omü efsaneleri

 • Örneğin :ormandan domuz indi rivayet edilen efsanelerden biridir

  1
 • Her yerde olduğu gibi
  (bkz: hoca 15 dakika gecikince ders düşüyormuş)
  Şeklinde bir efsane mevcuttur.

  4
 • fef eskiden hapishaneymis.

  1
 • ziraat fakültesinin altında eski Ermeniler den kalma altınların olduğu söyleniyor

 • Yaşam merkezi amazonlar zamanında dutluktu.

 • Omü gölü ve çevresidir

  1
 • çoktur efendim çoktur, şöyle ki; üniversiteye ilk geldiğimiz zamanlar bir domuz, kurt efsanesi dillere dolanmıştı. halada devam ediyordur muhtemelen. yok fen edebiyatın arkasında domuzlar önlerinden geçmişmiş, yok efendim eğitim bahçesinde kurtlar kuzu yemişte, mühendislik fakültesinin arkasında avcılar domuz vuruyormuşta, besyo'dan çocuklar ava gitmişlerde, fen edebiyatın arkasında domuz iki kişiyi biçmişmiş de, neler neler.. yani ben en fazla inek, manda, koyun falan gördüm onlar da normal.

  bir diğer efsanede bir mühendislik fakültesi hocasıyla, fen edebiyat hocası arasında yaşanan yasak aşk efsanesi.. tabi bu aşk normal ama ikiside erkek olunca efsaneleşti. öğrenciler odada basmışta..

  ve bir diğeri de teröristlerin arkadaki ormanda kamp kurmaları ve o karadeniz yurdundaki öğrencilerin onları beslemesidir. bu da garip bir efsane bütün eski devrim camiası anlatıyor.

  fen edebiyatın o dar ve bunaltıcı merdivenlerinin arasına yıllar önce bırakılan sahipsiz çocuk efsanesi var, ama o efsane olmaktan çıktı. onu bilen çok kişi var.

  güzel sanatlar da solcu grup ve karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada doğan ve şahinlerden inip karşıt görüşlü öğrencileri keleşlerle tehdit edenlerin anısını bizzat arkadaşım anlatmıştı. bu olayın üstünden de 4 yıl geçi tabi efsane olmuştur şimdiden.

  aklıma geldikçe yazarım omü'nin efsaneleri bitmiyor. o ormanın içindeki kara kutuda daha neler var nelerde korkuyorum bazı şeyleri anlatmaya.

  bizzat benim başımdan geçen bir olay var fakat anlatsam herkes ''at yalanı sikeyim inananı'' diyeceği için anlatmıyorum. evet.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -