omü sözlük format komisyonu

 • artık oluşturulması gerekendir.Ben kendi adıma konuşmak istersem format denilen şeyin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum.daha doğrusu omü sözlüğe göre format nedir onu bilmiyorum.bu zıkkım öyle bir şey ki kimsenin bildiği yok . Daha önceden sözlük tecrübesi olan yazarlar ise daha önce veya hali hazırda üyesi bulundukları başka bir sözlüğün formatına uyuyorlar. burada problem cogito/ihl/dünya gibi bir yerden gelen ile inci gibi bir yerden gelen elemanın dili elbette aynı olmuyor.Ekşici ise arada kalıyor.

  Ortada 4 farklı ekol var zannımca:
  1-Ekşi ekolü
  2-inci ekolü
  3-ihl/cogito/dünya ekolü
  4-kardeş ben hiç anlamam yardırırım ekolü
  4 farklı ekolün mensupları hangi ekolden olduğunu bilmediğim modlar tarafından değerlendiriliyor.incici formatı ihlal etmediğini söylese de aslında ekşiciye göre formatın ırzına geçilmiş.

  Burası dünya sözlük değil ,burası inci de değil ve dahi ekşi de değil.Burası omü sözlük burası hepsinden farklı ,sözlüklerin harman olduğu yer bir nevi.
  Bu durumda kendi format tanımımızı kendimiz oluşturmamız gerekiyor.Ney doğru ney yanlış en başından format tanımını yazmak gerekiyor.

  Hali hazırdaki format chie shih shuai tarafından yazılmış yanılmıyorsam.Ki bu arkadaşımız dünya sözlük ve uludağ sözlük yazarı ve aynı zamanda modluk yapmış birisi.bu arkadaşımızın format tanımı 2 ve 4 numaralı ekollerimizin mensuplarına ters düşüyor ve bunlar ayaklanıyor.

  Çözüm bir başlık açılır ör:omü sözlük yazarlarına göre format vb. buna herkes formatın nasıl olması gerektiği ile ilgili döktürür.yönetim okur,değerlendirir bir karar verir .Olan bitenden duyuru yapılır ,yeni hazırlanan format yürürlüğe konulur.

  peşin edit: komisyon derken bir zümreyi kastetmedim, bana göre komisyonda tüm yazarlar olmalı ve herkes fikrini sunmalıdır.

  7

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -