omü sözlük'ü eski günlerine getirme yöntemi

 • arkadaşlar biliyorsunuz sözlük ilk zamanlarından çok uzak. online sayısı olsun, girilen entry sayısı olun büyük bir çöküş yaşamakta. belki o zamanlar da kaliteli bir yer olmadı burası ama hiç değilse vakit geçirebileceğimiz, gülüp eğlenebileceğimiz bir yerdi.

  omü sözlük kurucularından adnan cemal omütürk'ün bizlere söylediği şu sözleri hatırlayalım;

  --- alıntı ---

  Ey omü yazarları!

  Birinci vazifen, ömü sözlük'ü, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

  Mevcudiyetinin ve entry'lerin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. online sayısının 100 olduğu zamanlarda dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün,omü sözlük'ü müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. online sayısı ve entry kalitesine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz sözlüğümüzün, bütün yazarları zaptedilmiş, bütün başlıkları silinmiş, bütün entry'leri dağıtılmış ve sözlüğün her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, sözlüğün dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. yazarlar, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

  Ey omü istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; omü sözlük'ü kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

  --- alıntı ---


  kurucu önder omütürk'ün de söylediği gibi arkadaşlar. moderasyon gaflete ve hıyanete düştüğünden ötürü artık sağlam bir darbe yaparak sözlüğü ilk günlerki kadar güçlendirebiliriz. bu bizim asli görevimiz, varoluşumuzun yegane nedenidir.

  devrimin ilk adımlarını bu başlıkta atıyorum. kurulacak yeni omü sözlük'te adminliğe adaylığımı koymakla birlikte ocağa da bi çay koyup geliom. siz o ara fikirlerinizi yazın. öpdüm xd

 • Devrimi yapacak yazar kalmadı kardeşim,don kisotculuk oynayacaksak o başka...
  Vay be ! Sözlükte günlük 600 entry 'e yaklaşıldığını görmüştüm.Şimdi 100'ü gördüğümde yarabbi şükür diyorum...

  1
 • aklı fikri uçkurunda olan bazı yazarlar vardı geri mi getirsek(ben yokken gitmişler, acaba ben yok'um diye mi gittiler)

  1
 • hiçbir şey için geç sayılmaz aslında. benim şöyle bir düşüncem var; malum, finallerden sonra öğrenciler yaz tatiline çıkacaklar ve bu koca 2-3 ay içerisinde öğrencilerin bolca boş vakti olacaktır. finallerden hemen önce kampüste güzel bir reklam çalışması yaparsak -ki ben broşür konusunda ısrarcıyım- neden sözlüğümüz yeniden canlanmasın? hatta bu sözlük reklam almaya başlarsa, belirli periyotlarla en iyi entry ve başlığı seçer, gelen reklam pastasında bir miktar pay bile verilebilir bu entry ve başlığı giren yazarlara. bence böylesi bir şey mümkün. öğrenci açtır, öğrenci fakirdir, öğrenci muhtaçtır, öğrenci eğlenirken para da kazanmak ister. böylesi bir çalışma yaparak, buraları yeniden canlandırabilir, hatta birbirimize yürürüz bile. bence düşünülmesi gerek bu fikrin. her gece obi wan kenanabi ile birbirimizi karşı cins olarak düşünüp birbirimize yürümekten bıktım usandım. sözlük yönetimi duy artık sesimi duy!

  2
 • Kimse böyle bir sözlük olduğunu bilmiyor maalesef kardeşlerim. Reklam şart.

  2
 • bol reklam + iyi tanıtım + karşıt görüşlerin çarpışmasına izin + zırt pırt çaylaklık vermekten vazgeçme = on numara sözlük!!!

  formül budur!!!

  edit: bir de dürüst ve adil bir moderasyon da lazım tabi.

  2

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -