precious pupp

 • william hanna ve joseph barbera öncülüğündeki hanna-barbera yapım şirketi tarafından üretilen ve ilk kez 1965 - 1967 yılları arasında atom karınca (the atom-ant show) çizgi dizisiyle birlikte yayımlanmış 25 bölümden oluşan birleşik amerika menşeli eski bir çizgi dizidir. türkçeye (bkz: değerli) adıyla çevrilmiştir.

  çizgi dizinin ana kahramanları sarı tüylü, huysuz ve çirkin bir köpek olan değerli (precious pupp) ile sahibi tatlı büyükanne (granny sweet) dir. tatlı büyükanne, motorsiklet tutkusu olan iyi huylu, kibar ve sevecen bir yaşlı kadındır. "değerli" ismini verdiği çirkin köpeği, yani değerlisi ise kendisine karşı gayet nazik ve iyi huylu iken, aksine, başkalarına karşı son derece hırçın, huysuz ve geçimsizdir. o, tüm çirkinliğine ve yalakalığına rağmen bizim de en az tatlı büyükanne kadar sevdiğimiz "kıymetlimiss" dir.

  değerli, çizgi dizide konuşmayan, bir köpek olarak havlayarak tepki veren ya da hırıldayan, ancak keyfi yerine geldiğinde kıs kıs gülerek duygularını dışa vuran bir kişileştirilmiş hayvan karakteridir. en belirgin özelliği olan meşhur gülüşünü seslendiren don messick (donald earl messick) tir. hanna-barbara'nın başka bir kurgusal karakteri olan muttley'e de ilham vermiştir.

  bakınız: precious pupp intro

  internette türkçe bölümlerinin hepsini bulamadım, ama şuradan ( tıklayınız ) özgün dilde tüm bölümlerini izleyebilirsiniz.

  3

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -