namaz kılmayan hayvandır

 • trt canlı yayınında Prof. Dr. Mustafa Aşkar'ın söylemiş olduğu sözdür.

  https://www.youtube.com/watch?v=0uy0CnaRHOY

 • insan dusunen hayvansa, insani hayvandan ayiran akliysa ve namaz gibi bir ibadet insanlara farzsa dogru bir sozdur.

  ***Hakarete hakaretle cevap verildigini gordukten sonra gelen edit: sevgili kardeslerim sakin olunuz. Su mubarek vakitlerde boyle seylere hic gerek yok. ilahiyatcilara guvenim yok (bir.iki isim haric) dinlemem etmem videoyuda programi da izlemedim ama adam belkide "yeme icme ureme nasil insanin hayvani yonuyse ibadet de bizim maneviyatimizi doyurur dolayisiyla ibadeti terk eden kisi hayvani yonde kalir" demek istemis olamaz mi olabilir. neyse dogrusunu allah bilir tabi.

 • Ünvanları hak etmediğini söylediğinin farkında değil.

  Ekleme: bu düşünceden ötürü ünvanlarını düşürülmesi gerekir.

  1
 • ilk önce şu benim kalbim temiz falan safsatasına artık bi son versinler ;

  Şuara Suresi'nin 89. ayetinde cennete girecek olanların "Ancak Allah'a selim (temiz) bir kalp ile gelenler..."olduğu bildirilir.Ancak Kuran'da bildirilen kalp temizliği, günümüz toplumlarından bazılarının anladığı gibi bir temizlik değildir. "Kalp temizliği"nin öneminden yola çıkarak, "ben insanlara hiç kötülük yapmıyorum, fakirlere yardım ediyorum, demek ki Allah'ın istediği ahlaktayım" demek,kendi kendini aldatmaktan başka bir şey değildir.

  Çünkü Kuran'a göre kalbin temiz olması demek, Allah'a yönelmiş ve O'na itaat etmiş olmak demektir.

  Sonuç olarak basliga gelirsek hocanin söylediği çok yanlis ve anlamsiz bir laftir. Peygamber Efendimiz bile hic bir zaman boyle bir kelime kullanmamistir ve onlari güzel şekilde teşvik etmiştir namaza.

  Ama artik su kalbim temiz safsatasına da bir son verin.

  Son olarak peygamber efendimizin de kalbi çok temizdi ama oda ibadet ediyordu değil mi peygamberligi kendisine mujdelenmeden öncesinde de öyleydi sonrada.

  Edit; üstteki yazar arkadaşımın dediği dogrudur ona da hak veriyorum su konuda namazı gösteriş için kılanlar da var işte onlarda şunu unutuyorlar herkesin bir plani var ise Allahın da bir planı vardır.

  5
 • (bkz: ne diyor la bu değişik)
  bu adamlar nasıl prof. oluyor ? konuşmayı bilmeyen adamlar akademisyen oluyor.
  “Yeryüzünde yürüyen bütün hayvanlar ve uçan bütün kuşlar sizin gibi birer ümmettir”(En’am:38)

  ooo bir dakika Adam ensarcıymış zaten..
  hak hukuk bilmez, çıkarcı, tecavüzcü,çocuk katili,rüşvetçi hırsızlarlar yani.

 • Hayvan kendisidir. Herkes onun gibi inanmak zorunda mı! Bakın bakalım dünyaya; en büyük hayvanlığı namaz kılmayanlar mı yapıyor yoksa kılanlar mı? Ortadoğuya bakın bakalım. Kimin eli kimin gırtlağında, kimin z.ki kimin ırzında! Her gün tecavüz, her gün cinayet... insanlık özürlü! Bunu prof yapanda kabahat...

 • Sanki farz ibadet sadece namaz. Namaz ve zekat kuranda çoğu yerde yana geçiyor. Milyonlarca kişiye hakaret etti hemde ramazan ayında yaptığı ibadetlerin sevaplarının çoğu öldü zaten. Sen bir şey açıklıyorsan tatlı dilli olmak zorundasın ister canlı yayında ol ister prof. ol bahsettiğin konu islam ve islamda incitme yok kötü itham da bulunmak yok tutmuş hakaret ediyorsun senin ne haddine.

 • bilgi bilim çağı, üretilen artık üründen daha fazla bilgi. yahu ondan bundan bahsetmek istemiyorum ama bu millet salak değil sadece karnı tok diye kimseye dokunmuyor ama yakında bu bozulmalar bu yaptırımlar ekonomik buhranları getirecektir. işte o zaman bir şeyler olabilir yoksa bu devran böyle devam eder.

  he işte dört, beş şirket uzayda asteroit yakalayıp enerjisini alacakmış falan hikaye, sahi fal bakmak günah mıydı? bu akşam sormak lazım.

  sınavda tek kaynaktan soracağım diyen hatta o kaynağı da önlerine koyan ama yine de öğretmenim bu neydi diye soran -affedersiniz ya da etmezsiniz umurumda değil - salak bir öğrenci gibi halkımız var, maşallah.

 • resmen hakarettir.fakat yine biz yanlış anlamışızdır,çok değerli hocamın sözlerini yanlış tarafa çekmişizdir...kesin öyle olmuştur.evet.

  1
 • Bu tip sapıtmış, kafayı yemiş kanı bozuk dinci hakaretlerine kulak asmayınız.islam dininde ve diğer dinlerde insan-ıbadet ilişkisinin tamamen rızaya dayalı olması gerektiği bildirilmiştir. Zaten kalben inanmadıkca yaptığınız ibadetin de bir faydası olmaz.

  insanları dinden soguttugunuzun bilmem farkında mısınız gerizekalılar. Hadi biz soğuduk zaten ama bizden sonrakilere böyle mal mal konuşmayın.

 • Hem bunu söyleyen A.Ü ilahiyat Profesörü hem Ramazan Sevincini sunan sunucu gerekli özürleri dilemiştir.

 • çok şükür hayvanım.

 • namaz kılmayanlar sınır dışı edilsin.

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -