özgecan aslan'ın katillerinin cezaevinde vurulması

 • Özgecan Aslan'ı katleden ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altındöken kaldıkları Kürkçüler Cezaevi'nde vurulmasıdır. hapishaneye silah nasıl girmiştir, bu olay nasıl gerçekleştirmiştir. orası da ayrı bir konu.

  haber (bkz: http://haber.sol.org.tr/toplum/ozgecan-aslanin-katilleri-vuruldu-152197)

  1
 • Gelecek olan iyi olmuşçuların amlarına Koyayım öncelikle.

  Suçu ne olursa olsun, senin inandığın, kabul ettiğin sistem onu yargılamış ceza kesmiş. Bırakacaksın çekecek cezasını öyle vurmak eziyet etmek falan çok yanlış geliyor bana. Umarım bu teşebbüs ile cezalarında indirim hakkı falan kazanırlar.

 • "Adalet yerini bulmuş" diyemediğim hadisedir.
  Yargı onun cezasını vermişken, gidip de vurmak yanlıştır bana göre.

  Haber : link

  4
 • Klasik bir demokrası örneğidir.

  Nasıl mı? Şöyle ki;

  Demokratik sistemlerde her duruma uygun kurallar vardır. Bir dava esnasında her eylemin adının karşısında o eylemi yapanın hakettiği ceza yazar. Hakimler her eylemin cezasını ezberleyip insanları kanuna göre yargılayıp uygun olan cezayı verir. Yani her şey siyah ve beyaz kadar kesindir. Hakimlerin insiyatif hakkı var diyebilirsiniz ama bunlar da sınırlıdır. Zaten çok komiktir ki kullandıkları insiyatifleri de genelde gördüğümüz kadarıyla yersizdir. kullanmasalar daha iyi.

  Toparlamak gerekirse özet olarak şunu demek istiyorum kanunlarda yazan eylemler teoride adil görülebilir fakat pratikte gelişen olaylar yasada yazan kurallar kadar keskin çizgili değildir. içinde çok farklı olaylar, nedenler, psikolojik etkenler vardır, daha grift ve karmaşıktır.

  Şimdi gelelim işin riyakar, ikiyüzlü, saçmalık tarafına.
  Siz bu suçların cezalarla uyuşmadığını bildiğiniz halde hala ikiyüzlü bir şekilde bu saçma sistemi değiştirmeden kabullenerek devam ettiriyorsunuz, sonrada adaletin diğer suçlular tarafından cezaevinde başka bir suç işlenerek yerine getirilmesini bekliyorsunuz hatta düpedüz göz yumuyorsunuz. Şimdi ben bu dünyanın bu halini gördükten, bu farkındalığa vardıktan sonra nasıl güvenebilirim. Nerede çocukken bize öğretilen hak, hukuk, adalet, eşitlik? Ben büyüyünce bunların sadece lafta kalmış değerler, kimsenin takmadığı hukuksal terimler olduklarını anladım.

  Şu durumda kim neden yasalara güvensin ki? Herkes kendi cezasını kendisi vermeye çalışıyor ki zaten her akşam haberlerde en az 10 cinayet görmemizin asıl nedeni de budur.

 • mantıksızdır. adamı yıllarca hapiste çürüye çürüye her gün öldürmek yerine iki kurşunla hemen öldürmek mantıklı gelmedi bana.

  2
 • aslına bakarsanız onlara yapılan bir iyiliktir. bu işi kim yaptı bilmiyorum ama o iki şerefsiz öyle kolay ölmemeliydi.

  not: eksilemek isteyenler için ben buradayım!!!

 • bu isin ozgecanla uzaktan yakindan alakasi oldugunu sanmiyorum. iceride bir itlik yapmis belalarini bulmuslardir.
  diyelim ki ozgecanla ilgili olarak o zaman soyle bir mevzu ortaya cikar adaletin insanlarin kalbini sogutamadigi yetersiz goruldugu yerde insanlar.kendi adaletlerini yaratir. iyidir kotudur tartisilir ama devletin bu adamlari beslemesine hangi vicdan el verir onu da bilemem.
  vel hasil kelam umarim bu kadar kolay olmezler.

 • genelde öyle oluyor ya dövülmekten ölüyorlar ya bıçaklandıkları için ya boğuluyorlar yada kurşunla bitiyor. özgecan olayı korkunç olduğu için gündemdeydi (ki böyle şeylerin hepsi korkunç ve gündeme gelmeli) ama gazetelerin arasında kaybolmuş çok tecavüzden içeri girmiş ve ölmüş insanın haberi vardı. benim bir tanıdığım gardiyan var bana içeridekilerin eşleri kızları sevgilileri hep dışarıdalar onların elleri kolları bağlı buradalar tecavüzden ve ahlaksız şeyden girenleri hiç affetmiyorlar. girdiği günün akşamı cesedi bulunan mahkumlar var demişti. ben erkek olsam bende seni mahvederim gözüyle bakarım bu canilere

 • haberi duyar duymaz şu yazıyı okuduğum ilk gün geldi aklıma:

  "bunları da tarsus c tipi'ne alınacaklar. dava adana ağır ceza mahkemesine gönderilecek. dava "canavarca hisle cinayet işlemek" ile açılacak. kısa bir süre sonra adana kürkçüler cezaevine nakledilecekler. böylelerini, uyuşturucuyu, çeteyi oraya gönderirler; yani cehenneme. dedim ya, bunlar yeni yetme bebeler. mapus damını ağalık yapabilecekleri bir yer sanıyorlar. bu yüzden belde silahla geziyor, öldürmekte beis görmüyorlar. işte bunların ağababaları, yani en "erkek"leri o cezaevinde, aile görüşlerinde hüngür hüngür ağlıyordu. öyle bir şiddet, öyle bir dehşet var ki orada, tutuklular nakil olmak için bin takla atıyor da nakletmiyorlar. etseler de ya nevşehir ya erzurum. yani sürgün yerleri. o da ruhunu öldürüp seni bitkiye çevirdikten sonra. merhumenin akrabaları, tanıdıkları okuyorsa ilk basamak için müsterih olsunlar. öyle koğuşa bavulu bırakıp yataklarına geçmiyorlar. gördüm, biliyorum. önce karşılama salonuna alınacaklar. kapalı, kulaktan ırak bir mekan. 10-15 görevli ölmeyecekleri şekilde dövecek bunları önce. sonra sürüyerek avluya alacaklar. soyunun diyecekler. çömeltip, domaltıp onurlarını sikecekler önce. sonra vücut taraması yapacaklar. yani makatına bile bakacaklar. işlem bitince koğuşlarına alacaklar. önce izole bir koğuşa alınırlar, sonra normale. normal deyince burada yatanlar, etkili olanlar çoluk çocuk değil. tecavüzcü, çocuk ve kadın katili (namus davası addettikleri kavram dışında) ancak hanımlık yapar.
  ilk altı ay yerde yatacaklar. altlarında sadece bir battaniye olacak. kaidedir bu. içerisi nemli, soğuk ciğeri delip geçiyor. hızla kilo kaybediyorsun, gözlerinin altı yeşile çalıyor. her gece maltayı siliyorsun kısa saplı paspas ile. durur ya da kalkarsan dayak yiyorsun. hani ışıklar kapanınca gözlerini kapıyorsun ya karanlığa, bu gün de ölmedim anne diyorsun hani. o an malta'dan çığlıkları gelen adamlar böyleleri işte. sabahlara kadar canı sıkılan her memur dövüyor bunları. duymuyor kimse, bilmiyor. kimse anlatamıyor. morluklar vücut içinde. görüşlerde gardiyanlar cirit atıyor. tek bir şey söyle, öldürürler seni. basit, intihar etti derler. çok oldu hani, ondan söylüyorum. bıçaklamışlar önce. sonra ormanlık alanda yakmışlar. vücudunun bir kısmı yanmış, tanınmaz hale gelmiş. acımadan bıçaklamış kahpeler. o bıçağı gardaş, validenin amına sokacaklar. şöyle karşısına dikip ananın amından bahsederken tükürük saçan ağzıyla gardiyan, öldürseler keşke beni diyeceksin. bir hamle ölmek için saldırırsın. öldürmezler seni. beklete beklete döverler. ruhunu sikerler. günebakan çiçeği oluverirsin iki ay içinde. sonra koğuşunda kalkmış bütün yarakları indirmek olur işin. özgecan kızımızın mekanı cennet olsun. katilleri "burada allah yok" yazılı kapıdan içeri girerken bin defa kapanacaklar özgecan'ın ayaklarına. af dileyecekler. ama geri akmayacak zaman. hatta hiç akmayacak. katillerinden biri olan suphi altındöken yakalanmamış daha. ama yakalanır, kimse korumaz senin gibi kahpeyi. elleriyle teslim edecekler seni. üstelik olay henüz aydınlanmadı. olur ya, burayı okursun koğuş orospusu. iyi oku bak bu satırları: bileklerini kes oğlum, söyleyeyim sana. vallahi orada fırsat bulursan barsaklarınla boğarsın kendini. müebbet alacaksın, benden iyi biliyorsun. sizi koğuş oğlanı yapacaklar, demedi deme. öldür kendini. süleyman'ı da (tanırsın sen) a..'yi de gördüm. o a.., beni öldürün diye çığlık atıyordu maltada. süleyman çocuk gibi hıçkırarak ağlıyordu. ortama hakimim yani, ayıktın? mersin ceza evinde mehdi kızıl, silifke'de silvanlı mehmet. öldürmek diyenlere, ölsünler isteyenlere. siz bu canilerin kurtuluşunu mu istiyorsunuz? tezgah kurulu, siz duymuyorsunuz çığlıkları. öldürmek, öldürtmek, idam etmek kolay, kestirme yol. kurtuluş o. belinde silah taşıyıp alemin bitirimi olmak isterken adanalı hırsızın, gaspçının, cononun, çetecinin her gece üç posta bu parlaklara kaydığını düşünürsen, şahısların ölmemesi gerektiğini sen de onaylarsın. allah annesine babasına sabır versin. gönüllerini ferahlatsın, acılarını dindirsin. ne kadar üzüldüğümü tarif edemem. ne kadar kahrolduğumu anlatamam. senaryo ne olursa olsun, olay nasıl gelişirse gelişsin cezaları hafiflemeyecek. tek kurtuluşları af olacaktır ki o zaman da iş kızın ailesindedir. ben derilerini yüzerdim, allah kimseye vermesin böyle bir mükellefiyet, böyle bir acı. dileğim, sonunuz çevrenizdeki kahpelere örnek olur.

  3
 • Özgecan Aslan cinayetinden hüküm giyen Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altındöken, cezaevinde silahlı saldırıya uğradı. 26 yaşındaki Ahmet Suphi Altındöken kaldırıldığı hastanede öldü…

  Ateşi bol olsun.
  tık tık

  1
 • göz göre göre kaçırıldı şerefsizler.

  1
 • üzüldüm. bu kadar kolay ve çabuk ölmesine.

 • az bir cezadır. halkın önünde işkence edilmesi varken böyle öldürülmesi biraz kolaya kaçmaktır.

  2

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -