rehber öğretmen

 • yetkin olmayan rehber öğretmenler felsefecileri kastediyorum genelde dersanelerin felsefe öğretmenleri yapardı bu işi sizin kaderinizi etkilerler.lise 2 de beni tm ye geçmekten vazgeçiren şerefsiz senin ben sülaleni gondikleyeyim sülaleni sayısalda onca sene boşa zorlanma kaybedilen bir sene hepsinde seninde payın var.bu işi yetkin adamlar yapmalı yoksa sonuçları çok ağır olabiliyor

 • Bilhassa ilkokulda ne işe yaradıkları belli olmayan, sorunları olan öğrencilerin bir kere bile yanlarına gönderildiğini görmediğim, boş derslere girip satranç oynatan tiplerdir. Benim gözlemlerim bu yöndeydi, farklı olabilir.

  4
 • insan biraz da mesleğini sevecek lisedeki rehber hocam Marmara pdr den mezundu da noldu giderdik yanına hiç bişi yapmazdik zaten odasında bulursan sansliydin. Adamın yüzüne bende pdr okicam hiçbir şey yapmıyorsunuz dedim adam bana bencede pdr oku tam bayan mesleği dedi...
  Daha nolsun. .

 • Öğretmenler çok kıskanır kendilerini. Kendilerine ait odaları vardır. şu dakikada ders, şu dakikada çay molası diye bir zorunlulukları yoktur. Ama kolay meslek değildir.

  3
 • ilkokulda bir erkek bir kıza aşık olursa eğer kız da normal olarak bu durumdan korkarsa rehberlik hocasına şikayet eder. rehberlik hocası erkek çocukla konuşur olay biter. başka da bir s*kime yaramaz.

  6
 • okullarda sorunları olan öğrencilerin sorunlarını çözmeye çalışan, psikologların biraz daha basit düzeyinde onlarla konuşan; sınav zamanlarında öğrencilere yardım eden, tercihleri için tavsiyelerde bulunan, öğrencileri gözlemleyen öğretmendir. Tabi "normal" olarak böyle olması gerekiyor. Bizim ülkemizde ise ben daha işini tam olarak iyi yapan bir rehberlik öğretmeni görmedim. Ama şimdi hakkını yemeyeyim, lisedeki iki rehberlik öğretmenim de ellerindne geleni yapmaya çalışıyorlardı. Unutmadan rehberlik öğretmenleri ile rahat konuşamaz nedense öğrenciler.

  3
 • ne işe yarar hakikaten bende bilmiyorum. 12 yıllık eğitimim boyunca hiç gitmedim. sorsalar adını bile bilmem.

 • Görevini gerçek manada yapan ve yapmayan diye 2 kısım var. Bütün rehber öğretmenleri hiç bir şey yapmıyor sadece yatıyor diye bir durum yok ortada. Adam parasını helaliyle alacaksa eğer işini yapmalı bunu sadece anket ve öğrendikleriyle değil tabikide.Sonuçta kimse üniversite de öğrendiklerini uygulamıyor veya yeterince üniversitelerde birşwy öğretilmiyor uygulamaya yönelik. Kendine yetkin, içten size samimi gelen rehber öğretmenlerimizin konuşup sorununuza çözüm bulabilirsiniz.
  Bir haberde okumuştum süreklide etrafımda buna benzer örnekler duymaktayım örneğin; kızın birisi internette tanıştığı bir adamla görüşmüş ve bu adam tarafından tecavüze uğramış ardından okuldaki rehber öğretmeni öğrencilerlr ilgilendiği için bu çocukta farklı bir şeyler olduğu davranışlarının değişip içe kapandığını görmüş ve bu kıza daha çok ilgilenip bu olayın olduğunu ortaya çıkarmış.Aile ve polisle iş birliği içine girmiş. Ve sonunda bu namussuz yakalanmış. Hani anlatabiliyor muyum.Görmediğiniz çok şey var sadece dilinize lal olmuş pdrciler yatıyor diye bir durum yok. Çalışıp görevini yerine getirenler de var

  4
 • Üniversitede öğrendiklerini normal hayatta hiç uygulayamadığın mesleklerden biri. ciddi sabır ve çocuk sevgisi gerektirir, aksi halde zinhar yapılamaz, yapılmamalıdır.

 • lise son sınıfta gerçek bir rehber öğretmen nasıl olur görmesem, gereksizlik ötesi bir öğretmenlik derdim lakin düşüncem biraz da olsun yıllar önce 1 sene içinde değişti.yine de bir çoğu sadece isimsel olarak öğretmen ama vasıfsal olarak vasfı bile yok. olmasa da olan öğretmen.

 • okullarda ne işe yaradığını anlamadığım öğretmen türü. ne zaman yanlarına gitseydim bir iş için sürekli çay ile pasta börek yiyorlardı.


 • görmeye çalıştığınız entry sakıncalı içerik barındırmaktadır.
  buna rağmen görmek istiyorsanız; giriş yapınız veya kayıt olunuz.

 • Genellikle ergenliğe yeni girmiş kızlara, dersten kaytarmak isteyen erkeklere ve ailevi sorunları olan çocuklara yardımcı olan okullarda psikolojik destek veren öğretmenlerdir.

  Bizim okuldaki hoca çok zekiydi baya da çalışıyordu. Kim kiminle, kim kimden hoşlanıyor, kim kime meyilli herşeyi biliyordu. Sınıflarda casusları olduğundan şüpheleniyorduk ki kesin vardı.

 • modern eğitimde çok önemli bir konumda olan ama türkiye'de hem alandan yetişmiş olanlarında hem de yukarıda bahsedilen felsefeci falan olup rehber öğretmen takılanlarından işini ciddiye alarak yapanına ne yazık ki rastlamadım. mutlaka vardır ama ben her hangi biriyle karşılaşırsam çok şaşırırım.  admin'e not: hacı cehennem provası mı yapıyoruz, silsene benim hesabı!

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -