mike ehrmantraut

 • breaking bad dizisinde jonathan banks'in oynadığı karakterdir. kendine bağlı ekibiyle gustavo fring'e çalışan büyük patronun has adamıdır. sadakati, profesyonelliği, tecrübesi ve bağlantıları sayesinde iyi bir tetikçi, iyi bir takipçi, iyi insan sarrafı ve yeri geldiğinde inisiyatif kullanabilecek kapasiteye sahip iyi bir temsilcidir.

  eski polistir. dizide yaylım ateşi altında iken bir kurşunun kulağının ucunu parçalaması dolayısıyla türk izleyiciler tarafından hakkında hep "eski kulağı kesiklerdendir" esprisi yapılır. ayrıca, soyadının okunuşu da erman toroğlu'nu andırıyor.

  boş muhabbeti hiç sevmeyen birisi. gustavo fring'den sonra, walter white, jesse pinkman ve saul goodman gibi çenesi düşük bir üçlü ile iş yapmak açıkçası içine hiç sinmemiştir. zaten walter white'a da acayip gıcıktır. gustavo fring'e duyduğu saygıyı, heisenberg'e karşı hiç hissetmemiştir.

  "jesse james'i öldürmek, seni jesse james yapmaz"

  yine de breaking bad hayranları için walter white, mike ehrmantraut ve saul goodman, barcelona'daki messi, neymar, suarez üçlüsü gibidir.

  breaking bad'in yan kurgusu olan (bkz: better call saul) dizisiyle hakkında daha çok şey öğrenilebilir.

  3

  bizi takip edin

  omü sözlük © 2015


  birtakım şeyler: iletişim - - -