydedilmiştir. Albüm; Türkiye de o dönemde bulunmayan 24 kanal ve 3M stereo stüdyolarda kayıt edilmiştir.

  --- spoiler ---

  yıllar sonra bu parçayı 1989'da çıkan darısı başınıza albümünde tekrar görecektik ama aynı adla ve aynı sözle değil. (bkz: hayır)

  buyurun bu taraftan:
  türkçesi için ise :

  1

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -