ondokuz mayıs üniversitesi'nin olumsuz yanları

 • gerek fakülteler içi, gerekse fakülteler arası sosyal, kültürel, bilimsel etkinliklerin yetersizliği; üniversite kulüplerinin içine kapanıklığı; üniversite etkinliklerine öğrenci katılımını sağlamakta zorluk yaşanması... koca üniersitenin hocalarının bile öğrencileri konferansa katılmaları için açık açık notla tehdit ettiğini gördü bu gözler!

  beş sene boyunca sınıf arkaşlarımla en çok konuştuğumuz meseleler hocalar, dersler ve sınavlardı.

  ayrıca bkz: samsun'un olumsuz yanları

  5
 • r11 der susarım...

  edit: vaz geçtim susmayacağım mühendislik fakültesini ve hocalarını da ekleyin oraya.

  edit2:ders geçme ve kredi sistemini de unutmadan ekleyeyim...

  6
 • Kavga etmenin okuldan atılma sebebi sayılması. Güvenlik görevlilerinin silahsız ve çelimsiz olması, savunmasız öğrenciler, bizi bunlar mı koruyacak, diye hep bir tedirgin. Fakülteler arası uzak mesefeler dolayısıyla karşıt görüşlü öğrenciler arasında anarşi falan çıkmaması. Bu tür sebepler onu Çok sıradan bir üniversite yapıyor

 • insanların saya saya bitiremeyeceği yanlardır. (eleştirelim ki gelişsin.)

  şahsımı en çok rahatsız eden olay bazı etkinliklerin sms yoluyla bildirilmesidir. yöntem iyi uygulandığında tamamen öğrenci dostu olabilir. ancak herhangi bir etkinliğin başlamasına bir saat kala bildirilmesi ile bildirilmemesi arasında pek fark göremiyorum. merkezde olsanız dahi yetişememe ihtimaliniz yüksek, diğer fakültelere ise hiç girmiyorum.

  yahu bu üniversiteye ivana sert öğrencilerle söyleşi yapmaya geldi! paçalarımızdan kalite akıyor. insancıl bir tutum sergilemeye çalışıyorum ama başaramıyorum. şayet reklam amaçlı bir olaysa eyvallah. bunun dışında bir öğrencinin bu söyleşiden verim alabileceğini zannetmiyorum. en fazla kültürel olarak katkı sağlayabileceği savunulabilir, yersen.

  bir de üvey fakülte meselesi var ki söylemekten, dile getirmekten yıldık. hoş öyle böyle okul bitti ya neyse. çarşamba'da iletişim ve hukuk bölümü öğrencileri eğitim görüyor. bu öğrencilerin, bizlerin, omü çatısı altında olduğumuza bin şahit gerekir. ulaşım sorunundan bıktık.

  eyyorladım gitti.

  1
 • OMÜ ye sıradan üniversite demek kampüsüne saygısızlıktır parça pınçık devlet üniversiteleri yanında kraldır

  R 11 başlı başına bir sorundur

  Öğrenci kulüpleri yine birçok devlet universitelerinden etkinken öğrencilerin konferans sempozyum vs lere katilmamalari omü yle değil öğrencilerin gayresizliğiyle açıklanabilir

  3
 • hani bahar şenliği hani kaliteli sergileri hani muazzam söyleşileri sınav zamanı kimlik kontrolü yapmıyor adamlar bir olay olsa önce güvenlik görevlileri kaçar kütüphanede horlayarak uyumak geliyor içimden ayrıca çokta zengin bir kütüphane değil tuvaletleri hiç demiyorum bile kültürel kaliteyi yükseltmek yerine stabil düzeyde devam ettiriyor köklü sağlam bir üniversite ama ileri taşımak için bir şeylere gayret göstermiyorlar istediğimi tam anlatamadım ama siz beni anladınız

 • şehrin ücra bir köşesinde olması. merkeze çok uzak git git bitmiyor:D

 • r11
  okuldaki butun tuvaletler
  fen edebiyat komple sorun (dekanlik, halili temiz ve gicir fayansli bak orasi haric)
  git gide betona gomulen ormanlik temiz hava sahamiz
  ve 25 krluk suyu 60kra satan kazikci omu kantin

  2
 • En baş internet sitesi, 5 yıldır bir kere bile ders kaydımı yapıp çıkamadım, illa bi sorun çıkıyor. Sonra da olmayan bahar şenlikleri.

  1
 • Ne yaptıklarının hiçbir zaman farkında olmayan yönetim diyebilirim. Optikleri yanlış okuyup tek tek itiraz etmemizin istenmesinden; sabah 8.30'da laboratuvar için yolladıkları ana bilim dalında, laboratuvar olmadığının 9.30'da anca fark edilmesine; fakültenin ortasında halı kurutulmasından, hocaların odalarındaki asılı boxerlara kadar onlarca olay yaşadım şu kısa üniversite hayatımda..

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -