mine veganti

 • yönetmenliğini ferzan özpetek'in yaptığı 2010 yılı italyan yapımı sinema filmidir. f. özpetek, aynı zamanda ivan cotroneo ile birlikte filmin senaristidir. film, ilk olarak 13 şubat 2010 tarihinde 60. berlin uluslararası film festivali'nde gösterime sunulmuş, fakat hiç ödül alamamıştır. yaklaşık bir ay sonra italya ve isviçre'de, 26 mart 2010 itibariyle de serseri mayınlar adı altında türkiye'de vizyona girmiştir.

  mine veganti, etik yargıları ataerkil toplum yapısına göre kalıplaşmış varlıklı bir italyan ailenin her ikisi birden eşcinsel olan erkek evlatlarının öyküsünü konu edinmektedir. iki kardeşten birinin homoseksüel olduğunu ailesine itirafı, diğerinin eşcinsel kimliğini ve geleceğe yönelik planlarını ailesine söyleyememesine yol açar.

  ben filmi ilk olarak 2010 mayısında izlemiştim. o dönem bir proje kapsamında tematik bir atmosferde izlediğim için midir bilmem ama, hayatımda beğeniyle izlediğim en iyi sinema yapıtlarından birisi olduğunu söyleyebilirim. dolayısıyla şahsî kanaatim dünya sinemasında ödül almayı hak eden filmlerden birisi olduğu yönünde. bakınız: imdb'de serseri mayınlar

  filmin müziklerinde, bakınız: sezen aksu - kutlama * nina zilli - 50mila * radiodervish - yara gibi hoş parçalar vardır.

  3

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -