polislere ulaşımın ücretsiz olması

 • Nedenini merak ettiğim durum. Başka varsa ekleyin arkadaşlar. Sivil polislerde yararlanıyor bundan.

  Edit : bütün gün karakolda oturan memurlara da bedava. Görende her gün arka sokaklar çekiliyor der yazını okusa.

 • allah allah nağadar enterezan. polis oldukları için olabilir mi acaba?

 • ne alakası var lan ne alakası var polis olunca beleş binmeleri normalmi sayılıyo

 • polislere ulaşmak için para mı verelim amk?

  diyerek geceyi sonlandırıyorum, hunharca eksileyebilirsiniz hahahahahahahahah

  zevk aldım lan

 • öyle herşeye para virsek evin yolunu nasıl bulacak la

 • ' bunların ekip otosu yokmu amk ' sorusunu aklıma getiren olay

 • adamlar o kadar maaş alıyor bedava biniyor, biz cebimizdeki son 1,5 lirayla biniyoruz

  3
 • Polislerin sağa sola gitmeleri gerektiğinden olabilir.örneğin devriyelerde nöbet yerlerine gidiş .Ben okuldan dönerken adam turkisteki ekip otosundan inip meydandaki ekip otosuna biniyor mesela,sivil polisler de sürekli sağa sola gidiyor gizlilik gereken işlerde ekip otomobili kullanılmıyor.Dolayısıyla normal bir durum diye düşünüyorum.(bu sadece kendi yorumum yanlış olabilir)

 • Polise bedava öğretmene indirimli işçiye tam tuhaf bir uygulama. Yapılacak olan halk için olmalı çifte standartlara gerek olmamalıdır. Polis otobüste yer kaplamıyor mu nedir bilelim.

 • "Ulaşımın polislere bedava olması" olarak değiştirilmesi gereken başlıktır.

 • lan yarak kürek konuşmayın herhalde bedava olacak hollywood filmlerinde görürsünüz amerikalı polisler arabalara el koyuyo bizimkiler toplu taşımaya bedava binmesini kabullenemiyo diyelim ki adam ihbar aldı sadece samsun olarak düşünmeyin istanbul ankara gibi büyük şehirleri düşünün adamın cebinde para yoksa napacak amk taksiciyi mi gasp etsin ne kadar salak salak başlıklar bunlar polis ve askerlere daha fazla yetki ve ayrıcalık verilmeli hükümetin polisi ve askerine değil devletin polisi ve askerine sahip çıkın olm her fırsatta polisleri askerleri yerden yere vurmanın anlamı yok zoruna gidiyosa sen de polis ol olabiliyosan ve bedava bin hee işçilere neden tam bilet alıyolar dersen o ayrı bir tartışma konusu onu da başka başlıkta tartışalım ammaaa böyle boş şeylerin peşinde koşmayın fazla maaş alıyo diyorsunuz da borçları yüzünden devletin verdiği silahla intihar eden polis sayısını hiç araştırdınız mı ayrıca günümüz türkiye'sinde kelle koltukta geziyolar aldıkları parayı kuruşuna kadar hak ediyolar şimdi dağılın amk

 • bir erkek bir kızın öğrenci kartını kullanmasın diye "öğrenci bayan" "öğrenci bay" diye bagırıyor ankarada. birsürü serbest var bi de çeşitlerini bilmediğim

 • Bunu hayatını beleşçilik üzerine kurmuş topluluğa söylesene delikanlı. Madem 2bin lira maaş alan polis memuru 2 lira veremiyor mu diyorsun, kilo kilo altınları olan, ciplerle gezen, şirketleri olan ama devlete bir kuruş katkısı olmayan salatalıklara neden bir şey demiyorsun? Varya hani şu malum topluluk.

  1
 • Olması gerekendir. Arkadaşlar polisler işten eve evden işe çalışan insanlar değil. Bunun kişisel görev alanı ev ev tebligata gideni var. Adam günde kaç göreve gidiyo allah bilir. Bindiği her toplu taşımada insanların canından malından ilk sorumlu kişi sayılır ayrıca. Belki samsunda böyle sıkıntılar yok ama bi otobüste şunda bunda kavga çıksa müdahale etmek mecburiyetinde. Siz karışmazsanız bişey olmaz ama o canını hiçe saymak durumunda kalır bazen. cezasını bilemiyorum ama müdahale etmez, şikayet edilirse ciddi sıkıntılar olabilir. Hal böyle olunca bana mantıklı geliyo. Ayrıca her göreve gidenin altına araba çekmek ütopik kaçmaz mı sizce de? Ha keşke öğrenci de bedava binse ama bu farklı bi tartışma konusu.

  2
 • asgari ücretli çalışanlara ve devlet memurlarına da verilmesi gereken haktır. polis zaten kimliğini şöföre gösterirken gizliliğinden eser kalmıyor. herkes anlıyor. e herkes anladığında da anlıyoruz ki polis o toplu taşımayı gideceği yere ulaşmak için kullanıyor. bütün devlet dairelerinde olduğu gibi onların da devlet malı araçları var. keyfi durumlar için kullandığı avantajı kaldırmak da savunduğum birşey değil. ama tüm devlet memurları, tüm asgari ücretli çalışanlar ve ögrenciler faydalanmalı. ha diyeceksiniz ki geriye %10 kaldı azizim nasıl para kazanacak?
  bogazici ve fatih sultan mehmet köprülerinden -ki uzunlukları en fazla 4km.- 4.75tl alırken düşünecek devlet onu. ak parti , chp, mhp bunlar hep gelip geçicidir. benim yazdıklarımda siyaset aramayın. sosyal devlet anlayışını benimsediklerini basbas bagıran bu partilerin devleti çalıştırırken de söylediklerini hatırlamasını isteriz. ekonomik durumu azıcık dogrulan herkes araba alıyor, artık lüks değil. toplu taşımaya biniyorsa bir müşkülü vardır.

  4
 • pozitif ayrımcılıktır.

  1
 • Anormal olan polislerin bedava binmesi değil insanların parayla binmesidir.Sosyal devlet anlayışında ulaşım bir kamu hizmetidir ve ücretsiz olmalıdır.Polislerin hem benim paramla maaş alması hemde mesleği ilgilendirmeyen bir konuda benden daha çok hak sahibi olması eşitsizliği iki katına çıkarmaktadır. Üniformalısından tut siviline kadar ulaşım hizmetleri zaten var.Şahsen beni takip eden polislerden biliyorum .Simit satan sivil polise de bir zahmet araba vermesinler.Hatta zaten rastgele bindikleri her arabayı ben polisim diyerek çevirebilirler.Ülkemizde mesleklerinin geldiği ürkütücü konum,şoföre kafasına silah dayatılmış etkisi yaratacaktır.
  Ayrıca toplu taşıma araçlarını kullananların maaşı en az iki katına çıkmalıdır.Çünkü emek veren onlardır.Kaynak derseniz elde edilen karı hesaplamanızı öneririm. Hesaplamanıza yardımcı da olabilirim.

 • Ülkede milyonlarca insan asgari ücret ve altında yaşam mücadelesi vermeye çalışırken; genelde hiçbir vasıf ortaya koymadan polis olup aldığı 2 3 bin liraların da yetmeyip intihar edenleri alkislamamizi bekleyen tiplemeleri ortaya koymuştur.

  1
 • Polis 3 4 bin maas alirken ondan alinmayan ucretin 1300 lira maas alan memurun vermesi. Trilyoner bi vatandasin vergi kacirabilmesi ama bir memurun ogretmenin o vergiyi odemek zorunda olmasi gibi bisey.

  1
 • Polislere fazla maaş veriliyor gibi gözükse de çalışma mesailerini hesaba katarsak hakettikleri altında bir para alıyorlar. izin vs fazla sıkıntı yaşadıklarından dolayı ulaşım gibi ek güzel yanları az bile kalır

 • Polise ulaşım paralı olsa 155i arayamayız bide böyle düşünün arkadaşlar

 • öğrencilere paralıyken nedeninin soruşturulması gayet doğal olan durum.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -