resident evil

 • Efsane bilimkurgu serisidir oyunundan filimine kitabından dergisine her ortamda şeklini koymuştur. En kötüsüde kitaplarının türkçeye çevrilmemiş olmasıdır.

  1
 • capcom firması resident evil 1 oyunuyla iyi bir çıkış yakalamış, 2 ve 3 ile tavan yapmış ama daha sonra çıkan re4, re out break ile bekleneni verememiştir. ayrıca ales, dgs gibi sınavlarda sayısal-sözel mantık sorularını kavrayabilmek istiyorsanız, onları çözememekten şikayetçiyseniz, capcom oyunları oynamanız tavsiye edilir. geçenlerde bir ales sorusunu anında çözmüştüm, dino crisis 1de enerji odasında elektirik voltajını istenen düzeye ayarlamak için kullanılan yöntemin soru olmuş haliydi. 25 x = 75, 2x = 175, 3x 425, 4x = 215 gibi bir şey oluyordu. ayrıca belirtmek isterim ki: Capcom bir japon firması olduğu için japon matematiğinde ağırlıklı olan multitap, parametrik denklem türlerine göre oyun bilmeceleri hazırlamaktadır.

  2
 • filmleri izlenilebilir ama bu serinin oyunlarının bi türlü sevemedim. oyuncuyu kısıtlayan bi sistemi var bana kalırsa. rpg desen değil, fps desen hiç değil. crosshairla nişan alırken hareket edememek, oyun içinde şarjör değiştirirken oyunun akıcılığını yitirmesi gibi özellikleri yüzünden bir türlü ısınamadım. dışardan oyuniçi videoları izlerken yada trailer videolarda gezinirken çok afilli görünüyo orası ayrı.

  1
 • (türkçe bkz: ölümcül deney)

  ingiliz sinema yapımcısı paul william anderson tarafından capcom adlı japon video oyunu firmasının aynı adlı video oyun serisinden uyarlanan, bilim-kurgu, aksiyon ve gerilim türlerine hitap eden sinema serisidir. senaryosu post-apocalyptic kurgudur. ileri teknolojinin çıkarları uğruna mahvettiği yerle bir olmuş bir dünyada zombiler, insanlar ve çeşitli güç odakları arasında hunharca devam eden savaş ortamını konu edinmektedir. bu açıdan (bknz: mad max) serisine de benzer, fakat resident evil serisinde ön plana konan zombilerle dolu bir dünyada hem çıkarcı güçlerin, hem de yapay zekanın hükmündeki ileri teknolojidir. filmlerde aksiyon işlenişi abartılıdır, dramaya az yer verilmiştir. başrolde alice ana karakterini oynayan milla jovovich vardır.

  2002 - resident evil
  2004 - resident evil: apocalypse
  2007 - resident evil: extinction
  2010 - resident evil: after life
  2012 - resident evil: retribution
  2017 - resident evil: the final chapter

  (bkz: project alice) (bkz: umbrella corporation) (bkz: the red queen) (bkz: walking deads)

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -